Bijušais Apple dizaineris un Twitter inženieris apvienojuši spēkus, lai radītu iOS kameras lietotni Halide. Halide pamata ideja ir piedāvāt dažādus uzlabotus rīkus augstvērtīgu fotogrāfiju iegūšanai. Turklāt Halide lietotne ir daļēji vadāma ar žestiem.

Izstrādātāji paskaidrojuši, ka Halide kameras lietotnes vadība veidota intuitīva, gluži kā vecs Pentax vai Leica fotoaparāts.

Apple iOS operētājsistēma saņēmusi jau vairākas augstvērtīgas lietotnes kameras darbības uzlabošanai – Camera+, Camera Awesome u.c. Bet tās visas ir paredzētas dažādu entuziastu līmeņa iespēju un iestatījumu nodošanai lietotāja rokās. Halide vairāk domāts par saskarni, lai tā būtu ērta, pārskatāma un ātri lietojama. Ekspozīcijas iestatīšana un manuālais fokuss būs viena skāriena attālumā.

Halide lietotne piedāvās pilnvērtīgu historogrammu, horizontālā līmeņa indikāciju, JPG un RAW atbalstu.

9
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
LapsinieksxArtanisKheUldis M. Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
khe
Guest
khe

“Vecs pentax” :D
Pentax lietošana tiešām ir ērta un pārskatāma. Kā jaunām tā vecām kamerām.

Skābene
Guest
Skābene

Saskarne kā Pentaxam, bet attēls!?
Ka tik beigās nav ilūzija par pentax! :)

x
Guest
x

645D tur noteikti nebūs))

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Varbūt atkal izklausīšos negatīvs, bet manuprāt:
Paspēlēties ar šādām lietotnēm ir interesanti, un tas arī viss. Personīgi man pilnīgi pietiek ar defaulto kameras interfeisu – uzspied kur gribi fokusēties un paslidini uz augšu vai leju lai pieregulētu ekspozīciju (gaišumu)! Viss! Pārējo izdara iPhone pats. Nu nedabūsi ar 3šās puses kameras lietotnēm neko diži labāku ārā no savas kameras kā ar iebūvēto.
RAW? Es savulaik jau noguru no RAW pēcapstrādes kad lietoju atsevišķu kameru. Tā ir baigā noņemšanās. ja iPhone pats uztaisa smuku auto HDR, kam man muļļāt RAWu?

x
Guest
x

īpaši jau rawu no telefona sensora…..

Khe
Guest
Khe

Pilnīgi piekrītu.
Labākā kamera ir tā kura tev ir līdzi. Personiski man nepietiek ar jpeg, reizēm raw man vajag. Bet tas arī nosituācijas

Artanis
Guest
Artanis

“intuitīva, gluži kā vecs Pentax vai Leica fotoaparāts”

Jau kuro reizi dažādos kontekstos atkal šī pati nodrāztā frāze – kaut ko tādu spēj pateikt tikai cilvēks, kurs mūžā rokās nav turējis vecu Lecia – tur ne no kā ‘intuitīva’ nav ne smakas. Tas ir tikpat bezjēdzīgi, kā teikt “ērts, kā vecs Volvo” – uzticams, varbūt, bet ne jau ērts.

x
Guest
x

aha, īpaši no apakšas lādējama leica ar atsevišķiem lodziņiem kadrēšanai un fokusēšanai, ko xxi gs cilvēks noturēs par antikvāru konservu kārbu atvērēju, nevis kameru

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

taisnība, neviena filmu leica nav intuitīva. nezinātājs vispār skatās kā uz ķīniešu ābeci. bet tik un tā viss ir daudz vienkāršāks par digitālo, kam ir 100 dažādi uzstādījumi.
par volvo gan ironiski – nesen pabraukāju ar 950to – nu toč ērtāks par dažu labu jaunu kompaktnieku. vienā svaigā renī tā arī nespēju pieregulēt benķi tā, lai kāju nesāktu raut krampī.