Volstrīta uzskata, ka Pixel un Pixel XL viedtālruņi atnesīs Google mātesuzņēmumam Alphabet pamatīgu peļņu. Morgan Stanley analītiķu aplēses norāda, ka Pixel un Pixel XL viedtālruņu pārdošanas apjomi būtiski atpaliks no Apple un Samsung, tomēr tiek lēsts, ka šogad tiks pārdoti divi miljoni Pixel un Pixel XL viedtālruņu, bet nākamā gada laikā – vēl seši miljoni.

Google peļņas daļa no viena pārdotā Pixel viedtālruņa ir aptuveni 24%. Apple peļņa no viena iPhone ir aptuveni 41%, turklāt – jo lielākas atmiņas iPhone, jo Apple peļņa ir lielāka. Te gan jāatzīmē, ka Apple ir peļņas daļu būtiski samazinājis, jo 2009. gadā tā tika lēsta ap 57.7% no iPhone cenas.

Morgan Stanley norāda, ka Google papildus peļņu gūs no Google Assistant un Daydream integrācijas Android, kas atļaus nedaudz tuvoties Apple iPhone lietotāju tēriņu panākumiem. Šobrīd tiek uzskatīts, ka iPhone lietotājs ir trīs reizes dāsnāks lietotņu un cita satura iegādē par Android lietotāju.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
P.ezis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ezis
Guest
ezis

tie tālruņi protams tiks pārdoti, tikai pēc otrās vai trešās cenu samazināšanas. Neesmu Morgan analītiķis un nepīpēju viņu zāli, tāpēc šaubos par šo drosmīgo peļņas prognozi.

P.
Guest
P.

Pilnīgi piekrītu. Nav īsti skaidra Pixel niša, jo Apple pērk statusa/dizaina/kvalitātes pēc, Samsung pērk price/performance dēļ. Pixel nebūs nedz viens, nedz otrs. Tā vairs nav Nexus ierīce, kurai bija izcils price/performance un vienmēr jaunākais Android.
Man liekas, būs tas pats stāsts kā ar Nexus 6, kurš bija neierasti dārgs, salīdzinoši ar Nexus 5. To neviens nepirka par 600-700 EUR cenu. Tagad to var nopirkt par 300 EUR.