Gadu vecā Android Nougat operētājsistēma darbina 15.8% viedierīču

6

Pavisam nesen izziņota Android 8.0 Oreo operētājsistēma, bet gadu vecā Android Nougat operētājsistēma darbina 15.8% viedierīču. Pačukstēšu, ka pie manis nonākušu divi viedtālruņi ar Android 8.0 Oreo operētājsistēmu, un, lai arī paši dzelži nav diez ko pārsteidzoši, tomēr Oreo operētājsistēmas versija šķiet naskāka un patīkamāk lietojama.

Android septembra statistika parāda, ka Android 7.0 Nougat palēnām ticis līdz 15.8%, kas ir 2.3% kāpums pret augustu. Nougat operētājsistēma ir vienīgā, kas augusi kopš augusta.

Android 6.0 Marshmallow mēneša laikā zaudējusi 0.1%, un šobrīd Marshmallow operētājsistēmas darbina 32.2% aktīvo viedtālruņu. Android 5.0 Lollipop piedzīvojis kritumu no 29.2% pirms mēneša līdz 28.8% septembrī.

Pēdējā lielā Android 4.4 KitKat operētājsistēma atrodama 15.1% no aktīvajiem Android viedtālruņiem, bet pret pagājušo mēnesi piedzīvots gandrīz 1% kritums.

Kad gaidīt Android 8.0 Oreo savā viedtālrunī? Droši vien ne tik drīz. Visticamāk, šī gada flagmaņi uzsāks saņem Android 8.0 Oreo atjauninājumus kaut kad ap Ziemassvētkiem. Pirmrindnieki varētu būt Nokia, Motorola, Sony, Samsung.

 • x

  >Oreo operētājsistēmas versija šķiet naskāka un patīkamāk lietojama.

  jauna krekla efekts – uzvelc un jūties jaunāks, smukāks un gudrāks.

  kā tur ir patiesībā – laiks rādīs. gan jau kvartāla laikā atklās pāris negantas ievainojamības.

 • Dairis Jankovskis

  Nabaga Android. Traģiski noskatīties, ka visiem nepienākas viens upgrade/ vienlaikus/ un jaunās “fīčas”. Vienīgais, kas kopīgs ir Android – Memory & Disk Cleaner tūlis ar reklāmām.

 • Jānis A

  Nu ja tagad pa lielam taisot jaunu appu no 0 var mierīgi izvēlēties starta versiju jeb api level kā KitKat, pat ja ne Lollipop

 • KKTK

  Vienmēr gribu redzēt % kam ir pieejams ražotāja, šoreiz Oreo, ROMs, bet nav uzinsalējuši. Vai tik gadījumā tad 15.8% vietā nebūtu 93,8%?

 • vixpix

  Android 8.0 uz sava Nexus 5x jau saņēmu šodien no rīta.

  • oga

   Nu Nexusi jau ir cits staasts :D