Chrome 61 Android lietotne pārceļ adrešu joslu ekrāna lejasdaļā

8

Vakar ceļu pie lietotājiem uzsāka Google Chrome pārlūka 61. versija Mac, Windows un Linux lietotājiem, bet tuvāko nedēļu laikā Chrome jaunākā versija nonāks arī Android operētājsistēmā. Kāpēc šī ziņas ir svarīga? Chrome pārcels adrešu joslu no ekrāna augšdaļas uz leju.

Viedtālruņu izmēri liek krasi pārskatīt lietotņu saskarnes izkārtojumu. Sešu collu ekrāni ir visai liels pārbaudījums lietotņu izmantošanas ērtumam, kuru izskats nav mainīts kopš populāri bija četru collu viedtālruņi. Tieši tāpēc Chrome adrešu josla tiek pārcelta uz ekrāna lejasdaļu. Šī iespēja būs atslēdzama, pārvietojot adrešu joslu atkal uz ekrāna augšpusi.

Chrome 61. versija atnesīs arī būtiski uzlabotu Google Translate, kas piedāvās vēl ērtāk tulkot lapu saturu. Sakārtotas arī ir iespējas, kas aktivizējamas, ilgāk paturot pirkstu virs teksta, attēla vai saites. Tās kļuvušas intuitīvākas, ērtāk izmantojamas.

Google parūpējusies par uzlabotu Chrome pārlūka drošību. Tīmekļa pārlūks neļaus atvērt reklāmas pa visu ekrānu, tāpat pielikts daudz pūļu, lai mūs vairs netracinātu dažādas citu veidu izlecošās reklāmas.

 • Daris

  Nošpikojuši no Yandeksa. Nomainīju Hromu uz Jandeksu. Jandeksā pieejams arī Google un Bing.

 • Mārtiņs

  WOW! Windows Phone IE tas jau ir no laika gala…

  • Kristaps Skutelis

   Aha, Microsoft spēja paredzēt nākotni. Tikai diemžēl tas šo platformu nespēja glābt.

   • Mārtiņš

    Jā, jo acīmredzot patērētāju vairumu Windows Phone filozofija neaizķēra…

   • Kristaps Skutelis

    Nedomāju, ka filozofijai bij kaut kāda diži liela vaina. Microsoft nespējai realizēt savu plānu gan.

   • Mārtiņš

    Es gan domāju, ka, piemēram, tās UI bija neizprotams plašām masām. Tas atbaidīja. Tai kopumā varēja būt tikai šaura niša.

 • zxczx

  Lāpstelefonu pirmās pasaules problēmas.

 • Krotow

  Lielākoties kosmētiskas izmaiņas. 61. versija Chrome normāli būtu 8.kautkas. Varēja tad uzreiz par versijas numuru uzskatīt builda numuru.