Web Analytics
More
  Reklāma

  Pirmajā “Startup Slalom” + “Startup Wise Guys” hakatonā uzvar komanda “Foody”

  Jaunākie raksti

  Vairāki desmiti jaunu ideju un tehnoloģiju entuziasti vienu no pēdējām vasaras nedēļas nogalēm bija ar mieru pavadīt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās, strādājot ar savām idejām jau ceturtajā ‘Startup Slalom’ hakatonā. Šoreiz hakatons tika rīkots sadarbībā ar Eiropā lielāko „business-to-business” akseleratoru ‘Startup Wise Guys’, un tā tēma tika veltīta B2B programmatūra kā risinājums jeb SaaS (Software as a Service).

  Hakatona sākumā tika prezentētas vairāk nekā desmit jaunas idejas, par tām balsojot klātesošajiem programmētājiem, dizaineriem, kā arī mārketinga un projektu vadības speciālistiem. Sešas izveidotās komandas aktīvi strādāja 48 stundas, konsultējoties ar augstas klases mentoriem no Latvijas un ārzemēm. Kā īpaši vērtīgu jāuzteic dalībnieku iespēju piedalīties prezentāciju meistarklasē kopā ar ‘Startup Wise Guys’ akseleratora valdes priekšsēdētāju Kristobalu Alonso (Cristobal Alonso), kuram ir pasaules mēroga pieredze jaunuzņēmumu treniņu vadībā un to vērtēšanā.

  ReklāmaAdvertisement

  Izveidot gatavu produkta prototipu izdevās piecām no sešām komandām, kas 20. augusta svētdienas vakarā savu veikumu prezentēja žūrijai un investoriem:

  • Loyalnet – rīks lojalitātes piedāvājumu administrēšanai. Izveidotais rīks palīdzēs bezpeļņas organizācijām, sporta klubiem un citām iestādēm vieglāk pārvaldīt lojalitātes programmu sadarbības partnerus un aprēķināt komisijas izmaksas;
  • MedIncluded – serviss, kas nodrošina iespēju atrast un izmantot medicīniskos pakalpojumus citās valstīs. Aplikācijā visvairāk būs pieejami  ārzemēs piedāvātie zobārstniecības pakalpojumi;
  • FitFit – aplikācija sporta klubiem, kas palīdz gan organizēt treneru darbu, gan veidot kopienu sporta klubu apmeklētāju starpā;
  • Decimber.com – platforma nekustamo īpašumu, piemēram, dzīvokļu īpašniekiem, kas veicinātu dažādu kopīgu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz nekustamo īpašumu apsaumniekošanu;
  • Foody – palīgs veselīgas pārtikas izvēlē. Aplikācija, kas piedāvā ātri un ērti uzzināt produkta sastāvu pirms tā iegādes, skenējot produkta kodu. Idejas realizēšanu atbalstīja liels skaits dalībnieku, veidojot spēcīgu komandu astoņu cilvēku sastāvā.

  Par uzvarētājiem tika atzīta komanda ‘Foody’, kas tika pie galvenās balvas – 1000 eiro no IT uzņēmuma ‘SQUALIO’ un bezmaksas juridiskajām konsultācijām no advokātu biroja ‘SORAINEN’. Tā bija skaitliski vislielākā komanda šajā hakatonā – komandā bija astoņi cilvēki. To izdevās izveidot, jo idejas autore aktīvi iesaistījās dalībnieku ieinteresēšanā par savu ideju hakatona sākumā. “Šis bija mans pirmais hakatons. Man pašai šķiet, ka zvaigznes vienkārši bija labi sastājušās, jo man kā meitenei šī ir pilnīgi sveša pasaule,” par uzvaru ir priecīga ‘Foody’ idejas autore Māra Lasmane. “Es pati veikalos pētu produktus un mēģinu saprast, cik tie ir veselīgi. Vienmēr domāju, cik tas ir apgrūtinoši, un kā aplikācija varētu atvieglot dzīvi. Tā nu 48 stundu laikā sasniedzām mērķi – uztaisījām funkcionējošu aplikāciju. Veselīgums, protams, ir subjektīvs vērtējums, un izvēle bieži ir atkarīga no katra cilvēka diētas plāniem. Pagaidām mēs esam pievērsuši uzmanību e-vielām, cukuriem, hidroganizētajiem augu taukiem un to klātesamībai produktu sastāvā.”

  ‘SQUALIO’ Mārketinga direktors Mareks Gruškevics: “Informāciju tehnoloģiju nozare attīstās straujāk nekā jebkura cita. ‘SQUALIO’ ir svarīgi atbalstīt vietējās idejas, kas nereti kļūst par veiksmīgiem industrijas piemēriem un izvērš savu darbību ārpus valsts robežām. Šāda veida pasākumi nodrošina iespēju satikties dažādu nozaru pārstāvjiem un izveidot pilnīgi jaunu produktu, kas rada jaunas darba vietas un nes Latvijas vārdu pasaulē.”

  Hakatona nozīmi Latvijas startup  vides attīstībā uzsver arī Jānis Bite, ‘SORAINEN’ zvērināts advokāts:  “Piedalīšanās šādos pasākumos nodrošina iespēju veidot kontaktus, iegūt zināšanas un dalīties ar pieredzi. Tas viss noderēs, īstenojot biznesa idejas. Jaunajiem uzņēmējiem ir lieliskas idejas un liels entuziasms, bet dažkārt pietrūkst pieredzes. Daloties ar mūsu zināšanām, vēlamies palīdzēt jaunajiem uzņēmumiem sasniegt savus biznesa mērķus. Jāpiemin, ka startup uzņēmumi iegūst arvien lielāku nozīmi mūsdienu ekonomikā, tāpēc mūsu atbalsts startup videi palīdz sekmēt arī Baltijas valstu ekonomisko izaugsmi.”

  Par otro labāko komandu žūrija atzina ‘MedIncluded’, kas balvā saņēma iespēju visai komandai bezmaksas apmeklēt ‘Digital Freedom Festival 2017’ 27. un 28. novembrī Rīgā. Savukārt trešo vietu ieguva Decimber.com, balvā saņemot iespēju apmeklēt slēgtas lekcijas, kas ir pieejamas tikai ‘Startup Wise Guys’ akseleratora dalībniekiem.

  Latvijas Startup asociācijas Startin.lv un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras hakatona zīmols ‘Startup Slalom’ pirmo reizi veidoja sadarbību ar ‘Startup Wise Guys’, aicinot informācijas tehnoloģiju (IT), mārketinga, dizaina speciālistus un citus interesentus izmēģināt spēkus 48 stundu ilgā tehnoloģiju maratonā. Pasākumu atbalstīja RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultāte, RTU Design Factory, ‘SQUALIO’, ‘SORAINEN’, ‘Digital Freedom Festival’ un Izraēlas vēstniecība.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma