Google un citi tīmekļa meklēšanas servisi bieži tiek vainoti pirātisma atbalstīšanā vai vismaz fakta ignorēšanā. Lielbritānijā Google uzsākusi brīvprātīgu spēka demonstrāciju, lai izmēģinātu pirātisku saišu noņemšanu no meklēšanas rezultātiem un automātiskās meklējumu paredzēšanas (auto-complete predictions).

Jauno Google iniciatīvu atbalsta valdība un mūzikas un filmu industrija. Sagaidāms, ka līdzvērtīgus pirātisma filtrus nāksies ieviest arī Microsoft Bing, un vēlāk citiem mazākiem meklēšanas servisiem. Pagaidām Google satura filtrēšanu veic brīvprātīgi, bet pozitīva iznākuma gadījumā Lielbritānija varētu pirātisma atfiltrēšanu pieprasīt ar likumu izveidi.

Oficiāla statistika parāda, ka Lielbritānijā 15% tīmekļa lietotāju piekļūst pirātiskām filmām, mūzikai un grāmatām. Pēdējos gados Lielbritānijā pirātisma izplatība samazinās, jo tiek piedāvātas lieliskas legālas digitālā izklaides satura patērēšanas alternatīvas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LOOK

Paveras niša citiem meklētājiem.

digitalk

savdabīga ziņa, it kā jau tagad rezultātus nefiltrētu… co.uk līdz šim bija vienlīdzīgāki par citiem?

ps. DuckDuckGo! DuckDuckGo!

Artis Ābols

Redzēs kā un vai tas strādās, bet noprotu, ka šobrīd predictions nedod neko, kam nosaukumā ir vārds “torrent”. Toties to parāda meklējot.

Jaunā sistēma vispār nerādīs neko, kas satur “torrent” vai informāciju no pirātu lapām.

digitalk

ko ta, m$ iešķiebis piķi lordu palātai?
comment image

Skābene

Būtu labāk strādājuši pie satura pieejamības par saprātīgām naudiņām un pirātisms izmirtu pats no sevis!

Māris Silinieks

Vismaz pagaidām torrentus pēc atslēgvārdiem Google atrod labāk, nekā pašas torrentu lapas. ;)

Krotow

Ērti pieejams mediju saturs par pieņemamu cenu arī jaunattīstības valstīs dzīvojošajiem ir pareizā atbilde. Citādi tas viss ir cīnīšanās ar vējdzirnavām. Izskatās, ka citiem meklētājiem ārpus Google un Bing paveras ziedu laiki.

as

Nettflix, spotify, lattelekom utt utjpr katrs maksā 10 € mēnesī. Paldies, nav jāņem visi kopā, tomēr lai nopakotos ar filmām, mūziku, tad mēnesī jāatstāj vismaz 30-40€. Man tas šķiet daudz par daudz, tāpēc arī pagaidām izvēlos zagt un nemaksāt ne cik. Esmu gatavs atstāt max 4-8 € mēn par visu kopā

Kristaps Skutelis

Par 4-8 eiro mēnesī Tev sanāks viens no šiem servisiem smukā pilnā apmērā. Ja gribi visu un uzreiz, tad par šādu naudu varēsi dabūt 5 gadus vecas B klases filmas. Gribi vairāk un kvalitatīvāku izklaidi? Maksā ragā! Nav naudas? Nopelni.

Kas tas par pieņēmumu, ka izklaides saturam ir jābūt visiem pieejamam? Pavisam noteikti nē.

digitalk

ja izklaides saturs ir pieejams tikai izredzētajām valstīm, bet pārējiem piedāvā pasūkāt lāstekas, tad šo kontentu piratē. capisce?

ddd

ierunājās čalis, kas neprot naglu iedzīt un riepu nomainīt.

Kristaps Skutelis

Ūja, ūja. Kamēr slimoju, saliku kopā un pie sienas piediedzu vairākus skapīšus. Un tie pat vēl no nogāzušies :P

Lapsinieks

divi igauņi maskavā aiziet uz prieka māju un prasa, ko var dabūt pa vienu rubli. Par vienu rubli jūs varat viens otru – nu tavo. Pēc mirkļa igauņi apakaļ – a kam maksāt?

Edgars Labans

Uz Spotify var ietaupīt pērkot ģimenes paku kopā ar draugiem – rezultātā 2.5 eur uz cilvēku mēnesī. Izskatās ka priekš Netflix arī ir kas līdzīgs.
Manuprāt legālais izklaides saturs jau ir sasniedzis to cenu līmeni ka daudziem vairs negibas tērēt laiku nelegālai kopēšanai.

Artis Ābols

Tikai problēma ir tāda, ka Latvijas Netflix saturs krasi atšķiras no UK vai USA satura.

Jānis A

Vēl joprojām? Es kaut ko biju dzirdējis no paziņas, ka it kā jau gandrīz esot USA līmenī, nevis kā sākumā galīgi garām.
Pats neesmu mēģinājis.

Kaspars Vjaksa

pašam ir netflix un varu teikt, ka satura pieejamība noteikti ir uzlabojusies, bet par netflix jāsaka, ka liekas, ka viņi tomēr vairāk spiež uz seriāliem ne kā uz filmām. Kaut gan jāsaka, ka netflix pašu veidotie seriāli ir diezgan labi.

Artis Ābols

Jāgaida kāds lietotājs. Iespējams, kļuvis labāk. Bet ne ideāli.

Mahmuds

Tad jau atkal būs topā vecais, labais astalavista.com :) !

digitalk

khm. box.sk nevis com.
un tur deva/dod pamatā ‘sausos cepumus’. nelegālam kontentam ir citas vietnes.