Par USB 3.0 atbildīgā USB 3.0 Promoter Group (Apple Inc., Hewlett-Packard Inc., Intel Corporation, Microsoft Corporation, Renesas Electronics, ST Microelectronics un Texas Instruments) tikko izziņojusi jaunumus, kas saistāmi ar USB Type-C tālāku attīstību.

USB 3.2 standarts dubultos datu pārraides ātrumus, izmantojot to pašu USB Type-C spraudni, lai nodrošinātu atpakaļsaderību. USB 3.2 standarts paredz izmantot tos pašus vadus, bet viedtālruņiem un klēpjdatoriem būs jāuzstāda jaunas pieslēgvietas un attiecīgi kontrolieri.

Pagaidām USB 3.2 standarts vēl neesot pabeigts, tāpēc nemaz nevar sākt runāt par tā nonākšanu ierīcēs. Tiek uzskatīts, ka USB 3.2 standarts tiks pabeigts līdz šī gada beigām.

USB Type-C ir daļa no USB 3.1 standarta, kas palēnām aizvieto klēpjdatoros izplatīto USB 3.0. USB Type-C ir pietiekami izturīgs izmantošanai klēpjdatoros un pietiekami mazs, lai to izmantotu viedtālruņos. USB Type-C piedāvā līdz 20 V spriegumu un 100 W jaudu, kas ir pietiekami, lai spētu uzlādēt mūsdienīgu klēpjdatoru. Datu pārraides ātrums ir pietiekams, lai tiktu nodrošināta HDMI, VGA un DisplayPort adapteru darbība.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of