Nevienam nav noslēpums, ka Ķīna cītīgi cenšas filtrēt savu iedzīvotāju skatīto un lasīto interneta saturu. Lielākā daļa zina par Lielā Ķīnas ugunsmūra esamību vai vismaz atklāj tā darbību nonākuši tālajā zemē.

VPN pakalpojumu nodrošinātājiem turpmāk būs problēmas ar pakalpojuma sniegšanu Ķīnā. Turklāt jaunākā informācija liecina, ka VPN izmatošanu valdība nocirtīs saknē – visi valsts īpašumā esošie mobilo sakaru operatori pilnībā slēgs jebkādu pieeju VPN pakalpojumiem. Likums ar jauno prasību stāsies spēkā 2018. gada 1. februārī.

Līdz šim tādiem interneta resursiem kā Facebook, YouTube vai Gmail varēja piekļūt izmantojot dažādas tehniskās viltības. Populārākā no tām bija VPN. Līdz šim tika uzskatīts, ka Ķīna nespēs bloķēt VPN, jo tas ir gan tehniski sarežģīti, gan arī VPN iespējas ir nepieciešamas daudziem legāliem biznesa lietotājiem.

Trīs lielākos Ķīnas mobilo sakaru operatorus pārvalda Ķīnas valdība. China Mobile ir 860 miljoni abonentu, China Unicom 268 miljoni un China Telecom 227 miljoni.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artūrs

“Labais” – dzīvot nošķirtam no pasaules. Droši vien tas pats ir ar TV un radio – neko citu izņemot Ķīnas noteiktās lietas tu nevari uzzināt… :(

oldschool zerolemon fan

Ķīnā nav tik traki (salīdzinot ar Ziemeļkoreju). Ķīnā esmu bijis vairāk nekā 5 reizes, Ziemeļkorejā gan vēl nē :)

onyxx89

Izskatās, ka šie drīzumā plāno kādus militārus konfliktus ar kādu no kaimiņiem un negrib, lai tauta tiek skalota ar rietumu informāciju, tāda Putina skola…tikai lielākos apmēros.

x

nez vai. Sibīriju šie nokrimzģīs mierīgā ceļā, ķīnieši ir pragmatiķi – kāpēc pieslānīt ar lādiņiem zemi, kura nākotnē tiem piederēs šā vai tā?

Skābene

Kāpēc šaut, ja var naturalizēties un tad nobalsot par kāda apgabala pievienošanos plaukstošajai ĶTR.

Krotow

Kas zina… Sibīrijā šobrīd ir daudz brīvas vietas. Un kļūst vēl vairāk, jo tur dzīvojošie izmirst vai aizbrauc uz apdzīvotākām vietām. Tiesa, Ķīnas iecienītā metode nav atklāta karadarbība, bet gan kādā vietā vienkārši sabrauc tik daudz ķīniešu, ka praktiski viss tur notiek tikai ķīniski. Atliek tikai oficiāli pārbīdīt robežu.