Xiaomi izziņojis Android One viedtālruni Mi A1

6

Kā jau tika iepriekš baumots, Xiaomi izlaidis Android One viedtālruņa modeli Xiaomi Mi A1, kura pamatā ņemts Xiaomi Mi 5X modelis. “A1” nosaukumā apzīmē Android One, viedtālrunis saņēmis Android 7.1.2 Nougat bez Xiaomi pielāgojumiem.

Xiaomi Android One viedtālrunis saņēmis 5.5 collu 1080p ekrānu, Snapdragon 625 procesoru, 4 GB RAM un 64 GB atmiņu. Xiaomi Mi 5 maksā aptuveni 200 eiro, bet Android One versija ir apmēram 10% lētāka.

Interesanti, ka Xiaomi Mi A1 saņēmis tās pašas divas galvenās kameras, kas ir Xiaomi Mi 6 flagmanim. Xiaomi Mi A1 ir 3080 mAh akumulators un pat USB Type-C pieslēgvieta.

Xiaomi ir paturējis vienīgi pašu izveidoto kameras lietotni, tomēr vēl arvien tiek solīts, ka Xiaomi Mi A1 saņems ātrus atjauninājumus. Līdz gada beigām viedtālrunim pienākas Android 8.0 Oreo, kā arī Xiaomi Mi A1 būšot viens no pirmajiem Android P operētājsistēmas saņēmējiem nākamajā gadā. Xiaomi Mi A1 pieejams tikai 37 valstīts.

Google iepazīstināja ar Android One programmu 2014. gadā, tomēr lētie un ātrie Android viedtālruņi stagnē. Sākotnēji Android One ražotājus ierobežoja izvēlētās komponentes, kas nodrošināja laicīgu Android operētājsistēmas jauninājumu nonākšanu viedtālruņos. Pēcāk atklājās, ka Android One jauninājums tomēr nākas nodrošināt ražotājam, nevis tie tiek saņemti no Google.

Google biznesa attīstības direktors Maiks Haijess (Mike Hayes) atklājis, ka Android One vēl arvien ir dzīvs projekts. Google šobrīd pārskatot savus plānus attiecībā uz viedierīču veidošanu, un varētu būt, ka daļēji Android One viedtālruņu izveide nonāks tiešā Google pārraudzībā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • x

  >varētu būt, ka daļēji Android One viedtālruņu izveide nonāks tiešā Google pārraudzībā.

  tā teikt, ja gribi lai būtu izdarīts kā vajag – izdari pats. parasti ar to sirgst slikti pārvaldīti projekti.
  un jā, ko tas nozīmē android gadījumā – laikam jau to, ka pagaidām ir ellīgi grūti uzturēt atvērtu platformu, kas nav viena ražotāja paspārnē, tomēr ir jautājums – kā tas izdodas x86 pasaulē, kur tas pats linux darbojas uz dažādu ražotāju dzelžiem un saņem apdeitus no os ražotāja? ā, nu nuja – tur neviens dzelžu ražotājs netaisa savu launčeri u.c. figņas, kas kavētu procesu. tai pat laikā ir dažādi linux veidi, no kuriem katrs var izvēlēties vajadzībām tuvāko. pat gui ir gana dažādi un katrs dabū to, kas tam der labāk. varbūt telefonu ražotāji apzināti kastomizē androidu, lai lietotājs būtu saistīts un nevarētu aiziet no ražotāja?

  • Lapsinieks

   kāpēc vispār jāpiemin frīku linux ar tirgus daļu statistiskās kļūdas robežās?

   • x

    ar x86 es domāju serverus, kuros frīku linux spiež laukā oldskūluxus.
    mūsdienās jau nav vajadzīgs norādīt ikurāt x86-64, vai ne. varbūt gui pieminēšana deva iemeslu domāt par desktopiem, bet mans minējums ir ka gui būtībā ir tas, kā dēļ andoids tiek kastomizēts, nevis veids, kā tas sadarbojas ar dzelžiem.

  • edzuslv

   Lielākā problēma ir draiveros nevis katra ražotāja ui.

   • x

    pag, tak vismaz A One gugle uztaisa speceni un lūdzu, ražojiet.
    atkarībā no komponentēm izmanto to vai šito draiveri.

    meklējot lētāku ražošanu, izmanto pārāk lielu dzelžu daudzveidību, ko pielabo ar saviem ražotāja draiveriem?

   • edzuslv

    Googlei jāsarunā ar konkrētajiem komponenšu ražotājiem, ka pēc gada tie joprojām nodrošinās updeitus. Un ja viņi visiem iedos vienu speceni, tad vienīgā atšķirība būs dizains. Viņi ļauj ražotājam izvēlēties savu komponenšu komplektu, jo tā ir loģiskāk. Tā kā reizi gadā iznāk jauni proči, tad ražotājiem nekāda interese updeitot 3 gadus vecus. Savukārt pircēji raud arī par šo telefonu, jo redzies šis ir jau hvz kurais xiaomi ar vienu un to pašu proci. Bet viņi to dara tāpēc, lai tos vieglāk un ātrāk updeitotu nevis izvēlas vienu modeli jaunāku, jo tas par 3% ātrāks.
    Tagad Google turpina sadalīt Android fragmentos, lai versijas upgreids nav tik ļoti atkarīgs no komponenšu draiveru updeitiem.