Pirmo reizi vēsturē mākslīgais intelekts ir spējis uzvarēt cilvēkus pokera spēlē. Iepriekš tika uzskatīts, ka pokers nebūs mākslīgajam intelektam “pa zobam”, jo šajā kāršu spēlē ir pārāk daudz nezināmo, nākas izdarīt dažādus pieņēmumus bez mašīnai saprotamiem izejas datiem, kā arī blefot.

Karnegi Melona Universitātes pētnieki izveidojuši mākslīgā intelekta paveidu tieši pokera spēlei, nodēvējot to par Libratus. Libratus spējis 20 dienu pokera maratonā apspēlēt četrus pokera profesionāļus, iegūstot 1.7 miljonus dolāru.

Vislielākās problēmas bija iemācīt mākslīgo intelektu blefot un tam saprast, kad blefo pretinieks. Mākslīgā intelekta blefošana ir jauns attīstības līmenis mašīnmācīšanās tehnoloģijās. Tas paver iespējas mākslīgo intelektu iesaistīt biznesa pārrunās, militāras stratēģijas izstrādē, medicīnā u.tml.

Libratus nav pirmais dators, kas stājas pretī cilvēkam pokera spēlē. 2015. gadā pret cilvēkiem spēlēja cits mākslīgā intelekta paveids vārdā Claudico. Claudico bija nepilnības blefošanas algoritmos, citi spēlētāji tās ātri aptvēra un visai viegli apspēlēja mākslīgo intelektu.

Jaunās Libratus iespējas ir tik noslīpētas, ka jau pokera maratona pirmajās dienās cilvēki saprata, ka nespēs apspēlēt datoru. No 20 pokera dienām cilvēki uzvarēja tikai piecās, izcīnot 200 000 dolāru. Pārējo balvu fondu izcīnīja dators.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

interesanti, kā blefošana var noderēt medicīnā?

Lapsinieks

ķirurgi bieži balsta savu darbību uz riskantiem lēmumiem. lai cik tas savādi neizklausītos…

**

Jā,bet tā balstās uz pieredzi un phiholoģiski spēj paredzēt pēc faktoriem kas tieši varētu būt pa vainu…

Lapsinieks

NU vot – PRECĪZS POKERSPĒLES RAKSTUROJUMS.

Artis Ābols

Tieši tā – lēmumu pieņemšana, kas nav stingri balstīta uz pilnībā pārbaudāmiem faktiem.

Nelabojams

IMHO pokera portāliem ar to arī beigas.