web analytics

Microsoft izlaiž budžeta klases datoru operētājsistēmu Windows 10 S

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...Vakar Ņujorkā Microsoft izziņoja jaunu Windows 10 operētājsistēmas atzaru Windows 10 S, kas iepriekš baumu līmenī tika dēvēta par Windows 10 Cloud. “S” burts Windows 10 S nosaukumā nenozīmē “student”, bet gan “security, simplicity and superior performance” (latviski: drošība, vienkāršība, ātrdarbība).

Windows 10 S operētājsistēma darbinās Google Chromebook konkurentu datorus. Tiesa, Microsoft vienlaikus ar Windows 10 S izziņotie Surface Laptop datori ir dārgi, to cenas ir no 999 dolāriem līdz pat 2199 dolāriem. Toties Microsoft sadarbības partneri jau vasarā uzsāks piedāvāt klēpjdatorus ar Windows 10 S sākot no 189 dolāriem.

Windows 10 S pilnībā paļaujas tikai uz Microsoft lietotņu veikalu, ierobežojot pieejamo iespēju klāstu, bet vienlaikus arī uzlabojot visas ekosistēmas drošību. Microsoft apgalvo, ka Windows 10 S iespējas atbildīs pilnvērtīgai Windows 10 operētājsistēmai ar Creators Update. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka Windows 10 S būs uzlabojams ar vienkārši iegādājamu Windows 10 Pro licenci par 49 dolāriem, padarot klēpjdatoru vēl spējīgāku.

Microsoft liks milzīgu uzsvaru uz Office programmatūras izmantošanu Windows 10 S, kas operētājsistēmu paradīs iekārojamu, kad to salīdzina ar Chrome OS. Izglītības iestādēm Windows 10 S un Microsoft Office 365 for Education licences būs bez maksas. Tāpat bez maksas būs pieejama arī Minecraft: Education Edition spēles versija.

21 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
21 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga

Un atkal Microsoft ir pakaļskrējējs. Man ir sava versija, ko nozīmē burts S pie Windows 10 un domāju, ka jebkurš te to uzminēs :)

Maris Laudams

Tas teksts tā arī bija domāts atstāt angliski?
Ar ko S atšķiras no RT?

Lapsinieks

ar to, ka S burts ir pa visu starp R un T! :D

Krotow

Dators 1 k$ cenā skolniekiem un studentiem – smalka trollēšana no M$ puses :D

Lapsinieks

ir uz ko tiekties!

Kristaps Lācis

Tupeņi izķers kā karstus pīrādziņus!

Kristaps Skutelis

Nevajag domāt, ka pašiem skolēniem jāpērk šie datori un tu būsi pārsteigts uzzinot kādus brīnumus un par kādām naudām pērk skolas gan Latvijā, gan ārzemēs. Nevajag domāt tikai no bomzīgās Latvijas perspektīvas raugoties.

Lapsinieks

4. maijā Tev bomzīga Latvija? Disrekspekts.

Krotow

Zinu gan, kā uz šādām lietām atrakstoties, atmazgā budžeta naudu :P Es par reālo lietderību pirkt studentam datoru, kas maksā vairāk, kā dažam labam auto.

Uldis M.

Nē, ok, kā starta OS mājas jūzerim pērkot jaunu laptopu varētu arī derēt. bet īpaši jēgu no šī neredzu.
savulaik jau ar RT pierādīja ka nevienam īsti apgraizīts Windows nav nepieciešams. Tas pats bija ar 7 starter… laiki jau mainās, bet nu manuprāt Microsoft veikals joprojām ir pārāk tukšs šādam risinājumam.

Kristaps Lācis

It`s geting better and better:
“This didn’t sound all that bad at first but it is now slowly opening a fresh can of worms. For starters, you are limited to browsers that are available on the Store and for the time being, neither Chrome, Firefox, or Opera are there. But then it gets worse.

Microsoft has decided that Edge will permanently be the default browser on Windows 10 S.”

Lapsinieks

viņi tak nav muļķi, lai aplikāciju bodē laistu konkrentus.

Kristaps Lācis

Here U go:
“Bing will be the default, and Microsoft is preventing users from switching to Google or other search providers for some unknown reason.”
https://www.theverge.com/2017/5/2/15525654/microsoft-windows-10s-default-browser-microsoft-edge

Lapsinieks

štrunts par bingu. es domāju savādāk – ka nevari vispār atvērt gūgli un visus gūgles servisus – drive, doc utt

Kristaps Skutelis

Ja neaizskaram ierobežotās izvēles tēmu (tas nav nekas labs), Edge principā nav ne vainas, ja nav vajadzības to koplietot ar citām svešu platformu ierīcēm.

Kristaps Lācis

Es redzu savādāk – tehniski ir liela atšķirība, kā būvēts ChromeOS un Win10S.
ChromeOS ir paņemts Chrome browseris un uztaisīts viss pārejais apkārt, lai varētu iedarbinat to tikai uz datora. Visas programmas ir Chrome paplašinājumi un settingi sistēmai ietilpst uz vienas lappuses. Ir ierobežoti, nav pieejami daudzi servisi, bet iegūstam vienkāršību, kosmiski ātru darbību un drošību.
Win10S ir parastais Win10, apgraizīts un izravēts. Ir ieviesti ierobežojumi un apgriezti servisi, bet vai kaut kas tiks iegūts atrdarbībā un drošībā?

Kristaps Skutelis

Tu pats tikko atbildēji uz savu jautājumu. Ja kaut ko “apgraiza un izravē” un ļauj piekļūt tikai pārbaudītām lietotnēm, tad tam ir pamats būt drošākam un ātrdarbīgākam.

Saproti, ka galvenais šī produkta trumpis ir MS Office. Tas ir tas, ko lieto visa pasaule un tāpēc pirks arī šos jaunos MS datorus.

Kristaps Lācis

Es neteicu, ka tas ir pamats kļūt drošākam un ātrākam, jo zem haubes ir tas pats draņķīgais Win10 ar saviem ievainojumiem, līkajiem settingiem un telemetriju. Microsofts iet no otra gala – daudzpusīgai operētājsistēmai ierobežo funkcijas.
Es neuzskatu Ofisu par trumpi – rakstīt, formatēt tekstu un aizpildīt tabulas/basic formulas var iemācīties arī GoogleDocs, LibreOffice, Kingsoft Office u.c. Skolā taču nedod uzreiz ar tintes pildspalvu kaligrāfiju močīt, bet sāk ar zīmuli starp līnijām. Bet ja tik ļoti gribas Ofisu, lūdzu (Chromium OS ar Ofice365, sadarbībā ar MIcrosoft):
https://www.neverware.com/office365#office365title

P.S. Kursors negrasās notestēt kādu Chrombūku?

Kristaps Skutelis
Kristaps Lācis

Touche!

x

Microsoft Edge is the default web browser on Microsoft 10 S. You are able to download another browser that might be available from the Windows Store, but Microsoft Edge will remain the default if, for example, you open an .htm file. nu, storē droši vien nebūs alternatīvu, bet instalēt var tikai to, kas ir storē. bet edge itkā darbojoties, pats neesmu mēģinājis. Additionally, the default search provider in Microsoft Edge and Internet Explorer cannot be changed. cilvēks spiedīs saglabātu grāmatzīmi uz sev tik mīļo yahoo search vai duck vai pat google, tas taču nav aizliegts. redzēju info, ka 10S starts… Read more »

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: