Mobilo datu patēriņš uz vienu SIM karti Latvijā sasniedzis līdz šim nebijušu mērogu – 3.7 GB, apsteidzot tādas tehnoloģiju lielvalstis kā Zviedrija un ASV. Gada laikā Latvijā mobilo datu lietojuma apjoms audzis par 174%, kas ir straujākais kāpums pasaulē, liecina vadošās telekomunikāciju pētniecības kompānijas Tefficient apkopotie dati.

Latvija līderpozīcijas sasniegusi, pateicoties neierobežota datu apjoma tarifu plāniem. Pie mums tā ir ikdiena, kamēr daudzviet pasaulē operatori joprojām pieturas pie megabaitu skaitīšanas. Tāpat Latvijas konkurētspēju pasaules mērogā būtiski palielinājusi jaunās paaudzes jeb 4G tīkla tehnoloģiju ieviešana, ļaujot nodrošināt vēl ātrāku un kvalitatīvāku datu pārraidi gandrīz visā Latvijā. Daudzās valstīs par ātrgaitas interneta 4G tīkla lietošanas iespējām joprojām ir papildus jāpiemaksā. Savukārt Latvijā jau kopš 4G ieviešanas jaunās paaudzes tīkls ir pieejams visiem mobilā interneta lietotājiem neatkarīgi no pieslēguma veida.

Latvijas Mobilā Telefona prezidents Juris Binde: „Šis pētījums ir nepārprotams apliecinājums – Latvija ir labākā vieta pasaulē, kur būt mobilo sakaru lietotājam. Tā ir priekšrocība, kas jāizmanto Latvijas kā viedvalsts attīstībā. Jau šobrīd mobilo sakaru tīkls vairs nav tikai sarunām un internetam telefonā un datorā. Tie ir arī risinājumi uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanai, inovatīvu produktu attīstībai, viedajai valsts un pašvaldību infrastruktūrai un pakalpojumiem dzīves kvalitātes uzlabošanai Latvijā.”

Latvijas iedzīvotāji 2015. gadā ik mēnesi izmantojuši 2 reizes lielāku mobilo datu apjomu nekā Igaunijas iedzīvotāji un teju 6 reizes vairāk nekā Lietuvas iedzīvotāji. Kopvērtējumā Latvija ierindojas 2. vietā pasaulē pēc patērēto datu apjoma. Par Latvijas iedzīvotājiem aktīvāki mobilā interneta lietotāji bijuši tikai Somijā. 3,7 GB jeb vidējais mobilā interneta apjoms, kas Latvijā ticis izmantots uz vienu SIM karti, ļauj, piemēram, pavadīt 182 stundas Facebook vai noklausīties 914 dziesmas mūzikas straumēšanas vietnē Spotify.

top3_lideris

neierobezots_internets

26
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
xLapsinieksDoubleDžaņa olaKasparsB Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Mārtiņš Vācietis
Guest
Mārtiņš Vācietis

Bet vēljoprojām google prasa captcha… :(

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

gūglr prasa kapču, ja interneta provaideris šmugulējas ar ip adresēm.

Mārtiņš Vācietis
Guest
Mārtiņš Vācietis

Man vienalga kā, bet negribu to kapču redzēt! Noriebusies…

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

vajag masēt operātoru.

Žans
Guest
Žans

Jāpiebilst, ka neierobežots 4G internets no trim vadošiem operatoriem ir tikai LMT, jo Bite jau ap 150 GB nogriež ātrumu, bet Tele2 ir vienkārši mistiskas problēmas, kuras viņa ignorē(biju lietojis 6 mēnešus, trīs no tiem ir raksturīgi ar mistisku ātruma ierobežošanu līdz 4Mb/s ar pilnu 4G zonu).

GGrs
Guest
GGrs

Nu hz, nav vaina tavā telefonā …? Par to tele 2. Internets telefonā iet griezdamies, tā ap 20-30 GB mēnesī tērēju, neesmu saskāries ar tevis minēto ātruma ierobežojumu. Ja ir kādas problēmas, tad sūdzos twitter vai zvanu viņiem, parasti tiek diezgan ātri atrisināts un par to arī paziņo.

Žans
Guest
Žans

20-30GB mājās pieslēgumam tā ir viena diena. Pirms gada, ka reiz Kursorā komentāros un arī twitterī par to daudz lasītāju sūdzējās, ka ap 21 mēneša datumu mistiski no 20-30 Mb/s internets kļūst 4 Mb/s lēns. Tele2 vienkārši visu laiku atšuva ar vārdiem, “ka tiks pārbaudīts”, tai pat laikā nopērkot 60GB internetu viena un tā pati iekārtā rāda pilnīgi normālu ātrumu virs 20 Mb/s, bet “bezlimts” 4Mb/s solīto 20Mb/s vietā. Beigu beigās, “nolietojis” 6 mēnešus, es atgriezos pie LMT atpakaļ.

GGrs
Guest
GGrs

Ahā, mājas pieslēgums ir sencim laukos, arī no tele2, skatās savus video un ziņas lasa, par ātrumu nav sūdzējies, kā reiz mēneša vidū būšu laukos, pamērīšu un papetīšu, vai tiešām ir kā tu saki.

Žans
Guest
Žans

Jebkurā gadījumā tā bija pirms gada situācija un man kā LMT mājās interneta lietotājam jau no 2008.gada bija radies iespaids, kādām ir jābūt bezlimita internetam – 1TB mēnesī un ātrums nekad netiek ierobežots mākslīgi. Uz Tele2 biju pārgājis, jo testa laikā manā dzīves vietā ātrums bija tāds pats kā LMT, bet mēneša maksa bija par 40% zemāka. Protams praksē izrādījās, ka es biežāk vienkārši izmantoju hotspotu no iPhone ar 4G, nekā to Tele2, kuram regulāri bija kaut kādi mistiski ierobežojumi, kurus viņi noliedza.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

ko Tu mājās dari, ka 20-30 GB dienā notērē?

Žans
Guest
Žans

Ar to ka internets tiek izmantots mājās un vidējais patēriņš dienā ir vismaz 20-30 GB.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

Tu liec internetam malku cirst? 30gb ir 3-4 filmas labā kvalitātē. ja ne vairāk. Pat sešu cilvēku ģimene visu dienu sēžot jūtūbē tik daudz nenokurinās…

x
Guest
x

kādas vēl 3-4 filmas….1, nu 2.

Žans
Guest
Žans

Nē nu jā dzīvot 480p/720p laikmetā, tad jau var būt nenokurinās. Bet tas pats YouTube ir jau pāris gadus 4K, Netflix 4K un filmas “labā kvalitātē” manā izpratnē sākās no +20GB vismaz. Seriāli arī 1080p bez Netflixa.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

nu jā… es tik tā… a to es domāju, ka man vienīgajam no holivudas sūta 8K filmas… man jau ar lattelekoms prasa, kā es dienā nokurinu 800 GB trafika…

KasparsB
Guest
KasparsB

20-30 vēl ir maz.. 40-50GB pat nejūti dēļ mūsu labajiem ISP ātrumiem.. :D

DoubleD
Guest
DoubleD

Jūs neesat ikdienas lietotāji, bet gan hard useri. :) Ikdienas ģimene točna nesasniedz šos ciparus un nekad nav dzirdējuši par YouTube 4K vai Netflix 4K. Saņematies.

Krotow
Guest
Krotow

Maz ko līdz, ja mistiskas atvienošanās dēļ pēc katra otrā HTTP pieprasījuma pat Delfus īsti nevar atvērt. Tele2 mājas lapa, protams, darbojas :)

x
Guest
x

operators rūpējas, lai cilvēki nelasa gavnosaitus ))

Krotow
Guest
Krotow

:) Ja vēl tā būtu, taču divgovju izpratnē gavnosaiti ir arī Swedbankas un SEB interneta banku portāli.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis
KKTK
Guest
KKTK
žaņa ola
Guest
žaņa ola

Operators jau visu redz kur tu to netu nolieto…un tad zvana un piedāvā visādu drazu un uzskaita ko esi darijis… tipa izseko tevi..bet līgumos nekur nav rakstīts ka viņi drīkst vākt info pa tevi :D

DoubleD
Guest
DoubleD

Baumas. :)

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

galīgi nav baumas. operātori regulāri saņem un pārsūta klientiem āmurikāņu filmu kompāniju draudu vēstules par kačātajām filmām, sodiem utt.

x
Guest
x

dzirdēts ir, jā.
bet. ja velk ne no holivudas resursiem, tad kā studiju advokāti uzzin, kam vajag sūtīt vēstules? tad ir varianti – ispi paši arī ziņo par savu klientu vilktajām filmām vai arī klienti tiek identificēti kautkur pa vidu, es piem. nezinu kā tiek routētas paketes inetā.
gatavais ešelons )