web analytics

AlphaGo radītāji slepus apspēlē Go spēlētājus visā pasaulē

Jaunākie raksti

Bite Rīgā izvērš 5G mobilo sakaru tīklu

Mobilo sakaru operators BITE Rīgas centrā atklājis līdz šim lielāko 5G bāzes staciju skaitu vienkopus - 6 jaunas 5G...

Microsoft Surface Pro 7 planšetdatora apskats (video)

Tālajā 2011. gadā man bija ekskluzīva iespēja būt ASV un dzīvajā pieredzēt Windows 8 publiskās beta versijas izziņošanu. Šī...

ASUS RT-AX68U ir pirmais Wi-Fi 6 maršrutētājs ar Instant Guard

ASUS RT-AX68U ir pirmais mājas lietotājiem paredzētais bezvadu maršrutētājs ar Wi-Fi 6 un jauno Instant Guard drošības risinājumu. ASUS...

Kāds vīrietis Kalifornijā apsūdzēts pēc tam, kad viņa drons ietriecas policijas helikopterā

Visai nelāga drona pilotēšana izvērsusies kādam vīrietim Kalifornijā. Viņš pērnā gada septembrī palaida savu bezpilota lidaparātu, lai redzētu nozieguma...

“WhatsApp” nolemj uz laiku atlikt jaunās privātuma politikas ieviešanu

Pēc "WhatsApp" nesenā paziņojuma, ka drīzumā lietotājiem vai nu būs jāpiekrīt savu datu nodošanai "Facebook", vai arī par šo...Pagājušajā pavasarī Google paspārnē nonākušās mākslīga intelekta izpētes kompānijas DeepMind radītais AlphaGo piecu spēļu sērijā (ar 4:1) apspēlēja galda spēles Go profesionāli Lī Sedolu (Lee Sedol). Tas bija pirmais gadījums vēsturē, kad šajā galda spēlē cilvēku ir uzvarējis robots.

Tomēr AlphaGo radītāji pie sasniegtā nav apstājušies un atzinuši, ka slepus internetā aizvadījuši spēles ar cilvēkiem. Ja Tygem un FoxGo serveros esi manījis spēlētājus Magister(P) un Master (P), tad tagad zināsi, ka tas ir bijis robots nevis dzīvs cilvēks.

Tūkstošiem gadu cilvēki ir pilnveidojuši savas Go spēles prasmes un pamatā tas noticis analizējot citu aizvadītās spēles. AlphaGo cilvēku spēlētājus pārsteidz ar negaidītiem gājieniem un ierobežota gājienu laika dēļ cilvēku spēlētāji nav spējuši tikt galā ar robota spēli.

AlphaGo radītāji norāda, ka jau šogad šis mākslīgā intelekta veidojums atkal piedalīsies oficiālās Go spēlēs ar cilvēkiem.

AlphaGo autori uzskata, ka spēlēšana pret mākslīgo intelektu ļauj uz spēli paskatīties no cita skatu punkta un mainīt gadu gaitā iestrādājušos spēlēšanas paradumus. Rezultātā pat zaudējums robotam dos labumu – jaunu pieredzi.

Tikmēr mākslīgā intelekta zinātnieki no Ķīnas Computer Go līdz šī gada beigām oficiāli izaicinās Google AlphaGo komandu.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Tikai cerams, ka izdosies izvairīties no botu iesmērēšanas dzīvu cilvēku vietā īstajās sacensībās. Pretējā gadījumā būs kā ar dopingu lielajā sportā. Ja sporta pasākums pārvēršas par sacensībām starp ķīmiķiem un programmētājiem, tas vairs nav sports.

Aivars Liepa

Būs kā ar šahu – kopš mašīnas sāka konsekventi apspēlēt cilvēku, spelei vairs ar tādu interesi neseko, čempionāti paliek klusāki un nemanāmāki…

KKTK

Kā kā iepriekš šaha čempionāti bija ar alkoholu pilnām tribīnēm, karsējmeitenēm un militārās aviācijas savilktām karoga strīpām :D :D :D

GGrs

:D javarētu +10 ieliktu, sasmējos

Krotow

Varētu padomāt, ka šaha čempionātiem agrāk bija tāda pati popularitāte kā starptautiskajiem hokeja mačiem. Vnk lielajā sportā ir daži sporta veidi, kuros apgozās miljardi reālās naudas, tāpēc tos pīārē vairāk.

Lapsinieks

neviens nepīārē. atslēgas vārds ir nauda apgrozās. ja negrozītos, neko nevarētu sapīārot.

Krotow

Šahu ir grūti pīārēt, jo šī spēle lielākai daļai homo tipa indivīdu (tas ir latīniskais ģints apzīmējums, ne tas, ko jūs padomājāt) nav saprotama dēļ nespējas/nevēlēšanās darbināt pelēko veidojumu galvas augšdaļā. Sēdēt tribīnēs vai krogā pie TV ekrāna, sūkt aliņu un bļaut – o, jā. Mūsu senči arī barā bļāva un vicināja rungas, ko lai dara, tāda iedzimtība.

Aivars Liepa

Tāda – nebija. Bet bija klubi, sacensības dažādos līmeņos, pasaules čempionātu mačus translēja pa televīziju. pēc 90tajiem, vairs nekā tāda nav…

Krotow

Ir arī tagad, tikai mazākā skaitā. Jau teicu, ka ar šahu nevar nopelnīt pastulba vairākuma gadījumā. Starp citu PSRS laikā viens šaha attīstības iemesliem bija arī iespēja aizbraukt kaut kur tālāk vai pat uz ārzemēm, ko citādi nevarēja. Tagad tur visur var aizbraukt tāpat.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: