web analytics

Citadele Latvijā ievieš bezkontakta maksājumus ar mobilo telefonu

Jaunākie raksti

“Facebook” ļaus izpētīt datus par ASV prezidenta vēlēšanu reklāmām

"Facebook" nolēmis palielināt caurspīdīgumu reklāmas jomā. Vismaz kas attiecas uz reklāmām, kuras tika rādītas gan "Facebook", gan "Instagram" trīs...

“Wolt” piesaista 530 miljonus dolāru un turpinās paplašināties ārpus ēdiena piegādes biznesa

Helsinkos bāzētā, 2014. gadā radītā kompānija "Wolt" tās pirmsākumos nodrošināja internetā pasūtīta ēdiena piegādes. Sākotnēji koncentrējoties uz restorāniem, uzņēmums...

Microsoft vienas dienas laikā atsauc Xbox Live abonēšanas servisa cenu kāpumu

Pagājušās piektdienas rītā, 22. janvārī, Microsoft paziņoja par to, ka pēc vairākiem gadiem tiks paaugstinātas Xbox Live abonementa cenas,...

“Michelin” patentējuši motocikla aizmugurēja dubļu sarga dizainu ar neliela izmēra elektromotoru

Franču ražotājs "Michelin" parasti asociējas ar riepu ražošanu, tomēr uzņēmums acīmredzami domā un strādā arī citos virzienos - "Michelin"...

Huawei grasoties pārdot Mate un P sērijas viedtālruņu ražošanu

Reuters ziņo, ka Huawei varētu jau tuvākajā laikā pārdot savu Mate un P sērijas viedtālruņu ražošanu kādam citam, tādējādi...Jau tuvākajā laikā apmēram 80% viedtālruņu lietotājiem veikalos, restorānos un citās karšu pieņemšanas vietās būs iespēja maksāt ar mobilo telefonu, pieliekot to pie karšu nolasīšanas termināļa. Banka Citadele ir pirmā banka Baltijā, kas sadarbībā ar Mastercard ir izstrādājusi šādu pakalpojumu. Plašākai sabiedrībai tas būs pieejams jau šovasar visām Mastercard kartēm.

Maksājumiem ar mobilo telefonu tiks nodrošināta augsta drošība, tāpēc ar tiem varēs veikt arī maksājumus par summām virs 10 eiro, kas šobrīd ir limits, norēķinoties ar bezkontakta kartēm.

Citadeles mobilo maksājumu pakalpojums šobrīd darbojas t.s. beta testa programmas ietvaros, kur to izmēģina Citadeles darbinieki un atsevišķas klientu grupas, lai dažādās ikdienas maksājumu situācijās pārliecinātos, ka izstrādātais mobilo norēķinu risinājums ir ērti lietojams, drošs un pieejams pie dažādu modeļu maksājumu termināļiem Latvijā un ārzemēs. Beta testa programma ir pēdējais solis, pirms mobilo norēķinu risinājums tiek padarīts pieejams plašākai sabiedrībai, kas iecerēts šī gada vasarā. Lietuvā un Igaunijā Citadele mobilos norēķinus plāno ieviest vēlāk – gada otrajā pusē.

“Esam iesākuši jaunu norēķinu ēru – turpmāk, lai samaksātu veikalā, varēs vien pielikt telefonu pie maksājumu termināla. Telefons ir kļuvis par mūsu dzīves centru jau labu laiku – tas kalpo fotografēšanai, filmēšanai, interneta apmeklēšanai un dažādu aplikāciju izmantošanai, un turpmāk to varēsim izmantot arī maksāšanai.  Līdzīgi kā esam pieraduši izmantot bankas kartes, tā arī dažu gadu laikā maksājumi ar mobilo telefonu kļūs pašsaprotami un pakāpeniski aizvietos ierastos norēķinus ar maksājumu karti vai skaidru naudu. Norēķini ar mobilo telefonu ir vienkārši un droši.  Jau pāris mēnešus, izmēģinot bezkontakta norēķinus ar mobilo telefonu, secinu, ka man ir ērtāk un ātrāk samaksāt ar tālruni nekā ņemt naudas maku un izvilkt no tā maksājumu karti,” saka bankas Citadele valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Maksājumi ar mobilo telefonu iesākumā būs pieejami cilvēkiem, kas izmanto telefonus ar Android operētājsistēmu (Samsung, HTC, Huawei utml.), t.i. apmēram 80% no telefonu lietotājiem Latvijā. Citu operētājsistēmu tālruņu lietotājiem Citadele jau tuvākajā laikā piedāvās alternatīvus mobilo maksājumu risinājumus – aproces un uzlīmes ar NFC (near-field communication) tehnoloģiju. Latvijā ar mobilajiem risinājumiem (telefoni, aproces, uzlīmes) iespējams norēķināties vairāk nekā 8000 vietās, kur tiek nodrošināti bezkontakta norēķini, savukārt līdz 2020. gadam pilnīgi visi norēķinu termināli Latvijā būs aprīkoti ar bezkontakta norēķinu funkcionalitāti, kas ļaus maksāt ar mobilo telefonu. Mobilo maksājumu pakalpojums iesākumā būs pieejams Mastercard karšu lietotājiem.

“Mobilie maksājumi strauji iemanto popularitāti, pateicoties ērtībai un ātrumam, un tie jau ir pieejami lielākajā daļā Eiropas valstu. Esam gandarīti kopā ar Citadeli bezkontakta mobilo norēķinu veidu padarīt pieejamu arī Latvijā un piedāvāt cilvēkiem mūsdienīgus, drošus un ātrus maksāšanas risinājumus,” saka Mats Taraldssons (Mats Taraldsson), Mastercard Digitālās attīstības vadītājs Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Līdz šim Latvijā bezskaidras naudas maksājumu veikšanai tirdzniecības vietās bija nepieciešams terminālī ievietot vai pie tā pielikt maksājumu karti. Mobilo maksājumu gadījumā bankas karti nav nepieciešams nēsāt līdzi vai izņemt no maka. Maksāšana notiks saskaņā ar pasaulē populāro tap and go (pieliec un dodies tālāk) principu.

Lai uzstādītu pakalpojumu telefonā, klientam būs nepieciešams Android sistēmas viedtālrunis (Samsung, HTC, Huawei, Vertu, LG, Sony utml.) un Mastercard karte. Tālrunis tiks sasaistīts ar karti, izmantojot bankas Citadele aplikāciju. Datu apmaiņa starp mobilo telefonu ar karšu pieņemšanas termināli notiks izmantojot NFC tehnoloģiju, līdzīgi kā notiek norēķini ar bezkontakta kartēm.

Mobilo maksājumi būs vēl drošāki nekā norēķini ar bezkontakta kartēm. Pakalpojumā papildu maksājumu limitiem ir iestrādāti citi drošības mehānismi – klientiem būs jāizmanto telefona bloķēšana vai maksājums jāapstiprina ar pin kodu.

Mobilo norēķinu risinājums ir Citadeles oriģinālpakalpojums, ko uzņēmuma inovāciju programmas ietvaros kopīgi ir izstrādājuši Citadeles darbinieki no trīs komandām: karšu un mobilo maksājumu, e-biznesa un IT daļas sadarbībā ar IT uzņēmumu “D8 Corporation”. Mobilo norēķinu pakalpojumu attīstībā Citadele jau investējusi vairāk nekā 30’000 cilvēkstundas un vienu miljonu eiro.

Norēķini ar mobilo telefonu ir nākamais solis Citadeles inovāciju programmā, kuras ietvaros tiek izstrādāti un padarīti pieejami mūsdienīgi un ērti bankas pakalpojumi. 2014. gadā Citadele bankas norēķinu kartē integrēja e-talonu braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā. 2015. gadā, apsteidzot citas bankas par pusotru gadu, Citadele izstrādāja mobilajos telefonos integrētu virtuālo kodu kalkulatoru, kas nodrošina klientiem autentifikāciju internetbankā un maksājumu apstiprināšanu. 2016. gadā Citadele izveidoja jaunu mobilo aplikāciju, kas atbalsta arī mobilos norēķinus.

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Wecan

Citāts
Jau pāris mēnešus, izmēģinot bezkontakta norēķinus ar mobilo telefonu, secinu, ka man ir ērtāk un ātrāk samaksāt ar tālruni nekā ņemt naudas maku un izvilkt no tā maksājumu karti,” saka bankas Citadele valdes loceklis Kaspars Cikmačs.
Piekrītu Kasapara viedoklim, bet telefons arī tomēr ir jāizvelk no kabatas, bet jā tas ir vieglāk nekā makā skaitīt naudu.

x

kāda nauda? salīdzina taču ar karti, nevis sīknaudu makā.

cik maksājumus stundā/dienā veic valdes loceklis Cikmačs, ka roka piekūst vilkt laukā maksājumu karti? tā iet valdes locekļiem – darbs tā nogurdina, ka spēciņu pavisam maz atliek….

Wecan

Kāda nozīme ar ko maksā, vai tā būtu norēķinu karte, vai ar telefonu nfc utt
Galvenais ir, lai ir droši risinājumi, starp citu kredītkarte ar maku var aizmirsties mājas, bet telefons diez vai :)

x

telefons var izlādēties, karte – diez vai

galvenais – lai ir virtuālie cipariņi kontā, kā maksāt – jau sekundāri))

Wecan

Nevar nepiekrist tavam viedoklim. Tieši tā, bet dažādība ir nepieciešama, lai tehnoloģijas iet savu ceļu, personīgi esmu par tehnoloģijām.

Kārlis

Nu tad nākamais solis no retaileru puses- viedie ieprikšanās grozi, kas saskaita iepirkumus automātiski.

Jānis Ozols

Ja telefonam nav NFC, tad laikam nekas nesanāks?

.

Citu operētājsistēmu tālruņu lietotājiem Citadele jau tuvākajā laikā
piedāvās alternatīvus mobilo maksājumu risinājumus – aproces un uzlīmes
ar NFC (near-field communication) tehnoloģiju.

digitalk

1) PR bullšits
80% telefonu lietotāju varēs lietot bezkontakta norēķinus, jo tiem esot Android telefons. mobteliem kopā NFC 2013. g. bija tikai 18.2%, 2018. g. prognozē 64% – tātad realitātē labi ja 40%, jo cilvēki nelieto tikai jaunākos modeļus ar iebūvētu NFC.

2) PR bullšits
kā NFC uzlīme komunicēs ar mobilo? da nekā. tātad būs tas pats, kas bezkontaktu norēķinu karte – nebūs paaugstinātas drošības un summas ierobežojums uz 10 eiro.

Lapsinieks

šitais man tīk.

Lapsinieks

Jautājums – vai arī kartē integrēto e-talonu varēs izmantot pieliekot tālruni pie lasītāja transportā?

anonymous

Priekš kam šāds pakalpojums, ja ir Apple/Android pay? Lielbritānijā (kas pēc Apple izteikumiem, ir contactless maksājumu paraugvalsts) dažas bankas arī spītīgi pretojās šīm te sistēmām līdz beigās tāpat, klientu spiediena rezultātā, salūza un pievienojās. Manuprāt dzīvotnespējīgs pakalpojums.

Kristaps Skutelis

Vai Apple/Android Pay maksājumu sistēmas šobrīd ir pieejamas Latvijā? ;)

anonymous

Man draug nesen bija LV, maksāja ar Apple Pay, pats neesmu mēģinājis

Lapsinieks

ar nfc jau var strādāt jebkas, kautvai paša izstrādāts risinājums. jautājums vai banka ļauj tur karti pievienot. un ja es nemaldos, starp parastu mastercard (lai kāds tur nebūtu overdrafts) un kredītkarti in kardināla atšķirība. lielākais izaicinājums šim pakalpojumam – telefons var nosprāgt, izlādēties, nozagt var – tātad karti tāpat staipīsi līdzi. nu cilvēks parastais jau neizdara simtiem pirkumu dienā, lai to ieguvumu sajustu TIK intensīvi, lai bet tā nevarētu dzīvot.

SpiegS

Atvieglojam darbu digatālajiem bandītiem. Nice.

psss

Pajoli, būtu palasījis labāk, kā tas viss darbojas. Tieši nabagi tie lielākie paranoiķi.

SpiegS

Ej labāk turpini delfos gānīties.

KKTK

Es piesakos pie Hansabankas aplikācijas testēšanas.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: