Janvārī tika uzsākts Google, Samsung un LG ierosināts projekts, kas ļautu izvairīties no dārgām un bieži arī nevajadzīgām patentu tiesvedībām. Mēnesi vēlāk idejai pievienojās HTC, Foxconn, Coolpad, BQ, HMD un Allview.

Tikko izziņots, ka Google virsvadībā tapusi vienošanās, kas nodēvēta par PAX. PAX dalībnieki viens otram bez atlīdzības nodod lietošanā patentu licences, kas saistītas ar Android operētājsistēmas darbinātām ierīcēm. Pievienošanās PAX ir bez maksas, tāpat arī patentus var izmantot bez atlīdzības. Sagaidāms, ka PAX ietvaros ražotāji viens otram nodos vismaz 230 000 patentu.

2015. gada septembrī Google un Microsoft vienojās izbeigt vismaz 20 dažādas un ļoti sarežģītas tiesvedības, kas uzņēmumiem nesa tikai izdevumus. Microsoft ir viens no lielākajiem Android patentu īpašniekiem. Ap 2014. gadu Microsoft no katras pārdotās Android viedierīces ieguva aptuveni 8 dolārus patentmaksās. Tika pat veikts pētījumus par Microsoft patentiem, kas tiek attiecināti uz Android ražotājiem, un izrādījās, ka Microsoft vairākos gadījumos nepamatoti pieprasa patentu maksas.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Alex Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Alex
Viesis
Alex