Viens no Android līdzdibinātājiem Endijs Rubins (Andy Rubin) jau kopš 2015. gada nogales strādā pie jauna viedtālruņa izveides. Rubins ir Android operētājsistēmas pamatlicējs un izveidotājs. 2005. gadā Google iegādājās visas Rubina iestrādnes, uz to pamata tapa Android operētājsistēma, kādu to pazīstam šodien. Rubins pēcāk līdz 2014. gadam strādāja Google par vecāko viceprezidentu, viņš atbildēja par Android izstrādi.

Pēdējos gados pie Google Rubins vairs nebija tieši saistīts ar Android. Rubins pameta Android izstrādi 2013. gadā, lai vadītu noslēpumaino Google robotikas nodaļu. Īsā laika sprīdī Google iegādājās vairākus labi zināmus robotikas uzņēmumus, piemēram, Boston Dynamics, Meka Robotics un SCHAFT.

Tiek baumots, ka Essential viedtālrunis būs bez ekrāna sānu apmalēm, turklāt viedtālruņa darbināšanu nodrošinās mākslīgais intelekts. Iepriekš baumas norādīja, ka Rubins iesaistīties augstākās raudzes Android viedtālruņu izveidē. Viedtālruņu izveide notiek ar Rubina izveidoto stārtapu inkubatora Playground Fund palīdzību, kas tapis īsi pēc Rubina aiziešanas no Google.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Atslēgas vārds būs automatizēšana?