Kā jau tika gaidīts, Microsoft vakar izziņoja jaunu klēpjdatoru Surface Laptop kopā ar Windows 10 S operētājsistēmu. Surface Laptop un jaunās Windows 10 versijas pamatideja ir konkurēt ar lētajiem Chromebook datoriem, bet konkurenci veidos citi ražotāji, jo Surface Laptop cena ir 999 dolāri.

Pārējie ražotāji varēs veidot lētus Windows 10 S operētājsistēmas datorus, tiek pat uzskatīts, ka to cena sāksies no 189 dolāriem, kas tiešām ir Chromebook datoru līmenis. Dārgākais Surface Laptop maksās 2199 dolārus.

Microsoft ar Surface Laptop un tā līdziniekiem centīsies nokost daļu no izglītības datoru tirgus, kur šobrīd dominē Macbook datori dārgajā segmentā un Google Chromebook datori budžeta klasē. Vēl 2012. gadā Chrome OS aizņēma 1% vai 2% no ASV izglītības iestāžu datoriem, kamēr šobrīd Chrome OS ieņem jau 51%.

Surface Laptop saņems 13.5” PixelSense skārienjūtīgus ekrānus, tie būs pieejami ar 128 GB, 256 GB vai 512 GB SSD. Datoriem būs 4 GB, 8 GB vai 16 GB RAM, Wi-Fi 802.11ac, septītās paaudzes Intel Core i5 vai i7 procesori.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Kura skola pirks 2199 dolārus vērtu laptopu!?

Artis Ābols

Neviena. Visi gaidīs sadarbības partneru lētos datorus.

Kristaps Skutelis

Nevajag domāt, ka visur pasaulē skolas ir tik bomzīgas kā pie mums.

Usinss

Kurā gadā mēs dzīvojam? Kāpēc atkal datori ar sūda speceni maksā tik daudz? Intel vispār nezin kā saskrūvējuši cenas un debīlie patērētāji izpērk…. ādreiz pa 800-900 EUR (500-600ls) varēja salikt normālu datoru, kurš kalpo 4-5 gadus un neliek aizdomāties par apgreidiem.

Kristaps Skutelis

Tu neesi aizmirsis cenā ierēķināt OS un MS Office cenas?

anonymous

Specene vienkārši iespārda.. tāda 2013 gada līmenis, tikai dārgāks :/ Kāda tad būs tiem lētajiem sadarbības partneru datoriem..

Armandio

Bet vai kāds ir pamanījis, ka baterija vilks 14.5 stundas. Ja tā būs arī kaut cik dzīvē, tad diezgan pievilcīgs, viegls laptops, būs cilvēki kam tas noderēs