Jau iepriekš tika baumots, ka līdz ar Apple iOS 11 atnākšanu nāksies atteikties no 32-bitu lietotņu izmantošanas viedtālruņos un planšetdatoros. Bija aprēķināts, ka 32-bitu lietotņu nogalināšana parautu līdzi nebūtībā vismaz 200 000 lietotnes no App Store veikala. Apple ir visus izstrādātājus brīdinājuši. Ja kāds nav savu lietotni pārstrādājis, tā ir tikai izstrādātāja vaina, bet cietīs lietotāji.

Jaunā App Store versija jau šobrīd neļauj meklēt 32-bitu lietotnes, tās arī nebūs iespējams uzstādīt no App Store Purchased sadaļas, ja izmantosi iOS 11. Tiesa, jau kopš iOS 10.1 iznākšanas 2016. gada oktobrī Apple ir uzstājis, ka 32-bitu lietotnes var bremzēt iPhone ātrdarbību. Sagaidāms, ka Apple pilnībā liegs iOS uzstādīt 32-bitu lietotnes jau šī gada rudenī.

Vienlaikus iOS 11 operētājsistēmā vairs netiks iebūvēts Twitter, Facebook, Flickr un Vimeo servisu atbalsts. Apple iOS operētājsistēmā kā pirmo iekļāva Twitter vēl 2011. gadā, kam gadu vēlāk sekoja arī Facebook, Flickr un Vimeo.

iOS 11 operētājsistēma nonāks pie 2. paaudzes un jaunāku iPad mini, un iPad Air lietotājiem, kā arī vismaz iPhone 5s lietotājiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Žans

Kāpēc autors vispār raksta par Apple, ja neko nesaprotu un nav vispār lietas kursā? Ekrānšāviņi no WWDC2016 gada ņemti. Atteikšanos no integrācijas arī nav paskaidrota.

1) iOS11 būs pieejama uz visiem 64 bitu procesoriem – tādāt sākot ar Apple A7 (jeb nekāds iPhone 5/5c vai ceturtās paaudzes iPad nesaņems iOS11, jo tiem ir Apple A6 32 bitu procesors).

2) Atteikšanās no Facebook, twitter u.c., jo tas jau vairāk kā gadu nav nepieciemšams, jo applikācijas(lietotnes) spēj jau kādu laiku savā starpā apmainīties ar informāciju(izmantot viens otru kā piekļuves punktu – profilus) un nav vajadzības pēc atsevišķa autorezācijas punkta uzstādijumos.

Artis Ābols

Tiesa! Paķēru no vairākiem avotiem un pat nepadomāju vai tā ir patiesība.

davfreim

Tāpēc jau “žurnālistam/blogerim” būtu pašam jāskatās oriģinālavots un jāvadās pēc tā raksto ziņas… nevis jāpārkopē citi “žurnālisti/blogeri”, kuri savukārt ir pārkopējuši citus.

x

lietotājam vulgaris tie biti pilnīgi neko nenozīmē – prātā paliek vien tas, ka apple ir ļaunie kas atkal kautko atņem.

vai tad tas ihpons ir tik švaks, ka darbināt 32bit sūdukus uz 64bot os rada tādu bathērtu? izskatās vienkārši pēc atkratīšanās no miljona teorētiski pieejamo, bet nevienam nafih nevajadzīgo štruntuku.

Uldis M.

par iOS 11 pieejamību – Kā tas nākas ka iPhone 5/5c joprojām ir listē? Tiem tak procis vēl 32bit arhitektūrā strādā!? Jau pie iOS 10 bija iecepiens par to ka 5c būs vis īsāko laiku atbalstītais modelis, bet te… Trekns Nē 32bit lietotnēm, iphone 5 welcome… kaut kas te neiet kopā vai arī es tagad auzās braucu?

Uldis M.

Pameklēju internetā – tā tomēr nav taisnība – 32-bit ierīces tomēr netikšot pie iOS11, tā ka jums te laikam kļūda… pēdējā bildīte (pēc wallpaper spriežot) izskatās no iOS9 prezentācijas…

Lapsinieks

ātri sakaplēt kaut ko inetā, fiksi pārtulkot un iepostot. Artis style.

Antoha

Kad to autoru Arti Ābolu noņems no trases? Raksta murgu un nepareizās bildes liek

Kristaps Skutelis

Satraukumam nav pamata, no trases nost neņems. Bet uzbikstīs, lai uzmanīgāks ar bildēm.