Pagājušā gada janvārī Donalds Tramps izteicās, ka ievēlēšanas gadījumā viņš liks Apple salikt iPhone viedtālruņus ASV teritorijā. Tādējādi tiks veidotas jaunas darba vietas (globāli skatoties – darba vietas tiks pārceltas), lai uzlabotu ASV iedzīvotāju iespējas strādāt.

Nesenā intervijā The New York Times Tramps vēlreiz atgādinājis, ka iPhone salikšanai būtu jānotiek ASV, turklāt viņš jau esot par to runājis ar Apple vadītāju Timu Kuku. Sarunā ar Kuku Tramps esot uzsvēris, ka tiek plānotas nodokļu atlaides uzņēmumiem, kas pārceļ ražošanu atpakaļ uz ASV.

Jau šobrīd Apple Teksasā saliek Mac Pro datorus, bet ASV darbaspēka ieguldījums Mac Pro tapšanā ir niecīgs. Attiecīgi arī cenas ietekme ir salīdzinoši maza pret Mac Pro datora gala cenu.

Ķīna ir paspējusi visai asi reaģēt uz Trampa izteikumiem, draudot, ka aizliegs savā teritorijā pārdot iPhone viedtālruņus, ja tiešām Trampam izdosies to ražošanu aizvilināt uz ASV. Ķīna šobrīd ir uzskatāma par lielāko iPhone noieta tirgu.

20
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Krotowwils_wUldis M.xSkābene Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

Ķīna ir paspējusi visai asi reaģēt uz Trampa izteikumiem, draudot, ka nopakaļ rūpnīcām pārvietos uz ASV arī darbiniekus, kuri lēks no jumtiem un liks mocīties Trampa sirdsapziņai.

Vasjoks
Guest
Vasjoks

Tad jau ābolistiem jākrāj naudu, iPhone salikts USA gan jau, ka maksās 2x dārgāk :)!

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kaut kur lasīju spekulācijas, ka ASV ražotu iPhone cena pieaugtu tikai par 20-30 USD. Neesmu gan drošs, ka tās ir vienīgās izmaksas un izmaiņas ar ko jārēķinās.

SNobz
Guest
SNobz

Lai gan tev taisnība, bet ja sareizina ar 50-60 miljoniem gabalu, ko viņi vidēji pārdod gada laikā – tā ir neiegūtā peļņa. Masu ražošana katrs dolārs un cents ir svarīgs, ne velti uzņēmumi pārceļ ražošanu uz trešajām valstīm.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Pieņemu, ka atšķirība vēl arī ir nodokļos un darbaspēka pieejamības jautājumā.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

diez vai starptautiskai akciju sabiedrībai kāds varēs norādīt kur ko ražot :D

wils_w
Guest
wils_w

To pašu Tramps var prasīt Gūglei, jautājums cik sekmīgi. Piedevām rūpnīca kur saliek iPhonus, nepieder Apple.

Loks
Guest
Loks

Īsti nevar gan… Ja nu vienīgi par Pixel modeļiem, bet tur tirgus ir niecīgs. Samusung un parējie android dzelžu ražotāji nav ASV kompānijas.

wils_w
Guest
wils_w

Protams par aktuālo Pixel sēriju, Nexus ir miris. Un ir vēl dažas ASV kompānijas, kas piedāvā Android telefonus, bet pie mums mazpazīstamas, jo paredzētas tik ASV tīkliem, kur tās ražo, neesmu interesējies.

zaz
Guest
zaz

Interesanti kur pazuda Ara un tam līdzīgie. Smērē cilvēkiem visādus no1novation xperiax un pixel sht.

x
Guest
x

ara bija koncepts un tas ir tur, kurp dodas koncepti – fanu galvās….vai progresa pieliekamajā kambarī…kā nu sagadās.

wils_w
Guest
wils_w

Patērētājiem tādu nevajag, to pierāda arī LG G5 izgāšanās.

Krotow
Guest
Krotow

Ņemot vērā pieaugošo konveijera darbu automatizāciju, var gadīties, ka dižais darba vietu pieaugums tur nesanāks. Jo reāli vajadzēs tikai nelielu tehniķu komandu rūpnīcas robotu tehniskajai apkopei. Lūk, ja Tramps atgrieztu atpakaļ laikus, ko izolacionisti redz slapjajos sapņos – kad rakstīja ar rakstāmmašīnām un laukus apstrādāja ar zirgu, tad gan :D

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

āmurikā ir strauji pieaugoša amišu kopiena, kas raksta ar rakstāmmašīnām un laukus apstrādā ar zirgiem https://en.wikipedia.org/wiki/Amish

Krotow
Guest
Krotow

Jep. Un IMHO IT nozarei reliģiozu konservatīvo fanātu populācijas pieaugums pavisam nav izdevīgs ne rietumos ne austrumos.

Artis Abols
Guest
Artis Abols

Tieši tā – Mac Pro jau arī liek kopā roboti. Tikai to dara Teksasā, nevis Čungladešā.

Skābene
Guest
Skābene

Kad mākslīgais intelekts sāks rakstīt softu, tad gan būs īsta industriālā revolūcija! :)

x
Guest
x

Kaut nu ātrāk! Visviens būs labāk par lielu daļu mūsdienu brīnumu ))

Krotow
Guest
Krotow

AI, kas pratīs tādas kvalitātes softu un vēl izprast klienta vēlmes, vēl tik ātri nebūs.

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Ķīnā ir sava politika un ekonomikas specifika. Cik esmu dzirdējis, tad viņiem ir diezgan sarežģīti iegādāties preces kas nav ražotas turpat Ķīnā. Līdz ar to ASV ražota iPhone netirgošana Ķīnā nav tikai pliki draudi.
Pareizākais scenārijs no Apple puses būtu sadalīt savas ražotnes, un Ķīnas tirgum domāto produkciju ražot turpat Ķīnā, ASV tirgum paredzēto produkciju attiecīgi ASV tā kā to dara arī autoražotāji.