Pirmo reizi vēsturē mākslīgais intelekts ir spējis uzvarēt cilvēkus pokera spēlē. Iepriekš tika uzskatīts, ka pokers nebūs mākslīgajam intelektam “pa zobam”, jo šajā kāršu spēlē ir pārāk daudz nezināmo, nākas izdarīt dažādus pieņēmumus bez mašīnai saprotamiem izejas datiem, kā arī blefot.

Karnegi Melona Universitātes pētnieki izveidojuši mākslīgā intelekta paveidu tieši pokera spēlei, nodēvējot to par Libratus. Libratus spējis 20 dienu pokera maratonā apspēlēt četrus pokera profesionāļus, iegūstot 1.7 miljonus dolāru.

Vislielākās problēmas bija iemācīt mākslīgo intelektu blefot un tam saprast, kad blefo pretinieks. Mākslīgā intelekta blefošana ir jauns attīstības līmenis mašīnmācīšanās tehnoloģijās. Tas paver iespējas mākslīgo intelektu iesaistīt biznesa pārrunās, militāras stratēģijas izstrādē, medicīnā u.tml.

Libratus nav pirmais dators, kas stājas pretī cilvēkam pokera spēlē. 2015. gadā pret cilvēkiem spēlēja cits mākslīgā intelekta paveids vārdā Claudico. Claudico bija nepilnības blefošanas algoritmos, citi spēlētāji tās ātri aptvēra un visai viegli apspēlēja mākslīgo intelektu.

Jaunās Libratus iespējas ir tik noslīpētas, ka jau pokera maratona pirmajās dienās cilvēki saprata, ka nespēs apspēlēt datoru. No 20 pokera dienām cilvēki uzvarēja tikai piecās, izcīnot 200 000 dolāru. Pārējo balvu fondu izcīnīja dators.

Reklāma

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Lapsinieks**NelabojamsArtis Ābolsdigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Viesis
digitalk

interesanti, kā blefošana var noderēt medicīnā?

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

ķirurgi bieži balsta savu darbību uz riskantiem lēmumiem. lai cik tas savādi neizklausītos…

**
Viesis
**

Jā,bet tā balstās uz pieredzi un phiholoģiski spēj paredzēt pēc faktoriem kas tieši varētu būt pa vainu…

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

NU vot – PRECĪZS POKERSPĒLES RAKSTUROJUMS.

Artis Ābols
Viesis
Artis Ābols

Tieši tā – lēmumu pieņemšana, kas nav stingri balstīta uz pilnībā pārbaudāmiem faktiem.

Nelabojams
Viesis
Nelabojams

IMHO pokera portāliem ar to arī beigas.