Reklāma

No šodienas tirgū nonāks putekļsūcēji ar samazinātu maksimālo jaudu

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

No šodienas visā Eiropas Savienībā vairs nebūs iespējams iegādāties putekļusūcējus, kuru jauda pārsniedz 900 vatus (W). Samsung sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijā Sergejs Kostjučenko atbild uz sešiem svarīgākajiem jautājumiem par to, kā šīs izmaiņas praktiski ietekmēs ražotājus un patērētājus.

Kāds būs ieguvums no samazinātās putekļsūcēju jaudas?

Ieguvēji no jaunajām prasībām noteikti būs patērētāji, jo mazāks elektroenerģijas patēriņš nozīmē arī mazāku rēķinu par elektrību. Speciālisti aprēķinājuši, ka, izvēloties energoefektīvāko putekļsūcēju klasi, gaidāmās ES izmaiņas visa putekļusūcēja mūža laikā ļaus ietaupīt līdz pat 70 eiro.

Vai vienā dienā veikalu plauktos mainīsies viss putekļsūcēju klāsts?

Šī Eiropas Savienības regula tika ieviesta pakāpeniski, dodot ražotājiem laiku pielāgoties – vispirms pārejas periodā no 2014. gada maksimālā jauda tika noteikta 1600W, savukārt otrajā posmā, kas sāksies šī gada 1. septembrī, tā vairs nedrīkstēs pārsniegt 900W. Veikalos ir plaša izvēle ar prasībām atbilstošiem putekļsūcējiem – Samsung jau no jūnija ir pārtraucis ražot putekļusūcējus ar jaudu virs 900W, atklāj S. Kostjučenko.

Vai ar mazjaudīgākām ierīcēm būs pietiekami, lai panāktu mājās ierasto tīrības līmeni?

“Noteikti vēlos uzsvērt, ka gaidāmās izmaiņas neietekmēs sūkšanas kvalitāti un turpmāk tīrīšanai nebūs jāpievēršas ar divreiz lielāku sparu. Svarīgi atcerēties, ka jauda nosaka galvenokārt to, cik daudz elektrības ierīce patērē, nevis to, cik tīra būs grīda,” norāda S. Kostjučenko. Viņš skaidro, ka ražotāji, tostarp Samsung, iet līdzi laikam un izstrādā tādus gudros risinājumus, kas samazina jaudu, vienlaikus palielinot tīrīšanas efektivitāti – tās ir dažādas gaisa cirkulācijas tehnoloģijas, dažādiem grīdas segumiem piemēroti uzgaļi un citi.

Vai regula attiecināma arī uz putekļsūcējiem-robotiem?

Jaudas ierobežojums neattieksies uz grīdas pulētājiem, matraču tīrītājiem, rokas un ar bateriju darbināmajiem putekļsūcējiem, kā arī putekļsūcējiem-robotiem.

Kādas izmaiņas vēl ir sagaidāmas?

Jaudas ierobežojums ir tikai daļa no izmaiņām, ko nosaka Eiropas Savienības regulā iekļautās ekodizaina prasības. Prasības iekļauj arī ierobežojumus trokšņa līmenim, izplūdes gaisa kvalitātei un citiem faktoriem, piemēram, putekļsūcēju enerģijas patēriņš nedrīkstēs pārsniegt 43 kW/h gadā, putekļu izdalīšanās rādītājs nedrīkstēs pārsniegt 1%, akustiskās jaudas līmenis nedrīkstēs pārsniegt 80 decibelus, savukārt darba motora mūžs nedrīkstēs būt mazāks par 500 stundām.

Kam būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu putekļsūcēju?

Veikalos pieejamais putekļsūcēju klāsts un to tehniskās īpašības ir ļoti plašas, tāpēc līdzās marķējuma izpētei katram pašam būtu svarīgi izvērtēt savus tīrīšanas paradumus, vajadzības, un definēt, kādas priekšrocības un trūkumi bijuši līdzšinējam putekļsūcējam.

Reklāma

26 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
26 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Manuprāt ar šo atkal viss būs auzās, jo zaudējumi būs ražotājiem, iespējams arī veikaliem kaut kādā mērā, bet neesmu pārliecināts. Uzskatu, ka Putekļusūcēji ar mazāku jaudu ātrāk nolietosies. Mazāka jauda ir mazāka efektivitāte, lai šo saprastu nav jābūt inženierim, protams kaut kas jau arī attīstās, bet manuprāt par to ir pāragri spriest.
Hmm neticu tam, kas augstāk rakstīts ?? Tas ir mārketings, atveriet acis

Nav aju tik no svara motora jauda, kā sūkšanas jauda. Var uztaisīst no koka dēlīšiem šķirbenieku, ielikt tur P&W dzinēju no Bombardier, a jēga nekāda..

Šis gan man liekas ir kārtējais EU brauciens grāvī… tiešām tiem tur politiķiem Briselē nav svarīgāku lietu par ko satraukties kā putekļusūcēju jaudas?! Atraduši ko regulēt, būtu labāk domājuši, kā atkritumu problēmu risināt, tā videi nodara daudz lielāku kaitējumu nekā kaut kāds sūda putekļusūcējs.

Es pat varētu saderēt, ka ideja ir nākusi no pribaļķikas. Tikai mūsu idiņi var ko tādu sacerēt, tā vietā, lai ko lietderīgu plānotu.

sūkšanas kvalitāte…es jūs lūdzu!

angliski tomēr labāks nosaukums – tīrītāji, nevis sūcēji.

Tādi ir tie latvieši – viņi istabu sūc nevis tīra :D

Ar šo EU ir iebraukusi auzās!
Mazāka jauda nozīmē mazāku sūkšanas spēku, kas nozīmē ka māja būs jātīra ilgāk, par elektrību būs jāmaksā tik pat, ja ne vairāk.

Tikpat raksta kopā, analfabēt.

ne pareizi.

UNESCO 1958. gadā definēja, ka analfabēts ir persona, kas nekad nav mācījusies ne lasīt, ne rakstīt.

Nē, tas to nenozīmē.

Skuteli tu izliecies vai kā, kā var dabūt lielāku sūkšanas jaudu par motora jaudu?
Ja tu vari pierādīt pretējo (apgāzt fiziku) tad es laikam daunis ja nē tad Tu tāds esi? Labāk nebūtu jau blamējies, kur esi mācījies ka bieži vien no Tavas mutes sprūk aplamības?

Nozīmē gan. Mazāka jauda var nepacelt no paklāja tos gružus, kurus lielāka paķers uzreiz. Tad ir jāmaina uz pusi mazāku pašu darba galvu, lai saglabātu sūkšanas jaudu – un tad gan 2x vairāk būs jābraukā.

Negribu būt sazvērestību teoriju piekritējs bet ar visām tām regulām EU brauc auzās. Būtu labāk regula kas liktu ražotājiem ražot pa īstam labas lietas, kas kalpotu gadiem, bet ne divus gadus un izmet, jo izrādās remontam nav derīgs jo rezerves daļas nav. Tas pa lielai daļai ir uz visām precēm. Atcerēsimies vienu, ka spuldzes ar kvēldiegiem un to aizliegšanu lobēja pāris kompānijas, tā vietā ieviešot bīstamās dzīvsudrabu saturošas ekonomiskās.

pārdodu 1600W putekļsūcēju, 15-17g.v. labā stāvoklī, ir visi uzgaļi, līdzi dodu filtru iepakojumu, dārgi.

Mjā, Skutelim neglaimojošus komentārus dzēš ārā un bloķē :D Pirms Skutelis raksta lai padomā vai tas atbilst patiesībai :D

Protams, klajas rupjības šeit nav cieņā. Te nav nekāda ateja.

Lai gan vairums EU regulu ir visnotaļ noderīgas, bet šī ir vienkārši stulba, lai neteiktu vairāk. Labu ciklona putekļusūcēju zem 1400W vienkārši fiziski nav iespējams dabūt, kur nu vēl ar smieklīgiem 900W… Bet paldies par norādi – jābrauc uz bodi ieķert jaunu jaudīgo verķi, kamēr vēl ir dabūjami.

Zinu, ka Miele’s tika izpirkti jau laicīgi. Jau pirms kāda mēneša elkorā vairs nebija gandrīz neviens.

Domāju, ka ilgermiņā pareizs lēmums. Lai ražotāji tagad domā kā panākt maksimālo efektu ar ierobešotu jaudu. Citādi tagad sanāk, ka uztaisa sūdu ar mega jaudu un lai tad pats pircējs maksā par elektrību.

Tās ir labas ziņas, beidzot kirby un LUX putekļu rūcēju izplatītāji vairs nezvanīs un nebāzīsies virsū ar saviem jaudīgajiem putekļu sūcējiem!
Vēl vajadzētu ūdens filtrus aizliegt un būtu laime pilnīgā! :)

Tiem putekļusūcējiem nekad nav bijusi jauda vairāk par 130w. Nullītes arī savulaik piesvieda magnetafoniem skaņas jaudai. Kamēr pro veikalā pārdod 100w lielas tumbas, tikmēr tirgus kioskā varēja pārnēsajamo maģi ar 1000w …noteikti nano tehnoloģijas, kauras pieskandina mežaparka estrādi. Bet ir ok, tagad visi lētie putekļusūcēji pārlīmēs nakļeikas uz 1600w. Būs tuvāk patiesībai.

Kā tur ir ar to Regulu, tas attiecas arī uz tvaika putekļu sūcējiem!? Ar 900w varētu būt par īsu tvaika ģeneratoram, kur nu vēl summārai jaudai, kopā ar eketrodzinēju. Man pat tējkannai ir ap 2000w jauda!

tējkannu jaudu arī var pieregulēt – teiksim, 650W pietiek, lai uzkarsētu ūdeni.
ja nepatīk – vāri uz gāzes; šrēders rūpējas, lai tev nepietrūktu gāzes. o, ideja – nolobēt tējkannu jaudas samazināšanu….

Tējkannai vēl tā jauda ir attaisnojama, jo ar 2000w ūdenis uzvārās daudz ātrāk, kā ar 650W. Un tā kā elektroenerģijas izmaksas aprēķina kWh, tad no svara ir laiks cik ilgi tu lieto iekārtu! Ar 650W būs jāvāra 3x ilgāk, tātad nekāda ekonomija nesanāk, ja vien netiek samazināts tējkannas tilpums!

kāda starpība, cik ilgi jāvāra…..eiropietis ir zaļi domājošs, čurā sēdus lai neapšļakstītu apkārt podam (un netērētu resursus tīrīšanai) cfl spuldžu gaismā, kuras nekur īsti nesavāc pārstrādei (salīdzinot ar baterijām katrā veikalā). gut, praktisch, oekologisch!

Vērā ņemamais tirgus spēlētājs “Dyson” jau 2015. gadā vērsies pret šo ES prasību, aizrādot Eiropas Komisijai (EK), ka putekļsūcēja efektivitāte esot testēta ar tukšu tvertni, savukārt dzīvē putekļsūcējs strādā ar pilnu tvertni. Kad EK regulējumu nemainīja, “Dyson” šo regulējumu
apstrīdēja ES Vispārējā tiesā, uzsverot faktu, ka putekļsūcēju parametri netiek noteikti pēc testēšanas reālajā dzīves situācijā. ES Vispārējā tiesa nosprieda, ka Eiropas Komisijas metode neatbilst direktīvā noteiktajiem mērķiem, un regulu, kas nosaka šādu marķējumu, 8. novembrī atcēla.

Jaudīgie putekļsūcēji atgriezīsies veikalos

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: