Microsoft pētnieki ir izveidojuši ieliektus digitālo fotoaparātu gaismjūtīgos sensorus, padarot tos gandrīz ideālus. Microsoft apgalvo, ka ieliekti sensori var atrisināt gandrīz visas digitālās fotogrāfijas problēmas.

Tiek uzsvērts, ka no objektīviem gaisma nekrīt tieši perpendikulāri uz sensora. Gaisma (it īpaši attēla malās) krīt nedaudz ieslīpi, bet ar to pietiek, lai sāktos dažādas problēmas ar attēla asumu stūros un parādītos dažādas citas optiskas nepilnības.

Te gan jāatzīmē, ka vēl 2014. gadā Sony paziņoja par iespēju uzlabot CMOS gaismas jūtīgo sensoru darbību tos saliecot. Tiek ziņots, ka Sony jau esot saliecis 43 mm sensoru un arī 11 mm sensoru, kas paredzēts ievietošanai viedtālruņos. Ražotājs apgalvo, ka tādā veidā iespējams uzlabot gaismjūtību apmēram 1.4 reizes attēla vidus daļā, bet malās – divas reizes.

Galvenā liekto sensoru ideja balstīta uz objektīvu vienkāršošanu – nebūs nepieciešams attēlu iztaisnot, pirms tas nonāk uz sensora virsmas, tāpēc varēs izmatot mazāku elementu skaitu objektīvā. Īpaši būtiski tas ir viedtālruņos, lai saglabātu maksimālu sistēmas kopējo kompaktumu. Kompaktkamerās un bezspoguļu kamerās šāds liekts sensors arī samazinātu kopējos izmērus, objektīvu izgatavošanas cenu un svaru, bet liektā sensora sistēmā nebūs iespējams izmantot tam neparedzētus objektīvus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Par vēlu, Microsoft telefoniem tak bēres sestdien divos! :)

x

melko plavajem, tovarišč

mūsdienās izdevīgā funktierēt un tirgot zināšanas, nevis ražot
pēc gada lepni staigāsi ar androīdu, kam būs kamera ar ms patentētām štellēm un stāstīsi ka winfons ir beigts un pagalam))

Uldis M.

Ja jau viss būtu tik skaisti, tad sen jau Sony būtu laiduši to masās. Laikam jau ir kaut kādas problēmas arī šim ģeniāli vienkāršajam risinājumam.

x

reizēm kautkas neaiziet dēļ tehniskiem ierobežojumiem, kurus uz to brīdi ir pārāk dārgi risināt vai vienkārši situācija nav nobriedusi. vai to pašu ideju pilnveido un kļūst izdevīgi to ieviest.

digitalk

varbūt nepamatoti augstā patenta izmantošanas maksa?comment image