Reklāma

Mēģinājums no MacBook pāriet uz Windows datoru

Jaunākie raksti

Fitbit Versa 3 viedpulksteņa apskats

Šī gada sākumā Google pabeidza Fitbit iegādi, kas bija sava veida signāls tam, ka Google sāks daudz nopietnāk piedomāt...

Norvēģija jau nākamā gada pavasarī pilnībā varētu pāriet uz elektroauto tirdzniecību

Norvēģija nu jau ilgstoši bijusi līderpozīcijās elektroauto pārdošanas rādītājos, tam jau sen nevienu nepārsteidzot. Jau iepriekš gana plaši izskanējis,...

Eiropa “bez 5 minūtēm” lēmusi, ka iPhone tomēr nāksies izmantot USB Type-C

Eiropas Komisija nolēmusi, ka visiem viedierīču ražotājiem nāksies izmantot USB Type-C uzlādes vadu visās viedajās ierīcēs, lai saudzētu dabu....

Microsoft prezentē palīdzības komplektu, lai Surface iekārtas varētu lietot cilvēki ar invaliditāti

Trešdienas vakarā Microsoft prezentēja savus jaunos Surface līnijas produktus, un bija patīkams pārsteigums, ka īpaša vieta tika atvēlēta tam,...

1000km brauciens ar Audi Q4 e-tron elektroauto (video)

Pagājušajā gadā, kad mēs tikai aizsākām veidot šos 1000km elektroauto testus, izbraucām ar lielo Audi e-tron un šis auto...

Nu jau riņķī mēnesis, kopš esmu savu 2012. gada MacBook Air portatīvo datoru nomainījis pret modernu Windows 10 darbinātu Lenovo Yoga 910 ultrabuku un man ir iekrājušās dažas atziņas ar kurām vēlos padalīties. Šī gada sākumā pieņēmu apzinātu lēmumu veikt eksperimentu un noskaidrot vai un cik vienkārši ir no MacBook datora pārsēsties uz Windows 10 ierīci. Mans vecais Air sāka palikt kusls un nomainīt to uz jaunāku Air būtu banāli vienkārši. Dzīvei vajag piešķilt asumu! :)

Mana datoru lietošanas pieredze, tāpat kā daudziem, sākās ar Windows produktiem, taču pirms nepilniem desmit gadiem nopirku savu pirmo MacBook datoru un tie ir bijuši mani pamata darba rīki visus šos gadus. Manā saimniecībā šajā laikā ir bijuši arī daži Windows datori, taču tos lietoju visai minimāli.

Atceros, ka pāreja no Windows datora uz MacBook bija ļoti smaga. Man dators patika kā “dzelzis”, bet pierast pie Apple veidotās operētājsistēmas bija ļoti grūti. Man nepatika mācīties jaunas taustiņu kombinācijas, man nepatika meklēt man nepieciešamas programmas un man nepatika tas, ka es nepārzinu šo sistēmu. Sākumā bija pat trauksmes sajūta, ka nezināšu ko iesākt ar datoru, ja tam atgadīsies kāda ķibele. Tagad saprotu, ka tas ir tikai normāli, jo viss svešais parasti baida un ir jāpaiet kādam laiciņam, lai pie produkta pierastu. Tieši šī iemesla dēļ es ar smaidu skatos uz tiem, kas šķendējas par Mac vai Linux datoriem, kaut paši nemaz nav ieguldījuši pamatīgu darbu, lai šīs platformas iepazītu. Ar laiku man vajadzīgās iemaņas apguvu, pie Mac datoru niansēm pieradu un pat paspēju riktīgi iefanot par to, cik stabilas un ērti lietojamas ierīces tās ir.

Ja jau esmu tik ļoti apmierināts ar Mac datoriem, tad kāpēc sevi apgrūtināt ar šādu eksperimentu? Uzskatu, ka labi nodzīvota diena ir tā, kurā ir apgūts kaut kas jauns un tā kā mana profesionālā darbība ir saistīta ar tehnoloģijām, tad man šķiet svarīgi iepazīt tehnoloģijas par kurām runāju un rakstu. Tieši šī iemesla dēļ savulaik nopirku iPhone… un pie tā arī paliku.

Pēdējā mēneša laikā atsevišķā Evernote lapā piefiksēju savus iespaidus un domāju, ka labāk tos sadalīt divās daļās: “dzelžu” iespaidi un Windows 10 iespaidi.

Lenovo Yoga 910 iespaidi

Lenovo ir viens no tiem datoru ražotājiem, kas joprojām spēj veidot pamatīgus darba zirgus. Yoga 910 gluži nav tas hārdkōrīgākais darba dators, bet tas ir ļoti labi uzbūvēts, moderns un prātīgi lietojams dators. Izvēloties šo datoru, gribēju saprast vai man ikdienā ir nepieciešams dators, kam ir skārienjutīgs displejs, ko var aplocīt riņķī.

Ļoti atspīd-īgs displejs

Mūsdienās lielākā daļa portatīvo datoru ir aprīkoti ar displejiem, kas ļoti atspīd un praktiski nav izmantojami gadījumos, kad aiz mums ir Saule. Tas tiek darīts, lai uzlabotu ekrāna kontrastu un krāsu attēlojumu. Tomēr arī šādi atspīdošie (glossy) ekrāni visi nav vienādi un man ir sajūta, ka Yoga 910 displejs ir atspīd-īgāks nekā citiem datoriem. Un šādu datoru ir ļoti grūti lietot.

Skārienjutīgajam ekrānam pielietojumu vēl neatradu

Viens no Yoga 910 izvēles nosacījumiem bija tāds, ka vēlējos izmēģināt modernu Windows 10 datoru, kas spēj darboties arī kā planšetdators. Un jāsaka, ka mēneša laikā es nesajutu nepieciešamību pēc šādas iespējas. Vienu vakaru es apmetu ekrānu riņķī, ērti iekārtojos dīvānā un sadomāju palasīt ziņas kā no liela planšetdatora. Nop, tas nav ērti. Ierīce tomēr pārāk liela un smaga, lai to izmantotu kā planšetdatoru turot rokā. Dažas reizes mēģināju pabakstīt datora ekrānu sēžot pie galda, bet staipīt rokas līdz ekrānam nav ērti.

Šādi novietots dators smuki izskatās reklāmās, bet praksē neredzu pēc tā jēgu.

Tad vēl jautājums par elementu izmēru. Pirmo reizi datoru izpakojot un ieslēdzot nobrīnījos, cik milzīgas tur ikonas un vadības elementi. Protams, pēc noklusējuma burtu izmērs bija iestatīts uz 125%. Tas ir forši, ja datoru mēģinam lietot kā planšetdatoru (lasi, ja vēlamies tajā bakstīt ar saviem tuklajiem pirkstiņiem), taču pilnībā nelietojami, ja mēģinam to izmantot kā “parastu” datoru. Beigās izmērus samazināju līdz 100% un tad dators kļuva lietojams kā dators, bet ar pirkstu vairs nekam nevar trāpīt. Tāpēc apšaubu šādas skārienjutīgas iespējas nepieciešamību. Bet varbūt jāpalieto ierīce ilgāk un jāmēģina, kamēr sanāks.

Speķojas ekrāns un korpuss

Ja tomēr sadomāsim ar pirkstu bakstīt ekrānā, tas visu laiku būs netīrs. Tieši tāpat kā datora viegli matētais alumīnija vāks. Vismaz uz melnā modeļa to ļoti labi redz un šī ir diezgan kaitinoša lieta.

Yoga 910 ir perfekta tastatūra

Lenovo jau izsenis ir zināms kā prātīgu darbam paredzētu datoru ražotājs un darbā svarīgākais ir kas? Jā, pareizi, laba tastatūra! Šim datoram ar tastatūru viss ir vislabākajā kārtībā un rakstīt varēsim ātri, ērti un ar prieku. Dodu 10 balles!

Ar skārienpaliktni gan viss nav tik rožaini

Tad kad esi pieradis pie Mac datoru skārienpaliktņiem, viss cits šķiet samocīts un neprecīzs. Lai arī kopumā Yoga 910 man šķiet prātīgi uzbūvēts un kvalitatīvs dators, tomēr skārienpaliktnis nav tik labi nostrādāts kā uz Mac datoriem. Rezultātā sanāk neprecīzi klikšķi un neveikla ritināšana. Es, protams, mēģināju kontrolpanelī pieregulēt iestatījumus, tomēr mēneša laikā vēl nespēju pilnībā piešauties pie šī datora un Windows peles/ritināšanas kopdarbības. Vēl jāpapraktizējas!

Pirkstu nospiedumu lasītājs gan ir noderīgs!

It kā nekas jauns, tomēr Mac datoru pasaulē tādas iespējas nebija līdz pašam jaunākajam MacBook Pro ar Touch Bar. Toties uz iPhone ir pierasts, ka piekļūšana ierīcei notiek tikai un vienīgi ar pirksta nospieduma nolasīšanu. Tāpēc arī uz Yoga 910 es no pirmās dienas piesakos datorā tieši šādā veidā. Darbojas viss godam! Vispār būtu feini, ja pirksta nospieduma lasītājs būtu iestrādāts jau skārienpaliktnī. Tim, lasi? :)

Nedienas ar USB Type-C 

Huh, nebiju domājis, ka Type-C kabeļu nedienas mani skars tik agri, bet tas tomēr notika. Iesākumā pārmetums Lenovo virzienā. Šim datoram ir divi USB Type-C porti, taču lādēšanai var izmantot tikai vienu (!!!) no tiem. Video izvadei izmantojams tikai otrs. Jaunajiem Mac datoriem ir 2 vai 4 šādi porti un nav svarīgi caur kuru portu datoru uzlādējam vai kuram pievienojam klāt monitoru. Kāpēc Lenovo ir izvēlējies savu risinājumu taisīt caur vienu vietu?

Mums ir divi USB Type-C porti, bet lādēšanai varam izmantot tikai vienu no tiem.

Jau pirmajās dienās, kad saņēmu jauno datoru, iedomājos, ka būs jānopērk pāreja, lai varu tam pieslēgt monitoru vai projektoru. Izlēmu pamēģināt savienojumu caur Type-C portu, jo takš moderni. Darbā testam paņēmu Apple pāreju un veiksmīgi datoru savienoju ar monitoru. Tātad, principā viss darbojas. Otrā adaptera galā man vajag VGA. Kāpēc arhaisko VGA, jūs noteikti jautāsiet? VGA joprojām ir universāls standarts un tā kā bieži nākas kaut kur doties lasīt prezentācijas un slēgties pie projektoriem, vairāk nekā 95% gadījumu mani sagaida tieši VGA kabelis. Ar laiku, protams, būs jāiepērk arī HDMI pāreja, bet iesākumam vajag tieši VGA.

Kādā jaukā vakarā aizgāju uz piemājas RD Electronics veikalu pēc adaptera, bet tur mani atšuva, jo viņiem nemaz tādu vēl nav. Negribēju mest plinti krūmos un braucu uz Elkoru, kur parasti viss ir uz vietas. Papētīju adapterus, sapratu, ka cenas sākas no aptuveni 30 eiro un var aizsniegties arī nepilnos 100 eiro. Par pāreju. Traki! Nopirku Hama adapteri un priecīgs braucu uz mājām. Savienoju datoru ar monitoru un… nekas nenotika. Izmēģinājos visādi, taču tovakar adapteri pie darba nepaspēju piedabūt. Meh! Nākamajā dienā uz Elkoru līdzi ņēmu arī datoru. Pamēģināju citu tādu pašu Hama adapteri, bet arī tas nedarbojās. Pamēģināju citu dārgāku adapteri un tas nedarbojās. Paskatījos uz Apple padārgo adapteri, nospļāvos, atguvu naudu par Hama verķi un braucu prom. Iegriezos Alfas Capital veikalā un tur izdevās atrast lētu (~30 eiro) adapteri, kas darbojas. Jēj! Tagad zināšu, ka tik vienkārša lieta kā pārejas var būt arī pagalam cimperlīgas. Apple pasaulē tomēr ierasts, ka tur tādi (padārgi) nieki kā adapteri darbojas uzreiz un kā nākas.

Iespējams, man vajadzēja meklēt rokā oficiālos Lenovo adapterus, bet fikss skatiens salidzini.lv virzienā man parādīja, ka te tādi nemaz nav nopērkami.

Nesaprotamā ieslēgšanas/izslēgšanas poga

Mac datoros pierasts, ka dators ieslēdzas (pamostas), kad atveram tā vāku un izslēdzas (aizmieg), kad to aizveram. Tas ir tik pierasts, ka šķiet vienīgais un loģiskais risinājums. Ar Yoga 910 ir mazliet savādāk, jo te labajā sānā ir speciāla ieslēgšanas/izslēgšanas poga. Praksē sanāk šāda situācija. Atveram vāku un gribam ķerties pie darbiem, bet ekrāns tumšs. Pagaidam pāris sekundes un saprotam, ka dators pats no sevis nemodīsies. Spiežam pogu sānā un tikai tad dators atdzīvojas. Tās taču ir pilnīgi liekas darbības! Plus, tā poga ir novietota nejēdzīgā vietā. Tā kā kreisajā sānā ir spraužams lādētājs un kabelis uz monitoru, sanāk ar roku to pieturēt no otra sāna un vairākas reizes nejauši nospiedu augstāk minēto pogu. Diezgan nejēdzīgi!

Ieslēgšanas/izslēgšanas pogai, manuprāt, nav labākais novietojums

Vienīgais skaidrojums šai pogai man saistās ar datora planšetdatora režīmu. Tad es redzu pamatojumu šādai pogai. Bet tā kā es vēl neesmu pieradis datoru lietot kā planšetdatoru, tad poga man ir traucēklis.

Visādi citādi tas ir ļoti feins portatīvais dators. Tas ir pietiekami viegls (1.38 kg), jaudīgs, gaumīgs pēc skata, aprīkots ar labu akumulatoru un paskaļos ventilatorus varam noslāpēt ar ļoti labi skanošajiem stereo skaļruņiem.

Windows 10 iespaidi

Windows XP laikos es pārgāju uz Mac, tad mazliet pašausminājos par Windows Vista un iepriekšējā darba vietā sanāca palietot Windows 7, kas man šķita ļoti stabila un visādā mērā prātīga sistēma. Tad notika Windows 8, ko es nespēju pieņemt un tikai ar Windows 10 Microsoft ir sanācis apvienot veco labo Windows ar modernākām vēsmām. Ņemot vērā, ka Windows lieto “visa pasaule” šāda mēroga izmaiņas ir drakoniski sarežģīts un riskants solis. Bet nevar arī sēdēt rokas klēpī salikušam, vajag attīstīties.

Mana izvēlētā “dzelža” un “softa” kombinācija

Kāpēc tik daudz restartu?

Windows datori ir bēdīgi slaveni ar to, ka ražotāji tos mēdz apkrāmēt ar savām un savu partneru programmēm. Tā mēs nevienam neprasot tiekam pie visādiem Nortoniem un Mekefijiem, utilītām un izklaides programmām. Vairumā gadījumu vairums no tām ir pilnīgas briesmas un pilnīgi liekas.

Lenovo App Explorer – uzskatāms liekprogrammatūras piemērs.

Par laimi Yoga 910 gadījumā šādu programmu bija maz – dažas Lenovo veidotas palīgprogrammas un MacAffee antivīruss. Tā kā man nekādus Mekefijus pavisam noteikti nevajag, spiedu paziņojumu joslā uz antivīrusa ikonas, lai to atslēgtu. Skuju, šādas iespējas nemaz nav. Kas par ***? OK, dodamies uz kontrolpaneli, lai programmu atinstalētu. Pēc brīža šī nevajadzīgā programma ir aizvākta, bet Windows uzprasa pēc restarta. Mēneša laikā lūgumus pārstartēt datoru redzēju vēl vismaz 5 reizes un dažkārt pavisam dīvainās vietās, piemēram, pievienojot Bluetooth skaļruni. Kas par ***? Mac datoru lietotāji savus datorus pārstartē maksimums pāris reizes gadā un tas ir pilnīgi normāli. Windows pasaulē restarti laikam vēl ir normāla iknedēļas parādība.

Bardaks! Katra programma izskatās un darbojas savādāk.

Restarti nav lielākā Windows 10 problēma. Mani šī mēneša laikā vairāk tracināja tas, cik dažādas var izskatīties Windows programmas. “Modernajām” Windows programmām ir minimālistisks dizains, košas krāsas un daudz tukšu laukumu. Vecas Windows programmas izskatās… vecas un pat morāli novecojušas – daudz ķekškastīšu, viss saspiests un nepārskatāms. Un ik pa laikam gadās programmas, kur to izstrādātāji pārāk lielu vaļu devuši saviem dizaineriem (piemēram, AIMP). Pat ja esam toleranti un spējam pieņemt programmu dizaina dažādību, tad ar laiku sāk kaitināt tas, ka katra no šīm programmām ir ar saviem iestatījumiem un nekas nav vienots. Hei, pat Windows kontroles panelis ir mikslis no modernā un gadu desmitu veca dizaina. Mac pasaulē programmas ir savā starpā vizuāli līdzīgākas, minimalistiskākas, un, kas galvenais, pie to iestatījumiem visos gadījumos var piekļūt ar vienu un to pašu taustiņu kombināciju.

Katra programma izskatās un pārvaldāma atšķirīgi.

Tas gan vairāk ir novērojums nevis pārmetums, jo skaidrs, ka neviens spēks šajā pasaulē nespētu tikt galā ar visām Windows platformai izstrādātajām programmām. Jāsakož zobi un jāpieņem tas kā neizbēgama norma.

Logu pārvaldīšana

Jau kopš Windows 7 laikiem šajā operētājsistēmā ir tāda lieliska funkcija kā Snap (toreiz to gan sauca par Aero Snap). Būtība vienkārša – pavelkam kādas programmas logu uz augšu un tas tiks maksimizēts, pavelkam uz kādu sānu un ekrāns tiks sadalīts divās daļās, lai varam redzēt un paveikt vairāk. Uz Mac to joprojām nevar paveikt bez atsevišķu programmu uzstādīšanas un par šīs funkcijas esamību esmu jau gadiem apskaudis Windows ierīču lietotājus. Tas ir ļoti, ļoti ērti un Snap izmantoju katru dienu. Vispār, kā izrādās, arī uz Mac kopš El Capitan versijas (2015. gads) ir Snap alternatīva. Loga pilnekrāna podziņai paturam ar peli mazliet ilgāk un būs piedāvājums logu sakārtot tieši tāpat kā uz Windows. Mūžu dzīvo, mūžu mācies!

Viena no manām iecienītākajām Windows iespējām – Snap logu kārtotājs

Starp citu, vēl viena smieklīga lieta. Izrādās, ka Mac datoros līdz OS X Lion versijai (2011. gads) nebija iespējas izgriezt failu (Cut), lai to pārnestu uz citurieni. Jā, trakums! Mēs kopējām failus un tad atgriezāmies avota mapītē un dzēsām laukā. Šī lieta mani kaitināja visu laiku, bet kaut kā pieradu un tikai tagad atradu, ka kopš Lion ir izmaiņas un ar Command+Option (vai Alt)+V taustiņu kombināciju fails tiks pārnests nevis tikai pārkopēts. Un arī visādi citādi Windows vidē darbības ar failiem ir krietni nostrādātākas un Windows Explorer man šķiet spējīgāks par Mac alternatīvu Finder.

To, ka Windows ir primārā platforma ofisa kareivjiem un Outlook ņindzām liecina visādas lielākas un mazākas nianses. Piemēram, ļoti ērti, ka rakstot e-pastu un pievienojot pielikumu, uzreiz smuki redzam pēdējos labotos failus. Šķiet, Mac Outlook versijā šāda sīkuma nav. Ellīgi noderīgi!

Man uz Windows gan ļoti pietrūkst ērtas failu priekšskatīšanas iespējas. Uz Mac uz dažādiem failiem (piemēram, attēliem, audio un teksta failiem) var nospiest atstarpes taustiņu un fiksi tos apskatīties (priekšskatīt).

Stabilitāte

Lai arī principā visas mūsdienīgās un populārās operētājsistēmas jau ir pietiekami stabilas, tomēr Mac datori ir izlutinājuši ar to, ka dators ar dažiem restartiem gadā var darboties stabili kā klints. Nekas nekaras, nebremzē. Viss vienkārši darbojas!

Kad atkal piesēdos pie Windows, pirmā sajūta bija precīzi tāda pati kā pirms 10 gadiem piesēžoties pie Mac – bailes, ka tik kaut kas neapstājas. Pēc mēneša jau ir labāk, jo nekas nav salūzis un pa lielam viss darbojas stabili. Pa lielam tāpēc, ka 3 reizes esmu redzējis zaļo nāves ekrānu. Kā? Vienkārši atveru datoru, gribu pastrādāt, bet mani sagaida kļūdas paziņojums. Vēl neesmu atradis laiku iedziļināties problēmā, bet tā kā tas nav vienreizējs notikums, tad īpaši priecīgs par to neesmu.

Bet principā viss darbojas un ja ar datoru pats netaisi dullas darbības (piemēram, uzstādot visādu drazu), viss būs kārtībā.

Start izvēlne un Action Center

Pa mēnesi es tā arī nesapratu kā man labāk lietot Start izvēlni, jo man ikdienā nepieciešamās programmas ir visu laiku atvērtas un kad nav atvērtas, piespraustas lejā uz uzdevumu joslas (Taskbar). Man šķiet, ka es saprotu kāpēc Start izvēlne ir tāda, bet pats vēl neesmu piešāvies izmantot tās plašās iespējas. Ko tu esi salicis sava datora Start izvēlnē?

Start izvēlne un notikumu saraksts Action Center sadaļā

Uz Mac datoriem esmu ļoti pieradis visu palaist caur meklētāju. Cmd+Space un atveras meklētājs, kurā sāku rakstīt dokumenta vai programmas nosaukuma pirmos burtus, dators to atrod un varu ķerties pie darba. Principā uz Windows 10 meklētājs arī dara to pašu, tik cik jāpārmācās nospiest Windows taustiņu un meklēt Starta izvēlnē.

Action Center doma arī skaidra, bet praksē kaut kā to neizmantoju. Bet līdzīgu funkciju es neizmantoju arī uz Mac datoriem. Uz Mac gan ir mazliet labāk realizēta paziņojumu sistēma. Piemēram, atnāk jauns e-pasts, ekrāna sānā parādās par to paziņojums un mazliet info par sūtītāju un saturu. Ja uzreiz saprotu, ka man to e-pastu nevajag, varu izdzēst turpat no šī mazā paziņojuma lodziņa. Uz Windows paziņojumi arī rādās mazos lodziņos, taču no tiem neko jēdzīgu iesākt nevar. Vieta uzlabojumiem.

Programmu jautājums

Pirms 10 gadiem zāle bija zaļāka un debesis zilākas. Tāpat toreiz datorā bija daudz vairāk programmu. Tagad pa lielam datorā vajag tīmekļa pārlūku un vairumu lietu varam izdarīt vienā, otrā vai trešā tīmekļa servisā. Šis tas bija jāpiemeklē no jauna, bet mūsdienās tā vairs īsti nav problēma.

  • Ofisa programmatūra: Tā kā arī uz Mac es lietoju Microsoft Office, tad bez liekām pārdomām šo uzstādīju arī uz Yogas. Lai programmatūra nav jāpērk uzreiz, īrēju to no Office 365 pakalpojuma.
  • Mūzika un video: Ar mūzikas pleijeri nācās pamocīties, jo Foobar bija kaut kāds arhaisks pēc skata un bija slinkums veltīt 3 stundas, lai to pielāgotu. iTunes (ko izmantoju Mac datoros) uz Windows kaut kā nejēdzīgi izskatās un darbojas, tāpēc pēc Twitter sekotāju ieteikuma paliku pie AIMP. Tur gan man ir tikai sauja ar interneta radio straumēm, lokālu mūzikas failu, protams, nav. Par video, tāpat kā uz Mac, man atbild VLC.
  • Attēlu apstrāde: No seniem laikiem atcerējos par IrfanView. Jep, šāda programma vēl eksistē, kaut izskatās tāpat kā pirms 10 gadiem. Uz Mac biju pieradis attēlus apstrādāt ar brāļu lietuviešu radīto Pixelmator un kaut ko līdzīgu meklēju arī uz Windows. Neko prātīgu neatradu un testa pērc izīrēju Adobe Photoshop ar dažām papildprogrammām.
  • Pārlūks: Uz Mac kaut kā neviļus jau biju pārgājis uz Safari, taču tagad esmu atpakaļ uz Chrome. Paralēli testēšanai izmantoju arī Firefox, Opera un Edge.
  • Komunikācijas rīki: Skype tagad izmēģinu jauno priekšskatījuma versiju. Slack arī uz Mac ir Slack, tāpēc te nav nekā ko piezīmēt.
  • Sociālie tīkli: Facebook, LinkedIn izmantoju pārlūkā, bet Twitterim gan biju pieradis lietot atsevišķu klientu (Tweetbot). Pagaidām neesmu atradis neko sakarīgu uz Windows. Noklusētais Twitter klients kaut kāds pārāk plašs (vizuālā ziņā), bet Fenice pārāk gļukains.
  • Piezīmes: Tikai un vienīgi Evernote, jo to lietoju arī uz citām ierīcēm. It kā jau varētu pāriet uz Microsoft OneNote, bet pagaidām slinkums pārnest datus. Bet vispār, jā, būtu jāpamēģina.
  • Tikšana pie serveriem: Vai tiešām uz Windows nav nekā labāka par arhaisko PuTTY? Pēc iTerm ir smagi.

Vēl viens interesants novērojums. Uz Mac nekad neesmu izmantojis tā darbvirsmu (Desktop), lai krāmētu programmu un dokumentu ikonas. Visu vienmēr ātri atrodu meklētājā vai caur programmām (arī Finder). Man šķiet, ka arī mani Mac lietojošie paziņas neko nekrāmē uz desktopa. Mēneša laikā ar Yoga 910 es ne reizi neko nebiju palaidis no darbvirsmas. Programmas speru vaļā vai nu no Start izvēlnes, meklētāja vai uzdevumu joslas (taskbar). Bet es atceros, ka senos laikos visa jautrība (un bardaks) vienmēr bija uz darbvirsmas. Un tad reizi pusgadā visas ikonas tiek sagāztas atsevišķā mapītē un drazas krāšana tiek uzsākta no jauna.

Tāpat bija nepieciešams laiks, lai pārmācītos taustiņu kombinācijas. Uz Mac datoriem visi izmanto Cmd+W, lai aizvērtu programmas logu un Cmd+Q – pašu programmu. Uz Windows to var dabūt gatavu ar Alt+F4, kas ir krietni neērtāk (īpaši uz portatīvajiem datoriem, kam vēl jāspiež Fn taustiņš). Tāpat bija jāpārmācās kopēt un ielīmēt ar Ctrl taustiņu. Tas ir neērtāk, jo vismaz uz Yoga 910 Ctrl taustiņš ir ļoti tālu kreisajā sānā. Bet nu jau pēc mēneša esmu pasācis kopēt un ielīmēt datus neskatoties uz pirkstiem.

Secinājumi

Ja es šo rakstu būtu rakstījis nedēļu pēc datora nomaiņas, tas noteikti būtu skarbāks un negatīvāks. Un viss tikai tāpēc, ka cilvēkiem nepatīk viss svešais un nepierastais. Tāpēc es speciāli gaidīju, kad paies vismaz mēnesis un ik pa laikam piezīmēju savas atziņas ļoti īsā formā.

Mani pirmie secinājumi par šo mēnesi ir tādi, ka no Mac uz Windows datoru pārslēgties var un daļā gadījumu tas nebūs nekas sarežģīts. Uzreiz gan brīdināšu, ka pārejas process var būt kaitinošs vai pat izteikti besīgs, bet tas ir normāli. Ir jāpaiet laikam, lai pierastu pie jaunā un ir jābūt gataviem mācīties lietas darīt savādāk. Pilnīgi tas pats attiecas arī uz migrāciju no Windows uz Mac datoriem vai Linuksiem. Nevajag domāt, ka nomainīsi datoru/vidi un varēsi uzreiz darboties kā ierasts. Saprati, Vigant?

Nu man āķis lūpā un liela interese mācīties jaunas lietas. Nākamajā šīs rakstu sērijas rakstā es vairāk gribēšu parunāt par to kā man veicas ar Windows moderno funkciju lietošanu. Es veltīšu laiku, lai mēģinātu šo datoru lietot kā planšetdatoru. Es centīšos “iebraukt” Windows programmu veikalā un izmēģināt jaunās Windows 3D funkcijas (es runāju par 3D Builder). Uh, vēl daudz ko mācīties!

Komentāros nevajag karot. Tā vietā aicinu uz konstruktīvu diskusiju. Īpaši gaidu komentārus no cilvēkiem, kas arī šobrīd ir pārejas procesā starp dažādām ierīcēm. Kādas jums rodas atziņas?

Reklāma

157 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
157 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Ne konkrēti pa tavu tiešo raksta tēmu, bet es tikko atteicos no Evernote un OneNote ir vienkāršs importers lai pārnestu datus no Evernote. Tiesa, nevaru gan teikt, ka OneNote būtu man ērtāks, bet itkā funkcijas pilda un neprasa 3Eur mēnesī par pamatfunkcijām.

Paldies, šis ir ļoti par raksta tēmu! :) Es arī kaut kā esmu atteicies no Evernote maksas un tagad besos katru reizi, kad izlec tas paziņojums par ierīču izvēli. Ja jāžonglē starp trīs ierīcēm, tas paliek kaitinoši.

Tātad, būs jāsaņemas izmēģināt OneNote. Datora pusē tas man šķiet pasmags.

Ir arī Google Keep, kas ir gan uz iOS, gan Android, gan uz Win (Google Keep Chrome paplašinājums). Keep strādā offline un nav ierobežojumu uz iekārtu skaitu kā tas ir Evernote.

Google Keep skatījos toreiz, kad to prezentēja. Tad tas bija pavisam funkcionāli pliks serviss. Tagad, iespējams, vairāk apaudzēts ar funkcijām. Būs jāpaskatās, paldies!

Nekā daudz vairāk tur nav joprojām un izskatās, ka nav arī domāts, taču ir nākusi klāt integrācija ar gdocs http://www.androidpolice.com/2017/02/28/google-integrates-keep-docs-easy-access-notes/

Skatoties kas tev ir nepieciešams… Keep-ā ir n-tās fīčas: – atgādinājumi – krāsu kodi – tagi – var piespraust piezīmes (kā favourite vai starred) – ērta un ātra meklēšana – var zīmēt ar roku – var pievienot JPG – ir checklist opcija – ir share funkcija (var nošārēt piezīmi ar citu cilvēku) – piezīmes ir pieejamas ofline (atšķirībā no Evernote free konta) – ir balss ieraksts – ir OCR jeb “izvelk” tekstu no bildes, ja tajā ir teksts (līdzīgi kā Evernote) – filtrēšana pēc krāsām, tagiem, ar/bez foto, checklistiem, atgādinājumiem – viss smuki sinhronizējas starp iekārtām – nav rich text… Read more »

Paldies par komentāru! Bear Writer paskatīšos.

Doh, viņiem taču nav Windows versijas. Tad nepaskatīšos :/

es izmantoju simplenote. Viņam uz mac ir ērts dašboard klients, bet uz win un android aplikācijas. Piezīmjnieks ļoti primitīvs salīdzinot ar evernote, toties ātrs un pārskatāms,,,

Nesen veicu pāreju no win uz mac, viens no maniem labākajiem lēmumiem, Kristap, get comfortable of being uncomfortable, right?
Ja es veiktu šàdu eksperimentu, es izvēlētos kādu no surface līnijas, būtu priecīgs, ja tu varetu pastrādāt ar to, tas mani daudz vairak interesetu

Aha, “Dzīve sākas tur, kur beidzas komforta zona!” :) Surface datori Latvijā netiek nedz oficiāli tirgoti, nedz apkalpoti, tāpēc es apzināti gāju ar līkumu šīm ierīcēm.

euronics veikalos tirgo Surface. Pats lietoju, ir labs, varētu būt vieglāks.

Jā, par Euronics es zinu. Šī raksta tapšanas brīdī Euronics šos produktus vēl netirgoja. Esam rindā uz testa ierīci.

Varbūt vari plašāk uzrakstīt par to, kāpēc izvēlējies tieši Surace (kuru tieši modeli), ko ar to dari un kā kalpo?

Cik cilvēku, tik paradumu :)
Vienmēr esmu besījies par Snap funkciju, kad pa retam tajā iegrābjos.
Nepatīk, ka dators izslēdzas vai pat iemieg aizverot vāku, gribu to kontrolēt ar piwer podziņu. Novietojums nav ērts, piekrītu, dēlam līdzīgs aparāts.
Failus kopēju tikai ar Far manager, nerūp kā kurā Windows izskatās explorer :), mūzikai foobar.
Nesapratu problēmu ar programmu atrašanu, te taču ir tāpat – nospied Start vai windows pogu un sāc rakstīt neko nemeklējot. Pirmie burti un atrasts, izņemot sistēmas programmas.
Ļoti nepatīk, ka Fn sāk ieviesties funkcionālajiem taustiņiem, tiem būtu jābūt primārajiem, ne otrādi.

Paldies par komentāru! Es vairs nepieminu vai Windows 8 uzreiz bija tas meklētājs tādā paskatā un formā kā Windows 10, bet agrāk šajā platformā viss bija jāklikšķina un nebija tāda vienota un ērti izsaucama meklētāja. Savukārt, Mac tas jau ir gadiem ilgi.

Windows 8 arī uzreiz start menu var sāt klabināt, ļoti grūti iestāstīt lietotājam, jo pieraduši pie ievadlaukiem, bet tur nav

Bet pirms Windows 8 šāda uzreiz viena klikšķa ātrumā izsaucama meklētāja (Start izvēlnē) taču nebija?

Win7 arī varēja drukāt uzreiz startā, tikai neesmu pārliecināts vai failus meklē.

Uz MacOS no kuras tur versijas arī ir Snap funkcija, paturot ilgāk uz Fullscreen pogas(zaļā poga). Protams nav tik ērti kā uz Win, bet ir. :D

Meklē un sagrupē arī win7 startā visu, programmas, failus, folderus un pat outlūkā epastus atlasa!

Eu, toč! :O Paldies, šo es biju kaut kā palaidis. Tā fullscreen poga parādījās relatīvi nesen, laikam iepriekšējā OS X versijā. Toreiz paspaidīju, redzēju, ka sataisa pa visu ekrānu (noslēpjot menu bar) un sapratu, ka man to nevajag. Bet nezināju, ka var smuki sakārtot ekrānos. Būs jāpielabo teksts. Paldies, paldies, paldies! :)

Fn F1-F12 var biosā parasti apmest otrādi, lai ir pa vecam un primāri ir F1 nevis speicializētie

izej bļe ārā, saule spīd. Jobanā snap funkcija tu.

> Ļoti nepatīk, ka Fn sāk ieviesties funkcionālajiem taustiņiem, tiem būtu jābūt primārajiem, ne otrādi.

mani arī sākumā besīja kā kompju apkalpotāju, bet parastam lietotājam tas ir ērtāk, jo šortkatus izmanto advancētie. priekš tiem nav problēmu arī pārregulēt.

Nu manam Dell Inspiron ir tas noklusējuma taustiņš blakus kreisajam Ctrl un + esceit un aukšējā rinda darbojas no F1 līdz F12 kā parastai tastatūrai.

es ne par to. ir iespēja biosā pārslēgt atpakaļ, tad ar Fn regulēs dzelžus, kā agrāk. reku augstāk Loks rakstīja tieši to pašu :)

Ekranam var uzlimet vairak matetu un anti oily plevi

Spīdīgie ekrāni saistīti ar skārieniem.

pimpja bildi var uzlīmēt arī uz dirsas

>Atveram vāku un gribam ķerties pie darbiem, bet ekrāns tumšs. atveram automašīnas durvis, bet dzinējs neieslēdzas….ko nu?!? pavei, makbuks droši vien sleepo vai hibernējas, un darot to pašu ar winbuku, tas arī ieslēgsies atverot vāku, un iemigs aizverot. tas ir ellīgi ērti cilvēkam, kas kā bruņurupucis nēsā līdzi savu čaulu, bet ir tie, kas laptopu noliek uz galda un nedēļām ilgi to turpat izmanto – vai tiešām viņi būtu laimīgi katru reizi locīt enģes, lai ieslēgtu vai izslēgtu laptopu? p.s. glancētie ekrāni IR sērga un draņķi, apzināti nepirku ar tādu – ne laptopu, ne monitoru. get the best, forget the… Read more »

Salīdzinājums ar auto nav korekts. Kāpēc man atverot datora vāku vēl ir jāspiež atsevišķa poga? Tā ir pilnīgi lieka darbība, kas ir jādara regulāri. Ko citu var iesākt ar datoru, kam atvērts vāks, bet tas pats nav ieslēdzies? Protams, ka to var nokonfigurēt arī Windowsā, bet kāpēc tas nevar tā būt pēc noklusējuma. Šodien kāreiz skatījos to iestatījumu sadaļu un atradu, ka Windows pasaulē joprojām tiek nodalīts Sleep no Hibernate. Kāpēc? No lietotāja perspektīvas nav jābūt šādam iedalījumam. Ja vāks ciet, dators guļ. Ja vāks vaļā, datoru var lietot. Drusku nesapratu Tava komentāra daļu par to datora lietošanu no galda.… Read more »

>Windows pasaulē joprojām tiek nodalīts Sleep no Hibernate tās ir divas dažādas realizācijas neaktīvam stāvoklim. ir cilvēki ar iq tuvu maksimumam, kuri spēj to saprast, pārējiem ir vieglāk ar vienu jēdzienu. ok, tev atkal taisnība. ok, esmu īgns, bet man riebjas filozofija “cilvēki ir tupi, labāk nedot viņiem izvēles iespēju jo tāpat neko nesapratīs vai pat sajās dēlī”. par turēšanu uz galda – pat mūsdienās ar normāliem monitoriem par ļoti saprātīgu cenu, ir cilvēki kuri laptopus uz galda izmanto bez ārējā monitora (vietas ierobežojumi, vai neinformētība) un tieši viņiem vāka virināšana ir gluži nevajadzīga. atver un tā arī tur uz… Read more »

Hm, aizvēru vāku un dators aizmiga. Piespiedu sānā pogu cerībā, ka tas ieslēgsies ar aizvērtu vāku un varēšu darboties, bet nekas nenotika. Tātad, gluži out of the box tas šādi nedarbojas un vajag parakāties pa iestatījumiem vai uzstādīt kādu programmu, kas ļauj darboties datoram arī ar vāku ciet. Es gan iedomājos par vēl vienu lietu. Cik vispār droša ir datora lietošana aizvērtā stāvoklī. Es runāju tieši par pārkaršanas draudiem. Es zinu, ka daļa datoru labāk ventilējas tieši atvērti, jo gaisa apmaiņa notiek gan caur tastatūras šķirbām, gan lokāmajā daļā starp tastatūru un displeju. Vai nav tā, ka datoru ražotāji nav… Read more »

mhm, par ventilāciju caur klaviatūru – biju piemirsis, bet tā nu tas ir – tieši laptopiem bez aktīvās dzesēšanas.

fiksais grūdiens ar pirkstu “work closed lid”, trāpīju lenovo+8.1, tad jau būs arī kas 10niekam
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht103117

Ir tā, tikko pamainīju iestatījumus un varu aizvērt vāku neizslēdzot datoru. Rakstā gan vairāk bija runa par to, ka šādām lietām būtu jābūt aktivizētām jau pēc noklusējuma. Saprotams, ka ar iestatījumiem var visu pielāgot līdz nelabumam.

>šādām lietām būtu jābūt aktivizētām jau pēc noklusējuma

kāpēc….?!? (retorisks jautājums)

visiem nekad nederēs viss, tāpēc jau labi, ka katrs var pielāgot pēc vajadzības, nevis dzīvot vienīgajā veidā, kā to izfunktierējis onkulis.

Tāpēc, ka masveidā izplatītām patērētāju tehnoloģijām ir jābūt maksimāli vienkārši lietojamām. Protams, ir jābūt iespējai veikt pielāgojumus un katrs sevi cienošs urķis tāpat mācēs visu sakārtot pa savam.

Piekrītu. Vēl viens sīkums kas uz MAC darbojas pēc noklusējuma, bet Windows laptopos joprojām nav sakārtots, ir datora aizvēršana pēc ārējā ekrāna pievienošanas. Ja es esmu pievienojis pie sava MacBook ārējo HDMI ekrānu/TV un aizveru MacBooka vāku – lai netraucēti skatītos saturu lielajā ekrānā – Maks neizslēdzas. Windows nez kāpēc pēc noklusējuma uzreiz iet snaudā.

Nu bet viss kārtībā “tupikiem” Mac’s tiem kuri strādā ar serveriem utt, Window’s
(ok, tas tāds joks)

> tikko pamainīju iestatījumus un varu aizvērt vāku neizslēdzot
datoru. Rakstā gan vairāk bija runa par to, ka šādām lietām būtu jābūt
aktivizētām jau pēc noklusējuma.

Mac datoros pierasts, ka dators ieslēdzas (pamostas), kad atveram tā vāku un izslēdzas (aizmieg), kad to aizveram.
– Kristaps Skutelis

Kā tad tur īsti ir tev: vajag ļaut datoram darboties ar vāku ciet vai tomēr tam uzreiz ir jāizslēdzas? :)

Tad kad pieslēgts pie strāvas un monitora, tad ir jādarbojas. Kad nav pieslēgts pie strāvas un monitora, tad jāčuč.

Pameklē iestatījumos kur ir ko darīt aizverot vāku, un tur būs iespējas iemdzināt hibernēt nedarīt neko. Linux tāpat vāks aizvērts un dators kā izslēdzies.

> Windows pasaulē joprojām tiek nodalīts Sleep no Hibernate. Kāpēc?

tāpēc, ka Apple kontrolē savu dzelžu ražošanu un var atļauties optimizēt sleep režīmus dzelžu līmenī. https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_mode#macOS

savukārt m$ uz PC ir spiests tēlot universāli. lietotājam nākas dzelžu ražotāju stūrus pievīlēt ar rociņām…

Es kad pieslēdzu laptopu pie TV un skatos filmu, mierīgi taisu vāku ciet un filma iet! Ar Maku sanāk ka filma aprausies, tiklīdz vāks ciet! Tas taču ir gaužām neērti! :)
Bet vispār te runa iet tikai un vienīgi par pieradumu un neko citu!

Vou, vou, vou… gluži otrādi! Windows laptops pēc vāka aizvēršanas pēc noklusējuma iet snaudā, pat ja pievienots pie TV! Tai pat laikā Mac dators saprot ka tam ir pievienots ārējais ekrāns un aizverot tas neiet gulēt jau pēc noklusējuma un bez settingu maiņas! Vienīgais kas var izmainīties aizverot vāku ir mākslīgais attēla palielinājums.

tur jāskatās divi gadījumi, abi ar pievienotu ārējo displeju:
– tiek atskaņots video/audio – aizverot vāku laptops neizslēdzas
– nekas netiek atskaņots – aizverot vāku laptops izslēdzas

tā liekas parocīgi

Dīvains tev tas win dators. Mans laikam gudrāks, jo nekādā snaudā neiet. Un nevar saprast kāda jēga no degoša(strādājoša) ekrāna, ja vāks ir ciet? Izklausās pēc vāji slēpta “Mac viss ir cool, bet Win viss ir neērti”

ā, nu varbūt tad ir arī atsevišķi PC modeļi kas neiet snaudā aizverot vāku, ja pievienots ārējais displejs. Runa ja kas ir par defaultajiem settingiem – power plan: Balanced.
Par jēgu lūdzu nepiesieties, katram savi paradumi un vajadzības. Piemēram, man nepatīk ja pieslēdzot laptopu pie teļuka tas stāv blakus un arī kaut ko rāda ekrānā. Arī pie lielā monitora – ja es slēdzu pie lielā displeja, es negribu vēl blakus mazo, es gribu lai tad laptops stāv kā stacionārais aizvērtā veidā. Kas tur nesaprotams?

salidzinajums tavs ar rudu kuci ir korekts

Es tikai tā lietoju win laptopu, ka atverot vāku, uzreiz ieslēdzas login logs. Nez kas tev tur ar to power pogu.

Visa fiška ir iekš tā, ka jebkuram macam ekrānu var atvērt ar vienu pirkstu. Savukārt vindozei ar otru roku jāpietur arī korpuss. Tālab mac lietotāji ir neizpratnē, kādēļ pēc tāda gemoroja vēl poga jāspiež…

https://www.youtube.com/watch?v=1iQYcH2WOXo

> jebkuram macam ekrānu var atvērt ar vienu pirkstu

pamēģini ar Air, hehe.

Vo, vo, ar Air tas tik labi nemaz nesanāk. Šai Yogai arī viss veras ar vienu pirktu un kompis pat paliek vietā.

Sen neesmu aizticis nevienu Air, bet man liekas ka varēja gan – 13nieku točna, 11 šķiet ka arī.

Speciāli no skapja dziļumiem izmakšķerēju 13 collu Air. Vispār jāatzīst, ka atmiņa mani bija pievīlusi, patiešām labi var atvērt ar vienu kustību. Un datora apakša vispār nepaceļas uz augšu.

Blakus atkal pamēģināju to pašu ar Yogu. Viss vislabākajā kārtībā!

tātad – kā kurš. rīt pamēģināšu nofilmēt, ka airs neveras. mans hp probuks – veras ar vienu roku.

Laikam “too much internet for today” ja esmu ticis līdz diskusijai “vai tavs dators ir atverams ar vienu pirkstu?”

Beidz, gīku vidū ne par tādām vien muļķībām var strīdēties dienām ilgi!
Welcome to geek world!

Kopš kura laika laptopi neaizmieg/nepamostas aizverot/atverot ekrānu? Es vēl tādu neesmu redzējis, ja vien uzstādījumos pats to nav izslēdzis.

Touchpad jeb clickpad arī manam lenovo ir totāls kaksis. Tur viņiem smagi jāpiestrādā.

Tur jau tā lieta, ka iestatījumos neko neesmu darījis, bet ja dators ilgāk pastāv aizvērts, tas laikam hibernējas un pats vairs neprot ieslēgties, ja atveru vāku. Man tas nešķiet loģiski, būs jāparokas pa iestatījumiem.

To var atrast pie Power options control panelī (vai ar labo klikšķi uz starta pogas), tur var izvēlēties, ko katrā pozīcijā viņš dara

Ja par putty alternatīvām, tad ir trīs.

a) Viens no ilgdzīvotājiem windows pasaulē. Nežēlīga cena, tiesa. Nepazīstu nevienu, kurš būtu pats pircis. SecureCRT: https://www.vandyke.com/products/securecrt/.
b) MobaXterm, kas skaitās labākais no patreiz pieejamajiem: http://mobaxterm.mobatek.net/
c) Windows 10 iebūvētais Linux Subsystem for Windows. Attālinātai piekļuvei noderēs lieliski. Līdz ar šogad gaidāmo creator’s update būs būtiski uzlabojumi arī lietām, kuras patlaban iekš tā nav pieejamas.

O, super! Paldies! Pamēģināšu MobaXterm un kaut kādā brīdī raudzīšu iepazīties ar Linux atbalstu Windows vidē. Biju lasījis, ka tāda ir, bet vēl neesmu paspējis izmēģināt. Man bija kaut kāda aizdoma, ka SSH var izmantot caur Powershell, bet pēc mēģinājuma sapratu, kas tur vēl vajag kaut ko pašam šamaņot.

P.S. SecureCRT cena ***. Pat man kā rūdītam Apple’istam, kas pieradis maksāt par saturu un programmatūru.

Vel ir arī OpenSSH for Windows. Darbojas tieši tā pat kā SSH uz Linux un MacOS.

Es mājās uz sava winblows attālinātām fiškām izmantoju vai nu babun (uz cygwin bāzes, bet ar paku menedžeri terminālīgo) kā arī Ubuntu Shell on windows. Protams, ja grib kaut kādu daudz maz automatizāciju win pusē, tad jāpaliek pie cmd vai powershell, kas, protams, arī savu darbu dara, bet ir daudz kokaināks kā tas pats bash vai zsh.

Kad sagribēsies parnaiņas, pamēģini kādreiz linux’i ar KDE Plasma… Manuprāt labs vidusceļš starp win un mac…

Oi, mana reiz publiski izteiktā apņemšanās lietot Linux tā arī līdz šim nav realizējusies un ik pa laikam man to ļaudis piemin.

Es negribu neko solīt, bet neesmu atmetis cerību kādreiz nonākt arī līdz ilgstošākai Linux lietošanai. Tikai negribu solīt nekādus laikus. Tāpēc paldies par KDE Plasma ieteikumu. Atceros, ka senos laikos man Gnome patika vairāk par KDE, bet iespējams tagad ir kas mainījies.

Dell XPS developer ediše.😉

Kā ilggadējam MacOS lietotājam varu ieteikt paspēlēties ar ElementaryOS https://elementary.io/comment image

Paldies, bet šis gan man šķiet greizi pašā saknē. Kāpēc ir jātaisa distributīvi, kuru vienīgā doma ir izskatīties pēc kaut kā cita?

njā, taisnība. Nu ja vienīgi priekš konservatīvu lietotāju pārvilināšanas…

Ja atmet līdzibu ar Mac, arī tāpat ir labi. Ļoti ērta un vienkārša.

Attēlu apstrādei mājas apstākļos labi noder Paint.NET (www​.getpaint.net)

Jā, šādu es savulaik biju lietojis, bet tagad biju pavisam aizmirsis. Domāju, ka kaut kādā brīdī man apniks Adobei ik mēnesi maksāt tos nepilnus 13 eiro un tajā brīdī pāriešu atpakaļ pie Paint.NET. Paaaaldies! :)

Vai arī Gimp (www.gimp.org)

Ja neapmierina Putty, uzinstalē Ubuntu komandrindu un ne tikai tiksi pie pilnvertigas linux komandrindas, bet varesi izmantot kaudzi bezmaksas konsoles softa. Ljoti laba ficha.

Tas ir tas Windows Subsystem for Linux? Obligāti izmēģināšu. Paldies!

O, skatos, ka saites (linkus) komentāros izpisina ar spama redirektu un ja stāv http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm , tad ņehuja neatver. Tā turpināt anālie rokleņķu īpašnieki @ disq.us.

Da labi, šis nav trakākais. Vienu brīdi Disqus kaut kā bija iemanījušies arī pārķert klikšķus uz paša raksta saitēm un uz mobilajām ierīcēm to vietā vēra vaļā spama saites.

Vienkārši burvīgi. :)

Beigās noskaidroju, ka pie vainas ir kaut kāda Disqus affiliate sistēma par ko man bija pirmā dzirdēšana. Bet tā kā tās lapas, kas vērās, bija totāls spams, man ir pieņēmums, ka Disqus vnk ir uzhakoti. Pēc tam savā kontā atslēdzu vienu ķeksi un vairāk šī problēma nav redzēta.

Sakarīgs raksts! Piekrītu visam par 100%. Paldies Krizdabs!

es pie start esmu sabāzis tās programmas, ko lietoju ļoti reti, vai arī kuru lietošanu “palaiž” konkrētais dokuments. Skanera softs, vlc, disku burneris, iso palaidējs utt.
Par softiem – irfans izskatās briesmīgs, bet apskatei un vieglai rediģēšanai nekas labāks bezmaksas nav uztaisīts.

Lasot šo, man šķiet ka mums arī ekrāntapetes ir vienādas :D

Mūzikai izmantoju Spotify un Groove Music (biežāk gan mūziku klausos uz telefona)
Uz desktop man ir salikti shortcuti uz failu mapēm, biežāk izmantotās programmas ir piespraustas taskbārā un startā ir saliktas retāk izmantotās programmas (piem taimeris un MS ofiss).
Starp citu, uz windows ir tāda proga Seer (gan jau ka ir vēl kaut kādas), ar ko var dabūt failu preview, nospiežot Space (es par to tik vakar uzzināju :D)

Paldies par Seer! Nedarbojas tik glauni kā Preview uz Mac, bet idejiski dara to pašu. Kā jau Windows vidē pierasts, ir vesela gūzma visādu iestatījumu.

Interesants raksts, paldies! Tā jau ir, katrs pie kaut kā pierod un tad ir grūti pāriet uz kaut ko citu. Man savulaik uzdāvināja Mac laptopu un nu jau 2 gadi vairāk, tā arī neesmu sapratis to, lai virspusēji tas varbūt liekas ātrs un veikls, daudzas lietas pamatos man tur liekas pilnīgi aplamas un galīgi ačgārnas. Piemēram- programmu uninstall- kā tik elementāru lietu var sapi… pašos pamatos?! Es vēl līdz šai dienai nesaprotu, kā normāli noinstalēt tās aplikācijas, kurām turot pogu menu neuzlec X.. googleti paņēmieni, visi caur d.., nenormāli tracina tas. Nākamā idiotija- failu pārvaldnieks- kaut kādas šausmas, nav normāla… Read more »

“Patika cik viegli Mac datoram var pievienot iPhone un izmantot telefonu kā mobilo interneta piekļuves punktu, ar Windows tas tik raiti vis nenotiek.”

Kas šodien kam vispār jāpievieno? ieslēdz telefonā punktu un vienojies klār ar wifi.

Mac ar iPhone tiešām baigi šiki sadarbojas. Gan pieslēgšanās ar hotspot (šķiet, dators prot aktivizēt telefona hotspotu pat, ja telefonā tas ir izslēgts). Plus, baigi noderīgs ir AirDrop, lai fiksi no aifona pārmestu kādu bildi vai citu failu uz datoru. Tagad jāgaida, kamēr tās bildes aizsinhronizēsies caur Dropbox, iCloud vai jāsūta caur e-pastu.

Paldies, ļoti plašs un sakarīgs komentārs! Ar programmu dzēšanu Mac datoros īsti jautājumi neradās. Applications mapē izdzēs visu, kas nav vajadzīgs. OK, dažos gadījumos lielākām programmām ir speciāli unistalatori, bet tie tāpat ir redzami Applications mapē.

Par to, ka Finder ir nejēdzīgs teicu jau rakstā un varu piekrist arī vēlreiz. Es pa šiem gadiem neesmu to līdz galam izpratis un iemīlējis. Failu robus var labot ar Clean Up By funkciju. Bet principā visu, ko nevar atrast Finder kā pie cilvēkiem, var atrast ar meklētāju. Dumji, bet tā nu tas Mac vidē darbojas.

> dažos gadījumos lielākām programmām ir speciāli unistalatori, bet tie tāpat ir redzami Applications mapē.

ka tik ne tā. tik pat sūdīgi, kā windozei ar ‘pazudušu’ atinstalatoru.

Ir mazāk sūdīgi. Ja Windows vidē pazūd uninstalators, tad atceros, ka savulaik bija viss jāravē laukā no reģistriem un jāmeklē kur pašas programmas faili. Uz Mac parasti pietiek izdzēst programmu vai tās mapi no Applications un vairāk par to nav jālauza galva. Pat ja kaut kas paliek kaut kādās citās mapēs, nekad neesmu saskāries ar problēmām.

tikai ne ar maka pasaules sevišķi ‘gudrajiem’ instalatoriem no, piem., Adobes. es risinu problēmas, tāpēc man tās pienes klāt :)

Revo Uninstaller Pro, priekš Win ir laba lieta.:)

Par to neta šārēšanu – nezinu kā ar iPhoniem, bet vismaz no Android var pavisam ērti nošārēt netu pa to pašu wifi. Līdz ar to, savienojuma izveidei atliek tikai 1 pogu nospiest androīdā un pēc pāris sec gatavs – windows jau ir pieslēdzies netam caur telefona wifi AP.

LV iedzīvotāji to nezin, bet ārpasaulē, tetherings bezlimitu plānā ir labi ja 10GB.

Tā arī ir, lielakajā daļā tarifu plānu, uz ļoti retiem izņēmumiem tetherings ir unlimited.

> mani nenormāli apgrūtina ka nav LARGE VIEW foldera skatā ikonu skatā max izmērs, ja atmiņa neviļ ir 512x512px. ja ar to nepietiek, ir vēl cover flow. > Tāpat nenormāli besī, ka izdzēšot vienu failu, tur paliek robs- ikonas pašas nesaiet kopā, nu kas tā par idiotiju? tā nu gan nav, pietiek atzīmēt pie show view options sort by jebkuru opciju izņemot none un snap to grid. >tas ir kaut kāds psc lai kaut vai 2 blakus dabūtu. jā, tiešām pisec: Hold down the full-screen button in the upper-left corner of a window. As you hold the button, the window… Read more »

Intereses pēc ieslēdzu savu Mac šodien lai apskatītos, kas un kā ir, atsavaidzināt savu informāciju par to jo tiešām, sen nebija tā reāli leitots. Par tiem side by side ekrāniem es zināju kā to fiziski var izdarīt, nevajag jau ņirgāties un muļķu instrukciju tāpēc dot, pats process iekš Mac ir psc, teiksim, ja nav atvērts otrs ekrāns vēl, tad darboties uz tā minimizētā- jeb ieliktā ekrāna vienā malā, nevar, tas automātiski atlec atpakaļ uz full screen mode, kas ir idiotiski, kāpēc es vienkārši nevarētu strādāt pus ekrānā?! labi, tas sīkums ar kuru varētu sadzīvot, vienkārši jāpieņem, ka ir OS, kuri… Read more »

neviens maku fanbojs Tev nepiekritīs principā. a delete poga nav vienkārša apsvēruma dēļ – ja tev ir maks, tad tu esi tik kruts, krutas bildes, kruti faili – kāpēc kaut kas jādelīto?

Es nedomāju ka visiem man butu jāpiekrīt, vienkārši norādu uz to, kas Mac datorā ir šķērsām, acīmredzami turklāt, nu, noliegt jau var visu, un fanboji to ļoti dara, bet tās viņu problēmas :)

cik man nācies runāt ar makistiem – neviens nekad nav atzinis, ka kāda fīča windozē būtu labāka. neviens.

Es arī ar to esmu saskāries, man liekas tas ir tā-jo vājāks, jo skaļāk aizstāv savas pozīcijas- Apple, kā Mac OS, tā arī iOS lietotāji-fanāti, diezgan slimīgi uztver jebkuru kritiku. Un vislabākais arguments, kad argumentu vairs nav, īsts ābolists teiks- Tu nevari atļauties Mac… :D

Lai izdzēstu kādu failu pietiek nospiest Cmd+Backspace. Šī kombinācija normāli aizvieto atsevišķu Del pogu.

Par visu pārējo komentārā pausto pa lielam piekrītu.

O, par to DEL darbības shortcut paldies, tas noteikti ir ērtāk nekā glaudīt touchpadu :)

Ar Win jau no 95, līdz aptuveni 2007 gadā pārgāju uz Mac. Saskarsme ar iMac, un darbā ar Win. (Mācos visu laiku) Šobrīd vajadzetu klepjdatoru. Tāpēc dilemma palikt/nepalikt pie Mac, pirkt Lenovo/Dell vai MacBook ir vienīgi dēļ cipara, ap 700 vai ap 1300. Izmantoju G servisus, e-pastu, notes, utt darboties varu starp abām sistēmām un mobilo. Win nav mēdijiem tik draudzīgs, līdz ar to veiktspēja, pat ar lieliem kodoliem, zilie ekrāni neatkāpjas. Un tie plugini…Kā kopēšana windovā, ko var salīdzināt ar Demenses labāko paraugu, pretēji kā ir Mac. Dators ir vide, jeb māja ko sauc par OS. Mac OS vēl… Read more »

Ar Win jau no 90-tiem, Dos, Win 95, līdz aptuveni 2007 gadā pārgāju uz Mac. Joprojām strādāju ar iMac, bet darbā ar dažādiem Win. (Mācos visu laiku) Šobrīd it kā vajadzētu klēpjdatoru. Tāpēc dilemma palikt/nepalikt pie Mac, pirkt Lenovo/Dell vai MacBook ir vienīgi dēļ cipara, ap 700 vai ap 1300. Izmantoju G servisus, e-pastu, notes, utt darboties varu starp abām sistēmām un mobilo. Win nav mēdijiem tik draudzīgs, līdz ar to veiktspēja, pat ar lieliem kodoliem, zilie ekrāni neatkāpjas. Un tie plugini…Kā kopēšana windovā, ko var salīdzināt ar Demenses labāko paraugu, pretēji kā ir Mac. Dators ir vide, jeb māja… Read more »

kādiem mēdijiem nav draudzīgs?

pasaku stāstnieks. BSOD vienmēr ir iemesls un to var atrast. tikai galu galā parasti izrādās, ka tas ir gļukains dzelzis, draiveris/programma vai līkās rokas, kas sasēņojušas zarazņikus ineta plašumos. visi trīs punkti tikpat tieši attiecas uz makosu.

Geimeri gan pārsvarā izvēlas winduli! Nez kāpēc tā?

Tāpēc, ka uz windows tai pašai spēlei uz tā paša datora fps labāks (vismaz CSGO gadījumā) un tāpēc, ka uz mac OS mazāk pieejamo spēļu, un protams tāpēc, ka vēsturiski agrāk uz osx vispār normālas spēles nebija un tagad tas ir palicis par principa jautājumu.

nav nekāda principa jautājuma :) kur var nopelnīt, tai sistēmai arī raksta.

Palasot forumus ar tēmu viens vs otrs priekš spēlēm, es neteiktu, kas tas nav principa jautājums. Dažiem tas ir pārvērties pat par reliģijas jautājumu. :D

es ar developeriem esmu sarakstījies. diemžēl tur ir arī snobiski tipiņi, kuri sevi uzskata par demigod un ja neprot rakstīt citai sistēmai, tad ar pakaviem pa gaisu vicinās ;)

Mana pāreja no Windows uz Mac, gadu atpakaļ, bija tieši tāda pati kā Tava pieredze. Viss bija svešs un nesaprotams. Bija pat plāns mest pie malas. Tagad viss ir OK. Mac ir labs un stabils dators. Trūkst tikai stabilas office programmatūras (Excel). Numbers nav lietojams un MS Excel (office 365) uz Mac ir pilns ar bagiem…

Tieši Excel man ir nācies mazāk lietot, bet citas MS Office programmas darbojas lieliski. Katrā ziņā kā diena pret nakti salīdzinot ar to iepriekšējo, briesmīgi veco Office versiju. Kādas tieši problēmas novēro Mac Ekselī?

Excel lietojam ar daudz dažādām formulām (IFERROR, VLOOKUP, INDEX, ROUND u.c.) un filtriem. Tass viss uz Numbers nedarbojas tā kā ierasts vai nedarbojas vispār (ja dokuments jau ir izveidots uz Office)… Office Mac versija bieži uzkaras pie liela faila, dažreiz ievadītā formula nezināmu iemeslu dēļ nedarbojas (palīdz tikai Office restarts). Ir gadījies, kad saglabājot failu uz PDF, valūta no EUR pārvēršas uz USD (Excel failā paliek EUR, PDFā- USD…).

Oi, izklausās nejēdzīgi. Un tas tā ir uz dažādiem Makbukiem?

Jā.

Mana atkal ar Office for Mac ir ļoti laba pieredze, varbūt tāpēc, ka nav bijusi vajadzība editēt lielus dokumentus ar sarežģītām formulām. Ah pareizi csv atvēršana un saglabāšana ir briesmīga, bet tas ir arī windows ofisam, tam izmantoju Libre office.

Numbers savukārt ļoti patīk dēļ jaunajām šārēšanas fīčām – var vienlaicīgi vairāki cilvēki strādāt pie viena dokumenta, gan Numbers, gan Pages.

Kādrezi, pirms tiem 10 gadiem, meklēšanā varēja nokļūt ar Win+R

Paga, nē, ar Win+R varēja un arī joprojām var nokļūt līdz palaišanas (Run) dialoglodziņam. Tas nav meklētājs. Tur jau ļoti konkrēti jāzina, ko gribi palaist.

Win R ir viena noderīga īpašība, tas atceras vēsturi. Ja pa laikam jālaiž kāda programma ar pavairāk parametriem, spiežu win R un izvēlos no vēstures.

Nepatīk man 10 windows un dēļ tik sadrumstalotas os, nevēlos galvas sāpes ar 100 un vienu problēmu, nelietoju jau 2 g windows savā privātajā Dell inspiron datorā izmantoju Linux. Citur piesēžoties pie Windows jāpasmaida kā viņš darbojas… Un ar Linux ir arī tas pats par restartiem kas ar Mac… Bet windowsam tā ir slimība. Un uz Linux esmu aizmirsis tādu frāzi kā viss iebremzē vai neiet…

> uz Linux esmu aizmirsis tādu frāzi kā viss iebremzē vai neiet…

parasta situācija. nodemonstrēt? :D

Protams, protams, ja izmanto pirātiskos softu, tad droši vien kaut, kas arī “iebremzē”….

wrong. ar leģitīmu softu var tikpat daudz bremzēt, nevajag uz pir8 norakstīt.

Paldies par failu Cut shortcut. Pirms pusgada pārgāju uz Mac un tiešām tā lieta pietrūka. Svarīgs pāriešanas iemesls bija totāla Windows vides negatavība 4k ekrāniem. Ja Windows vēl start menu labi izskatās uz hdpi, tad lielākā daļa programmu bija skumjas.

Windows vidē putty vietā normāli cilvēki izmanto SecureCRT. Nav gan bezmaksas, bet ir tā vērts.

trīs lietas, ar ko SCRT ir labāks par pussy?

skutelis ir jūtīga riža kuce no laukiem :D

bļeģ, tās programmas ir tik atšķirīgas, reāli nahuj nomāc tas mani bļaģ :(((

Rižā bestija, tagad es parūpēšos lai tev regulāri būtu te darbs dzēst. Jūtīgā lauku madāma nahuj.

dzēs, rižā šļuha, atpelni savas kapeikas :D

Piezīmes – lietoju dažādām vajadzībām visus trīs (evernote, onenote, keep), tad man labāk tīk evernote, jo ērti lietojams uz dažādām iekārtām. Onenote labi lietojas uz datora, mēģinājums palietot viedtālrunī beidzās ar katastrofu. Kaut kas galīgi nelietojams. Keep ir labs vienkāršu piezīmju veikšanai bez jebkādām piezīmju klasificēšanas, grupēšanas vajadzībām. Izmantoju viedtālrunī, ja nepieciešams ātri kaut ko piefiksēt, vai nepieciešams kaut ko lai rādās bez atvēršanas. Īslaicīgas piezīmes. OS – man pāreja uz MAC notika diezgan organiski, bez kaitinošām lietām kādus 10 gadus atpakaļ. Palikusi sajūta, ka viss vienkārši strādā. Nianses daudz jau vairs neatceros, bija tikai pozitīva šoka moments par programmu… Read more »

Beidzot kaut kas labs, ko lasīt!

“Bet es atceros, ka senos laikos visa jautrība (un bardaks) vienmēr bija uz darbvirsmas. Un tad reizi pusgadā visas ikonas tiek sagāztas atsevišķā mapītē un drazas krāšana tiek uzsākta no jauna.”

Šis ir taisnība, man uz win7 search strādā, bet ne tik labi kā gribētos tāpēc viss svarīgais uz desktopa un pa gadu diezgan aizdiršas :)

[demonstrē vienu no trikiem]
Everything
[uzsit knipi]
https://www.voidtools.com/

man liekas, ka meklētājs failiem vienā brīdī pārtrauc funkcionēt un nākas pamatīgi visu organizēt mapju sistēmā – un daļu uz desktopa. Galvenie klienta faili man dzīvo uz desktopa – 18 folderi ar apm. 30t failu; viss svarīgākais dropboksī – ap 8t failu. Mazāk svarīgi faili c diskā – ap 108t. Tas ir neskaitot fotoarhīvu, filmu un mūzikas arhīvu. Pie tāda failu daudzuma meklētājs vnk aizrijās.

Par osx screen split view. Ir tāda iespēja.
1. Hold down the full-screen button in the upper-left corner of a window.

2. As you hold the button, the window shrinks and you can drag it to the left or right side of the screen.
3. Release the button, then click another window to begin using both windows side by side.

Nu ar Lenovo datoriem nav bijusi pārāk laba pieredze. Lai būtu pilnīgi objektīvi, būtu jātestē dators, ko izstrādājis programmatūras ražotājs, šajā gadījumā Surface Book. Pie tam, tieši Surface Book Microsoft pozicionē kā MacBook konkurentu.

Jā, piekrītu! Es tā arī darītu, ja Surface datori būtu oficiāli pārstāvēti Latvijā.

Jā, diemžēl… Nu, cerams, tas mainīsies. Tiesa, interneta veikalos nopirkt var jau tagad.

Paldies, Kristap, bija interesanti palasīt.

Es nu jau pusotru gadu mājās lietoju Mac, kamēr darbā tomēr ikdienā lietoju un apkalpoju Windows PC… mājām izvēlējos MAC jo gribējās vismaz pārrodoties mājās strādāt kā baltajam cilvēkam – atver un lieto! nevis atver un tur priekšā – Installing Updates 1 of 17… please wait… Your Antivirus database old… windows stopped working… Nu labi, ja nopietni, tad tiešām biju noguris no Windows drazām. Un patiesībā jau 10 gadus gribēju macBooku – bet dzīvē vienmēr kaut kas aizšāva kāju priekšā. Sākumā protams, ar Macu nevarēja darboties tik veikli kā ar 20 gadu uzkrāto pieradumu windowsā, taču pēc laika tu saproti… Read more »

Baigi interesanti kā kuram iet ar katru sistēmu. Kad es pārgāju uz OSX, man pārēja bija pilnigi dabiska, jo es jau vairākus gadus pirms tam gaidīju, kad varēšu atļauties macbook’u. Un kad beidzot nopirku, biju ļoti priecīgs. Visvairāk atceros aplikāciju instalēšanu, pārvelc uz Applications folderi un gatavs, nevis palaid “wizardu”, next, next, nekad neskaties, kas tur rakstīts, kamēr uzinstalējas, pievieno visus reģistrus, murgaini. Tagad ir tā, ja kāds mazs rīks nāk mac’am ar instalāciju liekas kaut kā muļķīgi, negribas instalēt, jo liekas, ka piesārņos sistēmu saliekot failus man nezināmās vietās. Aplikāciju atinstalēšana – izdzēs no Applications foldera un gatavs. Pirms… Read more »

skutelis mīž sēdus

Nav man ļauna mēle, bet izlasot visus komentārus, šķiet, ka ir divas win10 versijas – vienas neiet, restartējas un dara visādus brīnumus, prasa draiverus visādām mistiskām ierīcēm un otras – kas strādā samērā stabili, nekad nerāda zilus logus, uzreiz atrod vajadzīgos draiverus utt. Un ka vieniem cilvēkiem tiek vienas – citiem – otras…

1. Parasti līdzīga sajūta, kad “macisti” komentē pieredzi WIN ;D tacū ņemot vērā, ka win ir universāls un to liek uz simtiem ražotāju dzelžiem -tad tas ir ormāli. iesk. ne visi top brand premium ar ir veiksmīgi izdevušies (vs imac, ka iznāk 1-3 gb per year). Esmu devis win10 (~5 gadu veca ~400 eur acer (ne labākais brends) dzelža) savai mammai – apguva 1 mēneša laikā -un nekas ne karas, ne nokaras, ne neapgūstams- pusgads iet kā tanks (ar sleep un hybernate režimiem). Raksta autoram: 2. Respect, ka rakstā nesalīdzina mac datorus ar 200-500 eur win datoriem! Apspriest glossy display… Read more »

maza piebilde pie ceturtā punkta. arī dārgu pīšļa laptopu pērkot ir jāpapēta – iegrābties ir vieglāk kā mac pasaulē: nopirku dārgu 17 collu HP probuku darbam. Visi dzelži max nikni. Tik vien kā gļukaina amd videokarte. B**, nu kā var tā iegrābties…

taisnība -tāpēc textā ar ir piebilde – ka jaiepēta pirms pirkt (ne tikai reklāmas iespaidā). Un pie n-to simtu premium datoru pieejamības tas ir normāli. p.s. tas attiecas uz jebkuru cenu segmentu kur nav tikai pāris modeļi. Diemžēl macus nelietoju, taču par mac un vairāk par iphone problēmām esmu lasījis – tikai tās pasniedz kā fīčas (ja nav tad nevajag ;). JA iphone netur baterija, lokās korpuss, ekrāns tizls -to parasti ātri pietušē un maz “aiztiek”, ja tas pats ir citiem., piem samsung premium -tad nu nedēļām vazā pa visiem mēdijiem, forumiem (kaut gan applem ar visu 1-2 modeļiem gadā… Read more »

moba xterm, iterm vieta.

Rižais lielo Lenovo baneri ielicis, lai visi zinātu, cik viņa jaunais laptops maksā? :D ej strādā,parazīt. Nav tev smadzeņu, lai būtu miljonārs mājās sēdošais.

Ne gluži par tēmu…
PINE-Booki :) ar Linux https://www.pine64.org/?page_id=3707 un lēti.

Windows restarts ir briesmīga lieta, taču es kā pogrammētājs, saprotu, ja ir pienācis laiks updeitam, tad tas ir jādara. Bet esmu ļoti neapmierināts ar to. Bet es kā filmēšanas čalis var teikt, ka nopietni apsvēršu Windows kā lietu, kad BalckMagic Design mantiņas strādās tik pat stabili kā uz mac tā uz jebkura win datora. Taču MS Office+OneDrive ir fantastisks MS pakalpojums par to cenu.

Paldies par iespaidiem!

ideāli strādājošs USB-C adapteris
DELL USB-C to HDMI/VGA/Ethernet/USB 3.0 (DA200)
http://accessories.ap.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=sg&l=en&s=bsd&cs=sgbsd1&sku=470-abnl
cena ap 70 -80 Eur

“Man uz Windows gan ļoti pietrūkst ērtas failu priekšskatīšanas iespējas.” Mm.. tad kad esi atvēris failu programmu pašā augšā var nomainīt tikai bišku jāpašeptējas lai dabūtu to sūdu lejā kur ir vairāki iestatījumi.

Reklāma
Reklāma
Reklāma