Reklāma

eBay rūpēsies par pārdoto preču autentiskumu

Jaunākie raksti

Logitech Ergo M575 datorpeles apskats – kad bumbiņa kustina kursoru

Dažādi ergonomiski risinājumi nav nekas jauns, bet tie kļuvuši arvien aktuālāki laikā, kad daudzi pārgāja strādāt no ofisa uz...

Paredzams, ka drīzumā iPhone lietotāji sāks ieraudzīt arvien vairāk reklāmu

Līdz šim iPhone lietotāji netika pārāk noslogoti ar dažādām reklāmām, taču tuvākā nākotnē tas varētu notikt, un arvien vairāk...

“Beats” izstrādājis īpašas austiņas Kimas Kardašjanas gaumē

"Apple" piederošais uzņēmums "Beats" jau vairākkārt radījis īpašas kolekcijas bezvadu austiņas. Piemēram, ir dzirdēts gan par Ukrainai veltītām austiņām,...

“Elektrum Drive” un e-mobi tīklā būs vienota norēķinu sistēma

Konkurences padome lēmusi atļaut AS “Latvenergo”, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) un AS “Unifiedpost” paziņoto vienošanos, kas nodrošinās...

Mākslīgā intelekta talantu programmai pirmais izlaidums

Trešdien, 10. augustā, Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Liepājas tehnoloģiju klasteris un Liepājas pašvaldība rīkoja pirmo Mākslīgā intelekta talantu programmas izlaidumu....

Tiešsaistes izsoļu portāls eBay paziņojis, ka uzsāks cīņu pret zīmolu viltojumu pārdošanu. Paziņojums seko kādu laiku pēc tam, kad ar līdzvērtīgu piedāvājumu klajā nāca Amazon. Amazon uzsāka cīņu pret negodprātīgiem pārdevējiem vasarā, bet pirmās tiesvedības par viltojumu tirdzniecību bijuša jau pagājušā gada novembrī.

eBay vienmēr bijušas milzīgas problēmas ar zīmola preču viltojumu tirdzniecību. Īpaši tas attiecas uz zīmolu apģērbiem, saulesbrillēm un rokassomām. Protams, no viltojumiem nav pasargāts neviens kaut cik populārs produkts.

eBay plānos ir algot speciālistus, kuri pārbaudīs modes zīmolu pārdevēju piedāvājumu. Modes aksesuāru tirgotāji paši varēs pieteikties, lai saņemtu ekspertu slēdzienu, bet par to būs jāmaksā. Pagaidām eBay nav izziņojis šī pakalpojuma cenu.

Arī pircējs varēs pieprasīt preces autentiskuma pārbaudi, tādā gadījumā par preces pārbaudi maksās pircējs. Ja tomēr pārdevējs pēc autentiskuma pārbaudes atsūtīs viltotu preci, eBay ir gatavs pircējam atmaksāt dubultu samaksāto preces cenu. Pakalpojums sākotnēji būs pieejams ASV.

30 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
30 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x
13.01.2017 13:46

kas vispār ir viltojums…ja uz tašas rakstīts Leija Vītiņa un cena 50 ēriki, saprotams, ka tas ir oriģināls produkts.

tāpat Lexxak atmiņas kartes ir produkts pats par sevi, nevis viltojums. Tas nu būtu saprotams katram cilvēkam. Redzēsim, ko domā ībejs.

Krotow
13.01.2017 15:07
Reply to  x

Nu kā mazais bērns. Tas tā kā būtu skaidrs, ka Panasoanic un Abibas nav visiem zināmo brendu ražojumi :) Runa ir par zīmolu viltojumiem, kur tiek dublēts viss, ieskaitot nosaukumu.

Skābene
13.01.2017 15:26
Reply to  Krotow

Bet Latvijā pircējus čakarē VID muitas pārvalde! Nopirki Armani somiņu pa lēto, VID konfiscē pastā ienākušo somiņu un tevi izsauc uz Administratīvo komisiju, kur piespriež sodu par kontrafaktu!
Pirms tav VID vēl mēdz zvanīt un prasīt, vai tā ir tava paciņa. Ja atbildēsui, ka nē, nav mana, tad lietas nav, bet ja saka, jā tas ir mans Armani, vai Rejs Banāns, tad saņem sodu.

Krotow
13.01.2017 16:04
Reply to  Skābene

Vai tad otmazkai neder pirkums no privātpersonas?

Lapsinieks
13.01.2017 16:08
Reply to  Skābene

un kurš tev liek pirkt acīmredzamus viltojumus vai kontrabandu no ķīnas? Lumpeņa daba?

x
13.01.2017 17:15
Reply to  Lapsinieks

šķiet, demokrātiskā cilvēkam vajadzētu ļaut brīvu izvēli, kā iztērēt savu naudu.

VIDam būtu jālūkojas, lai maksā nodokļus, nevis jāzondē ko cilvēks dara ar savu godīgi nopelnīto naudu. Ja tās nav nesertificētas narkotikas, nereģistrēti ieroči un sekss ārpus likuma robežām, tad nevienam nav daļas kā cilvēks izrīkojas ar savu naudu.

savādāk – vispirms aizliegs pirkt abibas, pēc tam – visu citu, kas ierēdņiem šķitīs nepieņemams. Un aunu bars uztur šos liekēžus……

Lapsinieks
13.01.2017 20:30
Reply to  x

kādam lumpenim vai čmo jābūt, lai gribētu nēsāt viltotu armani ________ ???

x
13.01.2017 20:54
Reply to  Lapsinieks

kādam lumpenim vai čmo jābūt, lai gribētu regulēt kam un ko nēsāt…..nu ja kāds grib, lai nēsā, man tas netraucē.

mani vairāk satrauc ierēdņu patvaļa, kuri tā vietā, lai nopelnītu savu algu kalpojot sabiedrībai, simulē aktīvu darbību pēc kārtas aizliedzot pilnīgi nesvarīgas lietas.

Lapsinieks
14.01.2017 12:47
Reply to  x

tad, kad Tu izdomāsi un uzražosi priboru X (bet diez vai – jo mīļāka nodarbe par kautkā darīšanu izskatās mutes virināšana) tad būsi pirmais, kas mēģinās apkarot X pakaļdarinājumus – to pašu vid iesaistot apkarošanā.

Kristaps Skutelis
13.01.2017 21:38
Reply to  Skābene

Paga, paga, paga. Kāds sakars ar pirkumu? Latvijā sodāma taču ir viltojumi tirgošana nevis pirkšana.

Lapsinieks
14.01.2017 00:10

ļoti vulgarizējot – tu pērc no ķīniešiem viltotu armani – muitai pofig, ka tas armani nemaksā 500 bet 50 rubļus. Bet uz paciņas rakstīts 5, jo cilvēks tak negrib maksāt nodokļus. skaidrs, ka muita ar baudu izdrāzīs tādu skābeni pa visiem 500 :D :D a vainīga akal ir valsts. gluži kā tiem džekiem no šitā stāsta http://www.cehs.lv/2017/01/meza-brali-3/

digitalk
14.01.2017 02:57
Reply to  Lapsinieks

nevarēs neko izdrāzt, nefantazē. muitā jāiesniedz rēķins un/vai izraksts no bankas konta. ja tur būs 50 rubuļi, tad samaksāsi muitas procentu no tās summas.

Lapsinieks
14.01.2017 10:40
Reply to  digitalk

tā ir tāda paša tipa urbānā leģenda. Un ko teiksi par pavadzīmi, kur ierakstīts 5 rubļi un “datora perifērijas ierīce” a de fakto – armani somiņa?

digitalk
14.01.2017 13:11
Reply to  Lapsinieks

kas ir urbānā leģenda? :-/

ka es šķībacaina mērkaķa dēļ biju spiests caur piektdienas sastrēgumiem stundu braukt uz 0240, lai pēc pusstundas gaidīšanas rindā uzzinātu, ka vajag izdruku no ineta veikala un bankas, tad tikai laimīgas sagadīšanās dēļ varēju iebraukt pie šofera paziņām Imantā papīrus izdrukāt (tikt uz centru/atpakaļ būtu vēl +2h un MKP darba laiks beigtos), lai galu galā samaksātu tos smieklīgos ~3% un taksistam divreiz vairāk?

> Un ko teiksi par pavadzīmi

hvz. atkal izklausās pēc fantāzijas, ķīnieši arī nav muļķi ko tādu rakstīt vai arī tā ir noziedzīga shēma. mēs, liekas, par privātiem pirkumiem runājam, nevis kontrabandu.

Lapsinieks
14.01.2017 15:14
Reply to  digitalk

par to visu vajag domāt tad, kad iepŗcies pie ķīniešiem. gribi iepi*st kapeiku – kādu piečuku lētāk, nerēķinot papildus izmaksas. es pērku lietas tikai tur, kur kurjers atved klāt.

digitalk
15.01.2017 01:22
Reply to  Lapsinieks

> gribi iepi*st kapeiku

ko ta pats pērkot kristāla bumbu, ar kuru caururb izplatījumu un zini visu par visiem, nolēmi saekonomēt? feilo tā tev, vajadzēja pie Zilā kalna Martas ņemt ;)

es pirku Ķīnas izstrādātāja un ražotāja produktu viņu Amerikas pārstāvniecības ineta veikalā un kurjerpiegāde tur nebija pieejama. kāpēc rūpnīcas vāvulis nolēma $300 vietā ierakstīt $100 nezinu. katrā gadījumā muita visu korekti atstrādāja, nevis mēģināja mani nepamatoti apkāst.

Lapsinieks
15.01.2017 13:31
Reply to  digitalk

rūpnīcas vāvulis izdomāja – a ja nu Tev paveicss un paciņa izslīd cauri muitas modrajai acij un Tu uzvāri X rubļus?

Lapsinieks
15.01.2017 14:08
Reply to  digitalk

rūpnīcas vāvulis izdomāja – a ja nu Tev paveicas un paciņa izslīd cauri muitas modrajai acij un Tu uzvāri X rubļus?

Kristaps Skutelis
14.01.2017 08:57
Reply to  Lapsinieks

Bet tas taču ir pavisam kaut kas cits.

Lapsinieks
14.01.2017 10:39

UR missing the point. Galvenais ir nobļauties, ka atkal vid kaut ko čakarē. Galvenais šajā valstī ir atrast vainīgo. Nevis savas līkās rokas vai lumpeņa smadzenes, bet vid, saeima vai kāda ministrija.
Starp citu – ja nu nevari galīgi bez armani, tad var tak tajā pašā yoox.com kaut ko piemeklēt uz mega izpārdošanu.

795(
14.01.2017 21:27
Reply to  Lapsinieks

Mudak, ej savus bērnus audzini, netupi netā. Viss tev smird, varbūt tu pats tomēr smirdi?

Krotow
15.01.2017 16:45
Reply to  Lapsinieks

Viltojumu pirkšana, mēģinot tikt pie “zīmola” preces pa puscenu vai lētāk pēc būtības ir no PSRS laikiem aizgūta kapeikpišana, kas par konkrēto pircēju neko labu nerunā. Tā ir viena no psihiskajām novirzēm tai pašā kategorijā, kur gulēšana uz ielas rindā pie Apple veikala, gaidot pēdējo iPhone. Cita lieta, ka zīmolu preces mēdz būt pārcenotas, taču ir analogas preces, kas legāli maksā 2x lētāk un lietošanā nav sliktākas. Par 0240 darbu nevaru sūdzēties. Ja mana paka nonāk pie viņiem, aprēķinu caur e-pastu viņi atsūta 10 minūšu laikā. Samaksāt var no Latvija.lv caur internetbanku un viss process kopā ar izrakstu nosūtīšanu un… Read more »

Kristaps Skutelis
13.01.2017 21:39
Reply to  x

Nevajag sevi mānīt, modes precēm uzreiz ir skaidrs kas ir un kas nav klajš viltojums.

x
14.01.2017 13:12

Nevajag sevi mānīt – tie, kuri pērk atdarinājumus, NAV īsto modes preču pircēji. Tāpēc vaimanas par negūto peļņu ir liekulīga propaganda, nevis arguments.

digitalk
14.01.2017 13:17
Reply to  x

šeit jau nav negūtās peļņas jautājums (nejauc ar softa pirātisma ‘apkarotājiem’).

x
14.01.2017 15:29
Reply to  digitalk

tie, kuri pērk abibas, labi saprot ka tas nav oriģinālais adidas.
tie, kuri pērk adidas par 3-5x zemāku cenu kā pie ofic. pārstāvja, arī labi visu saprot.

tad es nesaprotu – kur problēma? var apgūt budžeta naudu, simulējot apkarošanu?

digitalk
14.01.2017 16:27
Reply to  x

problēma ir ražotājfirmas prestiža graušanā. apkarošanu nesimulē, to vnk dara likumos noteiktajā kārtībā.

Lapsinieks
14.01.2017 18:20
Reply to  digitalk

starp citu – ne tikai. savā laikā administrēju vienu lielu šopinga centru, kur bija viens šmotku veikals, kuru menedžeja turks. Kā reiz aizgāja bazars par diskusijas izraisīto armani. par t-krekliem – rūpnīca turcijā, kur divās maiņās šuj t-kreklus. Un trešajā – no tiem pašiem materiāliem un uz tām pašām iekārtām tieši tādus pašus t-kreklus melnajam tirgum. tos tad arī, atbilstoši starptautiskajai likumdošanai, muitā (visa cita starpā) cenšas iztvarstīt.

**
16.01.2017 14:38
Reply to  digitalk

Nu ,ja pat nopirksi orģinālu un nespēsi pierādīt,ka tas orģināls tiks uzskatīts,ka tas ir viltojums….

Lapsinieks
16.01.2017 14:59
Reply to  **

atslēgas vārds šeit ir Ķīna. un pa ķēdīti – “lētāk”. tad loterija. tad problēmas.

Reklāma