web analytics

Apdrošinātājs BALTA savu klientu auto apmaksās papildus drošības sistēmu uzstādīšanu

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...Ņemot vērā šī brīža automašīnu zādzību tendences, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) pieņēmusi lēmumu kompensēt papildu drošības sistēmu uzstādīšanu savu klientu automašīnām, kuras  zagļu vidū kļuvušas īpaši iecienītas un kuru zādzības risks vērtējams kā paaugstināts. Plānots, ka šī gada laikā papildu drošības sistēmas varētu tikt uzstādītas vismaz 1600 transportlīdzekļiem.

„No pašreizējām automašīnu zādzību tendencēm redzam, ka atsevišķi automašīnu zīmoli un modeļi ir kļuvuši īpaši populāri automašīnu zagļu vidū. Protams, runa ir par automašīnām, kas lielākoties aprīkotas ar jau rūpnīcā uzstādīto bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu Keyless Go. Lai gan šī sistēma ir mūsdienīgs tehnoloģijas jaunievedums, kas ir ļoti ērts lietotājam, jāņem vērā, ka tā pieejama plašam interesentu lokam un ikvienam ir iespēja izpētīt tās darbību līdz smalkākajām niansēm. Vēl vairāk – tā kā ar šo sistēmu tiek aprīkotas dažādu zīmolu automašīnas, zādzību lietpratējiem tas ir vēl saistošāk un pieejamāk,” skaidro Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Izvērtējot pašreizējās automašīnu zādzību tendences, apdrošinātājs BALTA pieņēmis lēmumu kompensēt papildu drošības sistēmu uzstādīšanu to klientu automašīnām, kuru zādzības risks novērtēts kā paaugstināts. „Mēs kā apdrošinātājs regulāri analizējam zādzību tendences un zagļu izmantotās metodes, lai izvērtētu piemērotākos drošības sistēmu risinājumus. Protams, arī pretaizdzīšanas vai meklēšanas sistēmas esamība negarantē, ka auto netiks nozagts, taču pareizā sistēmas izvēle ievērojami apgrūtinās zādzību, kas var likt zagļiem atteikties no savu nodomu īstenošanas,” ir pārliecināts K. Liecinieks.

Šī gada laikā BALTA ar papildu drošības sistēmām – OBD bloķētājiem, Skybrake vai Igla – plāno aprīkot vairāku zīmolu automašīnas, kuru zādzību skaitam ir tendence pieaugt – Audi, BMW, Honda, Hyundai, Lexus, Toyota, Volkswagen u.c. Papildu drošības sistēmu izmaksas esošajiem klientiem kompensēs apdrošinātājs. BALTA prognozē, ka gada laikā papildu drošības sistēmas varētu tikt uzstādītas vismaz 1600 automašīnām.

Hyundai veiksmes stāsts – nozog un dažu stundu laikā atrod

Jau pagājušā gada nogalē BALTA ziņoja par Hyundai zīmola, lielākoties modeļu ix35 un Santa Fe, zādzību skaita palielināšanos: saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem pērn pieteiktas 26 Hyundai zīmola automašīnu zādzības. Lai samazinātu iespējamo zādzību risku un pasargātu klientu automašīnas, jau decembrī BALTA pieņēma lēmumu klientiem, kuru īpašumā ir ix35 vai Santa Fe, kompensēt papildu drošības sistēmu uzstādīšanu. Līdz šim ar šīm sistēmām aprīkoti jau vairāk nekā 80 spēkrati.

Arī BALTA klients Valdis atsaucās apdrošinātāja aicinājumam, aprīkojot savā īpašumā esošo Hyundai ar papildu drošības sistēmām, un vien dažas dienas pēc to uzstādīšanas automašīna tika nozagta. Pateicoties papildu drošības sistēmām, transportlīdzeklis tika atrasts dažu stundu laikā. „Zinu, ka apdrošināšanas sabiedrība BALTA ir savas nozares eksperti, tāpēc, saņemot aicinājumu bezmaksas aprīkot savu automašīnu ar papildu drošības sistēmām, nebija šaubu, ka tas ir jādara, turklāt nekavējoties. Kāpēc? Galvenokārt jau tāpēc, lai naktīs varu mierīgi gulēt. Šobrīd redzam, ka, pateicoties BALTA iniciatīvai, mans auto ir atrasts un vēl joprojām manā īpašumā,” tā BALTA klients Valdis.

Visi apdrošināšanas sabiedrības BALTA klienti, kuru īpašumā esošie transportlīdzekļi pakļauti paaugstinātam zādzību riskam, saņems aicinājumu no apdrošinātāja par papildu drošības sistēmu uzstādīšanu.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
as

Interesanti, cik liela daļa izmaksu ietilpst Kasko prēmijā no šī bezmaksas pakapojuma un vai varu dabūt atlaidi, ja mans auto ir atbilstoši aprīkots jau iepriekš?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: