Web Analytics
More
  Reklāma

  Šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā būs apskatāms Betmena auto!

  Jaunākie raksti

  Daudzi bērnībā sapņo par īstu Betmena auto. Lūk, lieliska iespēja sapņus pārvērst realitātē! No 7. līdz 9. aprīlim Baltijā lielākajā autotūninga šovā “Auto Exotica 2017” Ķīpsalā varēs apskatīt miljonu vērto betmobili, ar kuru var izbraukt pilsētas ielās!

  Atceļojis no kinofilmas “Batman”!

  “Auto Exotica 2017” aplūkojamais “Batmobile” ir tapis Skandināvijā un radīts pēc Tima Bērtona 1989. gada supervaroņu filmas “Batman” redzamā spēkrata parauga. Šis ir pirmais betmobilis, kas ir identiska mēroga un reāli funkcionējošs auto.

  Projekta autors ir zviedrs Leifs Garvins, kuram ideja par šādu auto tapa uzreiz pēc minētās kinofilmas “Batman” noskatīšanās tālajā 1989. gadā. Tomēr pie idejas realizācijas viņš ķērās tikai 10 gadus vēlāk, kad satika līdzīgi domājošo somu Villi Tikanenu.

  Lai izgatavotu īstu betmobili, abiem vīriem vajadzēja 20 tūkstoš darba stundas. Visi virsbūves parametri un formas tika noņemtas no kinofilmas oficiālā mēroga modelīša un realizētas dabīgajā mērogā. Virsbūves paneļi ir izgatavoti no jaunās paaudzes kompozītmateriāla oglekļa šķiedras, ko izmanto arī superauto ražotāji savu bolīdu konstrukcijā.

  Pārsteidz ar dizainu un gabarītiem!

  Klātienē šis betmobilis pārsteigs ne tikai ar savu futūristisko dizainu, bet arī ar gabarītiem – tas ir garāks par “Rolls-Royce Phantom” limuzīnu un platāks par masīvo “Range Rover” apvidus automobili. Tam ir ļoti zema autovadītāja kabīne ar sfērisku priekšējo vējstiklu, milzīgi aizmugurējie spārni kā amerikāņu rokenrola perioda automobiļiem, kā arī stilizētas turbīnas virsbūves priekšējā un aizmugurējā daļā.

  Izbrauc arī pilsētas ielās!

  Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka šis betmobilis nav mulāža, bet gan reāli funkcionējošs automobilis, ar kuru īpašnieks mēdz izbraukt pilsētas ielās. Šim nolūkam Leifs Garvins ir pašūdinājis pat Betmena tērpu, lai ar 550 zirgspēku jaudīgā V8 dzinēja betmobili pilnībā iejustos supervaroņa tēlā. Projekta autors aprēķinājis, ka viņam šī betmobiļa radīšana izmaksājusi veselu miljonu eiro.

  Vēl izstādes “Auto” skaļākajā un spilgtākajā sadaļā – “Auto Exotica 2017” līdzās iespaidīgajam betmobilim būs arī dažādi tūnēti auto, autosporta bolīdi, restaurēti klasiskie auto no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas. Protams, neizpaliks arī plašs tūninga piederumu klāsts!

  Kā zināms, no 7. līdz 9. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijā lielākā autoindustrijas izstāde “Auto 2017”, kuru veido četras tematiskās sadaļas plašam interešu lokam: Baltijas lielākā jauno automobiļu izstāde-gadatirgus „Auto”, transporta un industriālās tehnikas sadaļa „Transporta tehnika”, specializētā autoservisu aprīkojuma un autoaksesuāru sadaļa „Auto mehānika”, kā arī iepriekš minētā „Auto Exotica”.

  Darba laiks: 

  • 7., 8. aprīlī 10.00–19.00
  • 9. aprīlī 10.00–17.00

  Biļešu cenas

  • Pieaugušajiem – 7,00 EUR
  • Pensionāriem, invalīdiem – 4,50 EUR
  • Studentiem, skolēniem – 4,50 EUR
  • Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) – 15,00 EUR
  • Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas!

  Pērkot biļetes Izstāžu centra kasēs: 7. aprīlī 16.00–19.00 un 9. aprīlī 15.00–16.30 pieaugušo biļete tikai 5,00 EUR, ģimenes biļete – 13,00 EUR!

  Auto stāvvieta

  • Autostāvvieta – 5,00 EUR
  • Autobusu stāvvieta – 10,00 EUR
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x
  07.04.2017 08:53

  lai iedod Atkinsonam noņemt skaidu ar betmobīli))

  07.04.2017 10:10

  Bērtons sačakarēja Betmenu! Kaut kādus muļķikus taisīja. Fuj!

  Aldis Esmits
  10.04.2017 08:53
  Reply to  Artis Ābols

  Aha … Un pirms Bērtona Betmens bija reālisms :)

  Reklāma