Apple ir tikko paziņojis, ka pievienojas mākslīgā intelekta izpētes partnerībai. Apple ir izpētes grupas sestais partneris, pirms tam galva kopā bija salikuši Amazon, Facebook, Google, IBM un Microsoft.

Mākslīgā intelekta izpētes partnerība tika izveidota 2016. gada septembrī, tās uzdevums ir izpētīti un noteikt vadlīnijas, kas saistītas ar privātumu un procesu caurspīdīgumu mākslīgā intelekta izveides un izmantošanas laikā. Milzīgos uzņēmumus partnerībā pārstāv Greg Corrado (Google/DeepMind), Tom Gruber (Apple), Ralf Herbrich (Amazon), Eric Horvitz (Microsoft), Yann Lecun (Facebook) un Francesca Rossi (IBM).

Ierasts, ka Apple ar izpēti un izstrādi vienmēr stāv maliņā, nemetoties uz vienu roka ar citiem uzņēmumiem. Visticamāk, par Apple sapratis, ka mākslīgais intelekts nebūs viena uzņēmuma rūpju bērns.

Mākslīgā intelekta izpētes partnerībai pievienojušies arī vairāki neatkarīgi eksperti – Dario Amodei (OpenAI), Subbarao Kambhampati (Association for the Advancement of Artificial Intelligence & ASU), Deirdre Mulligan (UC Berkeley), Carol Rose (American Civil Liberties Union), Eric Sears (MacArthur Foundation) un Jason Furman (Peterson Institute of International Economics).

Neatkarīgie eksperti saņēmuši tādas pašas balsstiesības, kādas ir uzņēmumu pārstāvjiem, lai balsojumos būtu iespējams nodrošināt sabalansētus spēkus starp biznesa un ekspertu viedokļiem.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gehgeh Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
gehgeh
Viesis
gehgeh

dārzenis ar robota balsi arī piedalās gan jau.