Miljardiera Īlona Maska privātais kosmosa nesējraķešu izstrādes uzņēmums SpaceX paziņojis, ka grasās jau nākamajā gadā lidojumā ap Mēnesi nosūtīt divus cilvēkus. Tādējādi tiks liktas lietā veselas divas jaunas SpaceX tehnoloģijas – Crew Dragon kapsula cilvēku pārvadāšanai un jaunā, jaudīgā nesējraķete Falcon Heavy.

Pagaidām nav zināms, kuri cilvēki izvēlēti ceļojumam ap Mēnesi. Bet ir zināms, ka lidojums būs drīzāk dēvējams par izklaidi, nevis zinātni. Abi tūristi, kuru vārdi netiek atklāti, jau ir veikuši pamatīgu pirmo iemaksu un uzsākuši treniņus.

SpaceX Mēness lidojums sāksies no tās pašas raķešu palaišanas platformas Launchpad 39A, kur misijās devās Apollo astronauti. SpaceX jaunas kosmosa kuģis apkalpes nogādāšanai izplatījumā vēl nav izmēģināts. Crew Dragon pirmais izmēģinājuma lidojums paredzēts šogad. Kuģa konstrukcijas pamatā izmantots šobrīd kompānijas izmantotais kravas kuģis Dragon. Arī jaunā nesējraķete Falcon Heavy pirmo izmēģinājumu piedzīvos šovasar.

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GundarsBaronsKrotowLapsinieksVilnis Leonovs Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Vilnis Leonovs
Guest
Vilnis Leonovs

Hmmm nu nez, tās raķetes bieži ir sprāgušas gan gaisā, gan nolaižoties, man būtu baisi lidot :D

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

da Tu pat nejustu, ja tas viss notiktu virtuāli – simulātorā.

Krotow
Guest
Krotow

Nez vai no Mēness viņus atpakaļ arī atvedīs?

GundarsBarons
Guest
GundarsBarons

Dažus vajadzētu gan aizvest… un atpakaļ vairāk nevest. Zinu, ka izklausās antisociāli, bet planēta tikai iegūtu, ja kādu procentu no šejienes aiztransportētu tālēs zilajās(melnajās)