Tiek ziņots, ka urķi ir pārņēmuši Sanfrancisko sabiedriskā transporta apmaksas sistēmas, turklāt šobrīd visi pasažieri varot braukt bez maksas, un sistēmas uzturētāji tur neko nevar padarīt. Urķi pieprasījuši izpirkuma maksu 100 Bitcoin apmērā, kas atbilst aptuveni 73 000 dolāru. Līdz izpirkuma saņemšanai visas maksājumu sistēmas nefunkcionēs.

Sanfrancisko sabiedriskā transporta datorsistēmas izdevies pārņemt ar visai vienkāršu uzbrukumu, ko aktivizējis kāds darbinieks pēc nelegālas programmatūras ielādes no “torrentiem”. Šobrīd visas Sanfrancisko sabiedriskā transporta apmaksas sistēmas esot urķu aizšifrētas.

Jau iepriekš urķiem bija izdevies paralizēt slimnīcas darbību Kanzasā, tāpat cietušas sabiedriskā transporta sistēmas arī citviet pasaulē. Urķi nepieprasa milzīgas izpirkuma naudas, tāpēc tās tiek ātri samaksātas, lai atjaunotu sistēmu darbību.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
nabadanga

Drusku svaigāka info liecina, ka urķi papildus ir piedraudējuši izkrāmēt internetā 30 GB datu, ko esot ieguvuši uzbrukumā. Ja “klients” nesamaksās.

GGrs

Heh, būtu man zināšanas varētu LV patiranizēt, varbūt padomātu vairāk par drošību un valsts iestāžu lapas būtu arī lietojamas (csdd ir izņēmums), nevis vienkārši kaut kas uztaisīts pa bargām naudām, bet izskatās kā pagājušā gadsimta beigu mājas lapas.

Aldis

Standarts – veca joomla, vai wordpress, kuriem nemākulīgi pielāgots mugurkauls, tā ka apdeitot ar nevar.

Ik pa laikam var iegūglēt, un pat gūglē var sameklēt valsts lapu caurumus… :D

https://www.google.lv/search?q=joomla+.gov.lv+error

comment image

mcLays

Vēl jaunāka informācija, ka uzlauzts hakeris, kurš to uzlauzis
https://krebsonsecurity.com/2016/11/san-francisco-rail-system-hacker-hacked/

x

vo, kāds izliktu pablikā RS nanoshēmu pierakstus ))

KKTK

Gribēja jau viena tante, tikai ātri pārdomāja.

Krotow

Foto redzamo tramvaju arī urķi apsēduši?