Flash ir kā nezāle – tā galu Adobe ir izziņojusi vairākkārt, tomēr šoreiz izskatās, ka 2020. gadā no šīs nedrošās tehnoloģijas mums būs reiz miers. Pēc tam Adobe vairs neuzturēs un neatjauninās Flash.

Flash tehnoloģijai ir bijis garš mūžs gandrīz ceturtdaļgadsimta garumā – vēl pirms YouTube ēras Flash nodrošināja lielāko daļu tīmekļa video, Flash darbināja spēles un reklāmas. Internets un tehnoloģijas gājušas tālāk, un Flash kļūst pavisam lieks. 2015. gadā Flash pārstāvēja tikai 6% no tīmeklī atskaņoto video apjoma, kas ir milzīgs kritums pret 2014. gada 21%.

Reklāma

Flash tehnoloģija pēdējos gados tiek nīdēta no visām pusēm. Android atteicās no Flash atbalsta 2012. gadā. Apple nekad nav atbalstījis Flash tehnoloģiju iOS viedierīcēs, arī Google cenšas attālināt lietotājus no Flash izmantošanas, piedāvājot HTML5 alternatīvu. Google ierocis cīņā pret Flash ir reklāmas satura liegšana Chrome pārlūkā un reklāmās.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

ne jau apple nogalinās flash, bet gan satura veidotāji, kuri arvien vairāk izmanto html5

paliks margināļi kuri joprojām izmantos flash, pārsvarā jau tāpēc ka ierasts un negribās apgūt ko jaunu. un tad jau arī pienāks 2020. un viss beigsies šā vai tā.

Krotow

Vai arī tāpēc, ka nav kas pārtaisa Flash veidoto saturu vai nomaina Flash video atskaņotājus vecajās lapās. Iemesli tam ir visdažādākie. Un ja biznesa aplikācijās atjaunojot, no Flash visticamāk ar laiku atvadīsies visur, tad pirms 7-15 gadiem veidotās Flash animācijas un spēles gan neviens vairs nepārtaisīs.

Derglis

Valsts iestāžu mājaslapas pilnas ar flash’iem.

x

oi, tur būs pļaujas laiks ne pa jokam!

oldschool zerolemon fan

Bišķi jau ir smieklīgs tas flash ar saviem nemitīgajiem security updeitiem. Ļoti kaitinoši.