Saprātīgi ļaudis izvēlas veidot rezerves kopijas (back-up), to pašu dara cilvēki, kuri jau vismaz vienu reizi ir zaudējuši savus svarīgos dokumentus vai fotogrāfijas modernajām tehnoloģijām un to urķiem.

Google piedāvā Android iebūvētu rezerves kopiju izveidošanu, sākot ar Android 6.0 Marshmallow versiju, bet pat iebūvētā operētājsistēmas rezerves kopiju iespēja ir nožēlojama. Lietotājiem nav pieejas nekādiem rezerves kopiju veidošanas iestatījumiem – ne laikam, ne apjomam, nekam. Nav pat īsti skaidrs, ko tieši Google kopē un kā to visu var atgūt.

Dažkārt Google piedāvā atjaunot viedierīces saturu no iepriekš izveidotas kopijas, kad iestati jaunu vai atiestatītu viedtālruni. Dažkārt rezerves kopijas atjauno lietotnes, varbūt pat lietotņu saturu, bet uz šo nekādi nevajadzētu paļauties. Protams, kontaktu saraksts parādīsies jebkurā Android viedtālrunī, bet ar to arī būtu jāsamierinās.

Sony, Huawei, LG un Samsung veido savas rezerves kopiju uzturēšanas sistēmas, tomēr tām nav piekļuve visai informācijai, kā tas ir ar Google lietotnēm, kas iebūvētas Android. Tas pats attiecas uz trešo pušu izstrādātām lietotnēm.

Kādas iespējas mums paliek? Glabājam fotogrāfijas un dokumentus, kā mums ir vislabāk un ērtāk. Lietotņu saturs atjaunojas, ievadot savu lietotāja vārdu un paroli. Vienīgi nāksies katru reizi uzstādīt nepieciešamo lietotņu klāstu.

Kā tu rūpējies par savu mobilo ierīču datu rezerves kopiju veidošanu?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
24 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
nr71

Jā, taisnība. Man ērtākais veids datu glabāšanai ir: kontakti @Gmail, WhatsApp @Google Disk, bildes, mūzika un dokumenti @OneDrive, kalendārs @Outlook. Telefona kopējo back up turu uz SD.

Toms

Es ar šādu problēmu saskaros aptuveni 2 reizes gadā, kad mainu telefonu. Man jau ir savs rīcības plāns uz Whatapp, bildēm, zvanu arhīviem un sms. :D

BET….

…visvairāk šajā pasākumā pietrūkst opcija, ka var pārnest visas aplikācijas ar visiem iestatījumiem uz jauno telefonu. Tam it kā tehniski nevajadzētu būt tik sarežģītam, jo to jau sen var izdarīt uz Win/Mac datoriem un (iespējams) uz iPhone.

Lapsinieks

huawejs to smuki dara ar savu bekapu

Toms

Ne vienmēr sanāk nomigrēt no Huaweja uz Huaweju (jā, bet migrējot no Novas uz P9 biju palaidis garām šo indo). Ja nākamā izvēle kritīs pa labu Huawejam, tad notiekti skatīšos un izmēģināšu.

Lapsinieks

ok, dažas progas spītīgi prasīja ielogoties pa jaunu, bet visi desktopi, tai skaitā pārtaisītās ikonas, ātrie zvani ar bildītēm, vidžeti bija savās vietās identiski 1:1

y

Ooo tiešām? 🤔

derglis

A nafik 2x gadā telefonu mainīt? Labāk izdari prastisko operāciju krāniņam.

Lapsinieks

tas ir kā – kaut kā pa prasto?

Artis

Uz iPhone viss štokos. Uz jaunu telefonu var pāriet nejūtot nevienu problēmu. Viss no vecā uz jauno pārnesās, ieskaitot aplikāciju iestatījumus, ekrāna izvietojumu, tapeti u.t.t.

KKTK

Bildes, doc dropboxā. Llama var exportēt. Bet pārējās lietas, es pat nevēlos, lai tiktu atjaunotas kā bija. Ja reidz jauns telefons vai fabrikas resets, tad jāsāk dzīve no jauna, ar tukšu pagrabu un baltām sienām :D Un tad atklāsies, ka savas 10 uzinstalētās programmas naher tev vairs nav vajdzīgas. Setingus atjaunojot, arī varbūt atradīsi kādu jaunu fīču. Jā – laiku tas patērē gan…

Nelabojams

Kā tu rūpējies par savu mobilo ierīču datu rezerves kopiju veidošanu?
Ļoti vienkārši – neturu tur nekādus datus.

Elizabete

Kursors ar mobilajām ierīcēm saprot tikai mobilo OS darbinātās ierīces? :) Pati lietoju planšetdatoru ar Windows 10 Pro, kurā ir iebūvēta Backup funkcija un ļoti pieklājīgas ietilpības SSD. Kad ievietoju planšetdatoru dokstacijā, tas savienojas ar mājas serveri un automātiski aktualizē rezerves kopijas, kas tur glabājas. Man patīk iespēja saglabāt failu iepriekšējās versijas. Ja nevaru fiziski pievienoties savam mājas tīklam, izmantoju VPN, jo planšetdators aprīkots ar 4G moduli. Varbūt neizklausās īpaši moderni, toties ir droši un ērti: nekādus konfidenciālus datus neglabāju mākoņos, regulāri notiek rezerves kopiju veikšana. Paskatoties plašāk, es vispār īsti nesaprotu, kam vajadzīgas mobilās OS un aplikācijas, jo, pa… Read more »

Kristaps Skutelis

Izklausās totāli gīkī. Mums patīk gīkī. Elizabete, tā turpināt!

Elizabete

Ja drošību, stabilitāti un ērtību dēvē par “gīkī”, tad lepojos būt “gīks” (kā “gīks” pateikt sieviešu dzimtē? :))

Kristaps Skutelis

Lūdzu, nepārproti. Man tas šķiet forši. Tas ko aprakstīji nav ne saprotams, ne izdarāms “parastajam mirstīgajam”, tāpēc man ir neviltota sajūsma par katru, kas kaut ko tādu dara :)

Falks

izklausās labi, tik nav skaidra viena nianse, Kā kontaktus (telefona nummuru) dabūt uz dumjo telefonu? takš neskaties planšetē un nebaksti pa vienam ciparam? varbūt kopē uz SIM?

geksis

man telefona numuri ir sinhronizēti ar live servisu. līdz ar to man viņi ir pieejami jebkurā laikā no jebkuras ierīces, kur es esmu ielogojies ar savu kontu. Ja izvēlas tālruni ar pareizu os tad uzsākot jauna telefona lietošanu pietiek ielogoties tikai vienā kontā nevis 10 lai dabūtu visus datus.

Falks

to es saprotu. jautājums ir par kontakti => dumjo telefonu.

geksis

kontakti automātiski sinhronizējas priekš wp, kā ir ar bremzīgo/neērto androīdu nezinu.

Elizabete

Kāda vajadzība pārnest kādus kontaktus uz telefonu no datora? Visi man nepieciešami numuri jau sen ir saglabāti telefonā (kādi 200), bet, ja kāds jauns nāk klāt, to manuāli saglabāju. Ja gadījumā jāmaina telefons, tad pārnesīšu tos ar SIMkarti.Nestrādāju zvanu centrā, tādēļ jaunu numuru ir ļoti maz. :) Bik ārpus tēmas, bet pamēģināju to Samsung Dox (telefonu var pieslēgt pie monitora un lietot kā datoru). Jāsaka, ka biju pamatīgi vīlusies. Tas MS Office, kas darbojas uz Android, ir vnk joks, salīdzinot ar pilno desktopa versiju. Bet par Samsung telefona un Dox kopējo cenu jau sanāk normāls Win planšetdators. Varbūt cilvēkiem, kam… Read more »

Menestrels

Arī primāri lietoju Windows 8 planšeti līdz tā nosprāga. Viedie telefoni gana kompetenti tiek galā ar saziņas uzturēšanu starp cilvēku grupām, kura katra saziņai izmanto savu risinājumu.

Jānis Bahanovskis

Sony ir lietotne Xperia Transfer,kas pārceļ gan lietotnes gan datus no vecā uz jauno viedo tālruni. Izvelies kādus datus gribi pārcelt un uz priekšu. Sony backup ļauj visu saglabāt, ja zina kā var to izdarīt. Viss strādā kā tam ir jāstrādā.

Menestrels

Kontaktus glabāju pie tantes Google. Pārējo var arī nozaudēt.

Artūrs Pupausis

Es lietoju twrp recovery lai veidotu dublējumkopijas. Bet līdzīgām iespējai būtu jābūt pieejamām bez modifikācijām, bet diemžēl tā nav. Personīgi iesaku svarīgākos datus likt uz microSD kartes, lai gadījumā ja telefons tiek salauzts nav jāiet uz servisu, bet vari vienkārši nokopēt bildes utt. no atmiņas kartes.