Reklāma

Mazie un mikro komersanti aicināti pieteikties digitālo prasmju apmācību projektam

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina mazos un mikro uzņēmumus,  kā arī pašnodarbinātās personas iesaistīties apmācību projektā “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā”, kas tiek īstenots sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un paredz valsts atbalstu apmācībām 70 % apjomā. Kopā projekta laikā līdz 2020. gadam plānots apmācīt vairāk nekā 6500 mazo un mikro uzņēmumu vadītājus un darbiniekus un pašnodarbinātās personas.

Projekta mērķis ir veicināt komersantu izpratni par inovācijām un paaugstināt mazo un mikro uzņēmumu (MMU) darbinieku un pašnodarbināto kvalifikāciju, tādejādi sekmējot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darba efektivitātes un produktivitātes paaugstināšanu. Apmācībās varēs piedalīties mikro un mazie komersanti, kā arī pašnodarbinātās personas.

Projektā piedāvātie mācību kursi palīdzēs uzlabot MMU darbinieku un pašnodarbināto personu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju  (IKT) prasmes. Kursu programmas ir izveidotas tā, lai to apguve veicinātu darbinieku digitālo prasmju attīstību, produktu un pakalpojumu inovāciju, kā arī uzņēmumu iekšējo procesu digitalizāciju.

Projekta laikā tiks īstenotas apmācības trīs tematiskajos blokos: “Digitālās tehnoloģijas”, “Uzņēmuma iekšējo procesu digitalizācija” un “Digitālie rīki ražošanas un pakalpojumu attīstībai”. Uzņēmuma darbinieki varēs izvēlēties mācību kursus no visiem tematiskajiem blokiem atbilstoši savam zināšanu līmenim, uzņēmuma darbības virzienam un plānotajai attīstībai. Praktiskie uzdevumi tiks pielāgoti uzņēmumu reālajām darba situācijām, tādejādi veicinot dalībnieku izpratni par to, kā jaunās tehnoloģijas un rīki varēs uzlabot uzņēmuma iekšējos procesus, efektivizēt produktu un pakalpojumu ražošanu, ieviest e-komercijas risinājumus, atrast jaunus tirgus, kā arī uzlabot produktivitāti un konkurētspēju.

“Esam gandarīti, ka atkal varam atbalstīt Latvijas mazos un mikro komersantus digitālo prasmju pilnveidošanā un digitālo inovāciju ieviešanā. Mūsu iepriekšējā projektā, kur apmācījām vairāk nekā 1500 uzņēmumu darbiniekus, to vadītāji augsti novērtēja iegūtās digitālās prasmes. 92% vadītāju atzina pozitīvu ietekmi uz darbinieku produktivitāti, bet 72% norādīja uz uzņēmumu attīstību, savukārt 60% norādīja, ka apmācības veicinājušas uzņēmumu konkurētspēju,“ saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Kursa beigās dalībnieki saņems sertifikātu par kursa apgūšanu. Projektā paredzētās apmācības notiks visos Latvijas reģionos. 70 % no kursa cenas sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Kopā projekta laikā līdz 2020. gadam plānots apmācīt vairāk nekā 6500 mazo un mikro uzņēmumu vadītājus un darbiniekus un pašnodarbinātās personas.

Pietiekties apmācībām iespējams portālā www.mmu.lv.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

ERAF grūž naudu mazajos, saprotot, ka viņi ir svarīgi ekonomikai. Saeima dušī nost ar nodokļu politiku. nu, kurš kuru? Fight!

Krotow

Diez vai ERAF taisās atbalstīt individuālos takšu un telemārketinga biznesa darbiniekus, kuri savu bosu peļņas kāres dēļ pārvērsti par MU un IK bez sociālām garantijām.

digitalk

kāds sakars ERAF atbalstam mazajiem ar Saeimas impotenci likumdošanas izstrādē? sociālās aizsargātības fantāzijas atstāj politiķiem, lai ir ar ko tautu biedēt.

Krotow

Saeimas impotences augļi arī formāli skaitās apmācāmajai kategorijai piederīgi vismaz nosaukuma dēļ. Cita lieta, ka neviens viņus uz kursiem nesūtīs.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: