Programmatūras izstrādātājs Cyanogen Inc. paziņojis, ka CyanogenMod Android pielāgojumu dzīve tiks pārtraukta 31. decembrī, kas Cyanogen produktu izmantotājiem ir visai negaidīts un nepatīkams jaunums.

Visas Cyanogen Inc. komandas iestrādnes būs pieejamas tīmeklī bez maksas, tomēr ir jārēķinās, ka aktīva Cyanogen programmatūras un operētājsistēmas izstrāde ir beigusies. Šobrīd CyanogenMod vietne nav pieejama. Esošie Cyanogen produktu izmantotāji meklē atbildes dažādos forumos un Reddit, bet visvairāk Cyanogen “izbeigšanos” pārdzīvos OnePlus One viedtālruņa īpašnieki.

Turpmāk no Cyanogen Inc. izstrādes komandas varam gaidīt Lineage OS, kas arī būs balstīta uz Android. Lineage OS mājaslapa vēsta, ka šodien gaidāmas plašākas ziņas par jaunā projekta ideju un virzību.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
latvian

Neviens neko nepārdzīvos, jo OnePlus sen kā savās ierīcēs izmanto Oxygen/Hydrogen OS atkarībā no lokalizācijas

Aleksis

Es pārdzīvošu! Vēl vakar uzliku pēdējo nightly build android 7.1. Tagd viss :/
Mans nāca defaultā ar CM, pēc tam uzliku Oxygen, bet vairāk kā gadu nevienu updeitu nesagaidījis – nomigrēju atpakaļ uz MC nightly.

KKTK

LineageOS will be a continuation of what CyanogenMod was.

Kristaps Skutelis

Oh, ēras beigas. Es arī atceros CM ar labām domām. Savulaik to mēģināju uzstādīt arī uz HTC Desire, kas ar dzimto ROM sāka palikt lēnīgs. Toreiz flešošana bija ļoti bailīgs process un ar visnotaļ lielu riskus telefonu padarīt par ķieģeli. Tālāk jau ar CM saskāros uz sava OnePlus One, bet visai ātri nomainīju uz Oxygen OS, jo CM šķita pārlieku samudrīts. Jāatzīst, ka ap to laiku jau biju iOS vienkāršības (prastuma?) samaitāts. Vispār labs jautājums kam šobrīd vēl varētu vajadzēt tādus custom ROM kā CM? Dzimtie ROM beidzot Google strikto noteikumu iespaidā kļūst arvien mierīgāki un stabilāki. Reāli pēc CM… Read more »

Aleksis

Ražotājiem ir tendence ātri aizmirst par saviem iepriekšējiem modeļiem un tad drošiba updeitus, kur nu vēl jaunākas Android versijas nedabūt :/
A tā man ir OPO ar android 7.1 (5.0 vietā), visiem drošības ielāpiem e.t.c.

Kristaps Skutelis

Vai esi pētījis kādas vēl šobrīd ir top alternatīvas custom ROM lauciņā?

wils

Atkarībā no modeļa un tā popularitātes Ķīnā. Krievi ar drusku ņemas, tāpat kā spāņi.

Aleksis

Konkrēti OnePlus One neesmu atradis neko sakarīgu, kas tiktu regulāri atjaunots. Modi ir, bet ar pēdējiem updeitiem pirms gada

Skābene

Kā reiz gribēju pa brīvdienām uzlikt CM meitas Andrītim, kas mantots no krustmātes.
Baigi lēns tas vecītis palicis. Bet varbūt labi ka tā, tiks beidzot meitai kaut kas jaunāks. :)

Aleksis

BTW – nedarbojas viņu pirmā lapa, bet https://download.cyanogenmod.org vēl ir dzīvs un esošās versijas var dabūt. Updeitu nebūs, bet ja vajag tagad kādai iekārtai uzlikt pēdējo versiju un vēl kādu laiku dzīvot – to var izdarīt!

banana

Es jau to paredzēju, ka cyogenmod IZLĒCA no community just4fun projekta, par stabilu globāli atpazīstamu android sistēmu.
Gan jau kāds lielais spēlētājs ‘aiz durvīm’ beidzot iedeva pietiekami daudz lai vienotos ar veidotājiem par cyogenmod supporta izbeigšanu. ;) Tagad gan jau cyogenmod veidotaji no vecāku māju garāžām pārcēlušies uz savām villām Miami krastos…

Kristaps Skutelis

Izklausās pēc pasakas. Realitātē “lielie spēlētāji” drīzāk iedos pavēsti uz tiesu nevis naudas žūksni.

Kristaps Lācis

Microsofts jau paspēja iegrūst pārāk daudz, lai tas paliktu pieklājības robežās. To visu var izlasīt kursorā.. ;)

Kristaps Skutelis

Ja pareizi atceros, Microsoft šajā projektā investēja, lai varētu caur šo ROM izplatīt savus produktus un pakalpojumus.

LOOK

Diemžēl CM pilnvērtīgi darbojās tikai uz dažām trubām, pārējiem uzliekot šo burvīgo OS, 1/3 no funkcijām nedarbojas vai pat neeksistēja. Ejot laikam nekas neuzlabojās, un par masu produktu tas nekļuva. Velku paralēles ar BB, kad ideja laba, bet realizācija pamatīgi klibo.

Kristaps Lācis

Man ir aizdomas, ka Tu neesi patestējis kārtīgi. Mana pieredze ar 4 dažādu paaudžu aparātiem liecina, ka, ja oficiāli CM pieejams, tad viss strādā.

migors

Es CM jau entos gadus liku visiem telefoniem pēc garantijas beigām, šobrīd uzliku uz sava LG G3 CM14.1 kas ir android 7.1. Viss strādā ideāli, updeiti nāca gandrīz katru dienu. Esmu iztestējis telefonu krustām šķērsām un visas problēmas ir atrisinātas. Protams ka labs atbalsts parasti ir tādām trubām kas bija episkas uz iznākšanas brīdi. Vai nu lēta un unikāla kā lg p500 vai dārgais gals kā Samsun G3, Lg G2 utt. Jo populārāks telefons jo vairāk izstrādātāju :)