Android šifrējošie izspiedējvīrusu skaits šajā gadā jau paspējis augt jau par 100%, turklāt cietis arī Google Play Store lietotņu veikals, kas ir milzu kauns Google it kā tik drošajam patvērumam no urķu uzbrukumiem.

Divas lietotnes ielavījušās Google Play Store lietotņu veikalā ar ļauniem nodomiem šifrēt lietotāja datus un pieprasīt par tiem izpirkuma maksu. Earn Real Money Gift Cards un Bubble Shooter Wild Life lietotnes inficējušas tūkstošiem viedtālruņu visā pasaulē, parādot, ka pat Google ar mākslīgo intelektu un veselu cilvēku armiju nespēj izķert visas Android ļaunatūras.

Google Play Store lietotņu veikals ilgstoši tika uzskatīts par drošu patvērumu lietotņu lejupielādei. Google vienmēr uzsvērusi, ka no Google Play Store lietotņu veikala nevar iegūt vīrusus, tomēr šī gada laikā urķi spējuši vairākkārt apieti Play veikala ierobežojumus, parādot arvien jaunas idejas, kā lietotājiem iemānīt ļaunatūru.

Gandrīz visi drošības pētnieki ir uzsvēruši, ka Android ekosistēmu arvien biežāk skar dažādi plaši uzbrukumi. Malwarebytes pat lēš, ka Android pirmajā pusgadā piedzīvoja 138% ļaunatūras pieaugumu, Kaspersky Lab lēš, ka ļaunatūras apjomi Android ierīcēm gada sākumā auga divas reizes, kad to salīdzina ar iepriekšējo gadu.

Ko darīt? Uz šo jautājumu diez vai kāds spēj precīzi atbildēt. Nāksies gaidīt kādu krasu Google soli, kas varētu labot Android problēmas ar vīrusiem.

21
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
xLapsinieksnabadangaNegroKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

un atkal….ja androjeda iekārtas maksātu izteikti lētāk par konkurentu (un jā, konkurentu jau nav nemaz tik daudz), tad varētu spēlēt zaļo ruleti. bet ja par daudzmaz rūcošu androtrubu prasa 500+ tad rodas jautājums – vai tas ir tā vērts….atbildi katrs var izdomāt.
sanāk, ka vienīgais segments, kurā androjedi ir vērti savas cenas – 200 naudu pseidomasthevi, kuri itkā darbojas un nemaksā štuku, un tad jau tālāk kā paveicas.

nabadanga
Guest
nabadanga

Ko darīt? Taisīt rezerves kopijas vērtīgiem datiem, uzstādīt savlaicīgi programmatūras atjauninājumus un lietot vislabāko aizsardzības programmatūru. Nekādu reāli “krasu Google soli, kas varētu labot Android problēmas ar vīrusiem” mēs nesagaidīsim, jo Android panākumi ir balstīti uz sistēmas atvērtību. Panākumi jeb liels lietotāju skaits kopā ar platformas atvērtību ir priekšnoteikumi ļaunprogrammatūras esamībai. “Vīrusi” ir šī lieliskā Android neatņemama ēnas puse. Vienkārši vajag aprīkot savu Android ar “imūnsistēmu”. Izvēlēties ir no kā: https://www.av-test.org/en/antivirus/mobile-devices/android/.

x
Guest
x

cik cilvēki bakupo savus datus? pārsvarā tie, kuri tos iepriekš ir zaudējuši. pārējie tic datu nesēju ilgmūžībai un a.v. visspēcībai.

kamēr datu bakupu un atjaunošanu neuztieps kā obligātu soli, tikmēr nekas īpaši arī nemainīsies.

nabadanga
Guest
nabadanga

Neviens no līdzekļiem nav visspēcīgs, bet tikai mazina risku. Obligātiem piespiedu pasākumiem neticu, jo tie atgrūž lietotājus.

x
Guest
x

lai izmantotu smārtu, brīvprātīgi-piespiedu kārtā ir jāstājas google vai apple uzskaitē. un cik daudzus tas ir atgrūdis?

geksis
Guest
geksis

Manā skatījumā VIENĪGAIS android plus ir plašs programmatūras klāsts, bet šī raksta kontekstā tas ir arī mīnus.

Krotow
Guest
Krotow

Pietiekami viegli radīt un testēt aplikācijas, par izstrādes rīkiem nemaksājot megabaksus un nenoslēdzoties tikai kādā labi zināmā (o)perētājsistēmā vien. Un bez ierīces ražotāja ierobežojuma skatīties un klasīties saturu. Nav jau daudz prasīts :)

LOOK
Guest
LOOK

Kam ir jānotiek lai normāls vidusmēra lietotājs instalētu kaut kādu bubble aplikāciju? Un kas tie par datiem kurus pazaudējot nevarētu atjaunot? Telefons noteikti nav ierīce kur glabāt ģimenes arhīvu.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

šis vēl labāks “Earn Real Money Gift Cards”. Tajā pašā laikā gadiem ritot nevar atrast nevienu(!!!) Jāni vai Pēteri, kuram notika tā, ka…..

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kurš nevar? Parunā ar CERT.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

TU nevari. Nevienu rakstu sagatavot gadu garumā par kādu, kam gadījusies neraža ar vīrusiem. It sevišķi – mobilajās ierīcēs. Ar aizklātu seju, mainītu balsi: ložņāju pa tādām un tādām pornolapām, kačāju to un to… jū nou. ZERO. Tik vien, kā pēdējā laikā publicēt nomācošā apjomā _____________ kantora reklāmrakstus.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Es nemaz arī neesmu uzņēmies šādu misiju. Cik esmu runājis ar CERT ļaudīm, tad šādi gadījumi ir un biežāk nekā gribētos. Tomēr uzmākties cietušajiem kaut kā neesmu līdz šim saņēmies.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

aaaa. misiju pārpublicēt “draudus” un vāji maskētas reklāmas (kāda sakritība – tie otrie cīnās pret pirmajiem) Tu esi uzņēmies…

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tāpēc, ka es redzu, ka tā ir problēma. Mans uzdevums ir par riskiem informēt.

nabadanga
Guest
nabadanga

Vispār bez biznesa, komercijas, reklāmas utt. eksistē arī augstākas matērijas…

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

vaine? misionārisms. kaut kas tāds, ko izveic šeit Tu :D
viss, ko redzi sev apkārt ir hologramma, un principā tev ir powers to bildi pilnībā nomainīt par 100%

x
Guest
x

vai nevēlies parakt man meliorācijas grāvi to augstāko matēriju vārdā, bez komercijas pieskaņas? ) labs darbs – dabas māte arī pateiksies!

nabadanga
Guest
nabadanga

Ja tev uztaisīs intervijas ar inficētajiem, tu jau brēksi, ka tā arī ir reklāma :) Smieklīgākais, ka tādi Lapsinieki lieto reklāmas (bezmaksas) antivīrusus un pat neiepīkstas :D

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

nezinu kādi tādi, bet es nelietoju neko vispār principā. vēl kopš seniem laikiem, kad strādāju deac (ir tādi baigie brieži) esmu izstrādājis sev drošības pasākumu listi, kas mani diezgan veiksmīgi ir pasargājis no vispārējās histērijas. Pēdējo reizi satraukums bija 2000 gadā, kad baidīja ar vispārēju sabrukumu, jo gadaskaitlim līdz tam bija divu ciparu pieraksts

Krotow
Guest
Krotow

“Earn Real Money Gift Cards” – nosaukums vien brēc, ka labākajā gadījumā šajā aplikācijā nekā nebūs.

Negro
Guest
Negro

cilveki kam ir tads virus – vnk ieejiet recovery mode kad bootojaties un vipojiet visu. tas ir visvieglakais veids ka atbrivoties. nav ne pirma un ne pedeja reize kad uzlauzis Androidu.