Baumas norāda, ka Lenovo grasās atjaunot kādreiz tik populāro ThinkPad klēpjdatoru izskatu, tastatūru un citas lietotāju iemīļotās ThinkPad iespējas. Tiek uzskatīts, ka ThinkPad klēpjdatora pamatā tiks ņemts Lenovo T470 biznesa klases klēpjdators, to apgādājot ar ThinkPad izskatu.

Lenovo pirms 12 gadiem no IBM ieguva klasisko ThinkPad klēpjdatoru dizainu, kas tika laika gaitā it kā uzlabots, tomēr ThinkPad piekritēji uzskata, ka ThinkPad kādreizējais cildenums ir zudis. Daudzi vēl augstā cieņā tur X220 un T420 sērijas modeļus.

Reklāma

Pirms aptuveni diviem gadiem Lenovo galvenais dizaineris atzina, ka ļaudis stāvētu rindās pēc klasiska izskata ThinkPad klēpjdatora. Kopš ThinkPad klēpjdatoru pirmajiem modeļiem pagājuši 25 gadi, tiek lēsts, ka vēl šī gada laikā pie pircējiem nonāks glīti, funkcionāli, bet visai padārgi ThinkPad klēpjdatori klasiskā izskatā. ThinkPad jau esot manīts Vācijas elektronisko ierīču sertifikācijas mājaslapā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artanis

Njā, no viena grāvja otrā – domāju, ka cilvēki ar to nostaļģiju ir drusku sagājuši sviestā. Jā, man arī patika vecās IBM M klaviatūras klikšķoņa un sajūta, bet es taču tagad neiešu kādam mēģināt iestāstīt, ka viņa ir labāka par Corsair k95, vai citām jaunajām mehāniskajām klaviatūrām.

Tas, ka pavecāka gadagājuma power-useri (atļaušos sevi pie tādiem pieskaitīt) nefano par RGB backlight, sarkanām ventilācijas atverēm, hromērām monitora enģēm un citiem loriņiem, ar kādiem pārbāzti vairums mūsdienu laptopu, ir skaidrs, bet nu teikt, ka vecais ThinkPad dizains ir stilīgāks par jaunajiem, ir stulbi…

x

kādreiz tp klaviere likās būtisks izvēles kritērijs, tagad – kopš laptopu iebūvēto kl. izmantoju tikai lauka apstākļos – tai vairs nepiešķiru tik lielu nozīmi. uz galda lietojot, vienmēr ir ārējā kl. tāpēc nav jēgas to pārvērtēt.

cita lieta, ka lenovo ir pamanījušies saglabāt daudzmaz ok baterijas pārvaldību un māk nelādēt to ikreiz, kad laptops darbojas no tīkla, bet uzlādes līmenis nav zem lietotāja noteiktā līmeņa. cik esmu ievērojis, tad vairumā laptopu, kam tā nav, baterija mirst visai ātri, nemitīgi lādējot to līdz 100%

Lapsinieks

par pēdējo punktu ļoti jāpiekrīt…

Kristaps Skutelis

Nav tā, ka baterijas gudri uzlādēt prot visi nozīmīgie datoru ražotāji? Tikai daļa ļauj procesā mazliet iejaukties lietotājiem. Spekulēju, neesmu veicis padziļinātu pētījumu.

x

nu, daļa droši vien māk nelādēt bateriju, kas ir uz 100%, visdrīzāk ka šī loģika jau ir kontrolierī. domāju, ka idiotisma ar nepārtrauktu lādēšanu sen vairs nav nekur, nevienam. bet te ir kas – pašizlādes rezultātā vai uz dienu noņemot nost no tīkla vada, bet izlādējot tikai nedaudz (piem. līdz 90%) viena daļa pie nākamās piespraušanas atkal naski pielādēs līdz 100% – un priekš kam? ja laptops atkal laiku (piem. 2 nedēļas) stāvēs pievienots tīklam, tas absolūti nav nepieciešams, li-ion baterija nemīl stāvēt pilnībā uzlādēta, to pilnībā uzlādē lai lietotu iekārtu. šķiet, ka compaq ir biosa setingi, kas arī ļauj… Read more »

Kristaps Skutelis

Kā dators var zināt, ka tas nākamajā rītā netiks atslēgts no elektrības un saimnieks gribēs maksimāli ilgi strādāt? :)

Par pašām baterijām runājot, vai tad tām nebija problēmas ar lādēšanas rezultātā radīto siltumu un ne tik ļoti uzlādes līmeni? Proti, nav būtiskas nozīmes kādā līmenī tā uzlādēta, bet svarīgi, lai to pārāk bieži nekarsē.

x

dators neko nezin, tas ir detaļu komplekts)

siltums, jā. tas rodas ikurāt lādēšanas beigu fāzē, dzenot iekšā starp ~93-100.
to var viegli pārbaudīt, ja patausta laptopa apakšu lādēšanas laikā.

Kristaps Skutelis

Tieši tāpēc labi, ka portatīvais dators visu laiku ir uzlādēts. Tāpēc to sauc par portatīvo datoru.

x

portatīvais tas ir tāpēc, ka var viegli pārvietot bez tačkas palīdzības.
portatīvais un autonomais – nav gluži tas pats.

cilvēkiem, kam dzīves/darba ritms tāds, ka katru otro dienu jābūt ceļā, protams, ka jālādē pilns un nav ko meklēt piekto stūri.
es runāju par režīmu, kad 75% laika pie vada karājas un apkārtstaigāšana nav tāda padarīšana, kuras dēļ var bateriju mainīt katru gadu nedomājot.

Kristaps Skutelis

Nevajag pārspīlēt. Normāliem datoriem mūsdienās baterijas nemirst gada laikā.

x

viss atkarīgs no lietošanas režīma un izpildījuma.
visiem nemirst, saprotams.

bet ko mēs te kasāmies – paņemiet testam vienu ar definējamiem lādēšanas limitiem, otru bez un gadu tos lietojiet manis aprakstītajā režīmā, pēc tam uzrakstīsiet.

Kristaps Skutelis

Tomēr izrādās, ka tā uzlāde “līdz beigām” nav rekomendējama https://electrek.co/2017/09/01/tesla-battery-expert-recommends-daily-battery-pack-charging/

x

thinkpadam ikdienas max. līmeni pamainīju no 80 uz 75 )

Lapsinieks

nezinu – bet ja hp 2-3 gadi bača nosprāgst 90% laika atrodoties pie vada – kautkas nav normāli

Lucifer

Kur pirkti hp datori?
Esmu hp laptopu fans, un pilnīgi nevienam baterija “nenosprāga”, pat tautas klases pavilionam, kurš nokalpoja septiņu gadus, bet baterija pie pilnas noslodzas turēja ap 1.5h. Tiesa visi laptopi pirkti ārzemēs.

Kristaps Skutelis

Pusotras stundas bateriju datoram par baigi veselīgu grūti nosaukt :)

Lucifer

Priekš mūsdienām jā.
Un tomēr tas bija septiņus gadus vecs laptops. Turklāt, kad tas bija jauns baterija turēja ap 2-2.5h (ja nekļudos).
Pārējiem hp lapšiem līdzīgi, pat vecajam 8560tajam elitebookam baterija joprojām tur gandrīz 2h, un šis zirdziņš ir pamatīgi dzīts…:D

Kristaps Skutelis

Tad dikti labi.

Lapsinieks

1a un LMT. Trīs pēdējie probuki un nekādi ne lētuči

Ainis

Agrāk izturējos skeptiski pret thinpad sērijas laptopiem, jo tie bija ĀbolGrāmatas cenā un dizainā atgādināja 80-90o gadu kantainos autiņus. Tagad esmu sajūsmā par tiem, jo ir kvalitatīvi, praktiski, viegli servisojami un izturīgi. Mājās ilgstoši tiek mocīts T420 un darbā T450s. Abi darbojas nevainojami un ne reizi nav pievīliši atšķirībā no Āboļa, Dēļa un Asara.

Lucifer

Pamegini hp elitebook seriju sapratisi, kas ir nopietna manta.