Microsoft uzsācis izmantot visai iedarbīgu mārketinga stratēģiju, lai pārliecinātu pircējus Ziemassvētku trakumā iegādāties jaunus datorus. Microsoft norāda, ka Lielbritānijā veiktā pētījumā atklāts neticams fakts – ja tavs dators ir vecāks par trīs gadiem, tā startēšanās laiks ir par vismaz 65% ilgāks.

Pētījumā atklāts, ka piecus gadus veci datori vismaz divas stundas mēneša laikā lieki tērē lietotāja laiku ar startēšanos vien. Nemaz nerunājot par darbu paveikšanas tempiem.

Datorlietotāji, kuru īpašumā ir 5 līdz 10 gadus veca ierīce, ir tik nokaitināti, ka tie bieži bļaujot uz datoriem, 6% atzinuši, ka datora lēnā darbība esot izsaukusi asaras un pat vēlmi lietot alkoholu. Pētījums norāda, ka lietotāji nemaz nav informēti par dažādiem Windows 10 jaunievedumiem, piemēram, sejas atpazīšanu, lai piekļūtu datorā esošajām datnēm.

Oficiant, ko nozīmē muša manā zupā? Ej un pērc jaunu datoru!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
33 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

ja sainstalē krapwāri, tad varbūt tā arī ir.
mans vecais laptops ar ssd tiek restartēts/izslēgs tikai kad antivīruss paprasa restartu, savādāk to turu stendbajā, ieslēdzas teju zibenīgi.

kautko viņi tur stāsta dīvainu.

Maris Bergz

Micorsoft raxti normalu lite software

tikai izsakos :)

:) laiks, pavadot, lasot, kursoru, ir noteikti veel lielaaks :) Nemaz nerunaajot par veel citaam bezjeedziigaakaam fignjaam :)

Krotow

Protams, ka pārbloatētas OS un programmas aizņem daudz vairāk vietas un uz lēnākiem dzelžiem ar mazāku operatīvās atmiņas apjomu darbosies lēnāk. Tā vietā, lai iztīrītu drazas no savām programmām, kaut vai nekompilētu katrā sistēmas palaižamajā failā papildus 50+ MB lokalizēto tekstu (tos pēc vajadzības var novietot blakus atsevišķi), iesaka pirkt jaunu datoru. Kā anekdotē par jaunu mersedesa pirkšanu, kad pelnu trauks pilns. T.i. pilnīgi bezjēdzīgs pētījums Captain Obvious stilā. Nez ko M$ tur pīpē?

digitalk

par aizvēsturiska kompja pārinstalāciju es prasu 20-30% vairāk virs standarta cenrāža. labāk vērot kā žūst krāsa vai urbināt degunu…

Kristaps Skutelis

Cik tagad vispār maksā datora pārinstalācija?

digitalk

nezinu, kā kantoros un pie studentiem, kur ķap-ļap un gatavs. instalācijai no nulles prasu ap 40, ar konfigurēšanu un telefonisko pēcsupportu. ar datu/programmu pārnešanu vairāk, atkarībā no apjoma. cipars ‘uz rokas’.

Kristaps Skutelis

Paldies! Pirms daudziem gadiem, kad vēl bakstījos ar tādiem darbiem, bez 20 latiem nekustināju savu dupsi vīrusu nomāktā datora virzienā.

Krotow

Vispār interesanti paskatīties uz datora īpašniekiem, kad viņiem pēc 3 stundu ziepes ar veco kasti paprasa tos 40 EUR. Un vēl interesantāk ir pēc tam nosaukt stundas maksu 20 EUR/h :D

Krresko

Trīs stundās OS pārinstalēt, nokonfigurēt, salikt nepieciešamās programmas un nokonfigurēt arī tās nav iespējams.

x

Mūsdienās daudziem pietiek ar vienu programmu – weba pārlūku. Jādomā, ka šī stāsta varoņi nav profi ar komerciālajiem pakidžiem, kuri ar kompi pelna naudu. Ja OS un dzelzis ir viena vecuma (aptuveni, saprotams) un nav jāmeklē specifiski draiveri, tad kāpēc lai trijās stundās nepārinstalētu OS bez megatvīkiem. Ja arheoloģija + dejas ar tamburīnu, tad arī 3 dienas var būt par maz….

digitalk

uzreiz redzams, ka ikdienā ar to nenodarbojies :)

Lapsinieks

vai drīkst mazu profesionālu ieskatu kas ir tās “konfigurējamās programma” (legālajā sektorā) kas ir “jāsakonfigurē lietotājam vulgaris?

x

ikdienā tiešām nē, bet retu reizi saskaros ar to. man joprojām sanāk, ka uzlikt tīru OS uz dzelža kas neprasa spec. draiverus kuru nav OSā, nav nekas ilgs. ok, var būt ka userdati ir nevis uz ārējā diska, bet c: dzīlēs un vispirms tie jāsavāc un pēcāk jānoliek atpakaļ. kas vēl? ssd tvīki 10-15minūtēs? pārlūks, skaips? ja grib pa smuko un ir iespēja, tad 10min. linku eksportam un atjaunošanai jaunajā vidē. ak jā, apdeiti )) mēs taču nerunājam par scsi devaisiem, kur vajag sarakt draiverus vai pielāgot .inf failus cita modeļa draiverim. ā, nu vēl paliek darbietilpīgā daļa – uzinstalēt… Read more »

Kristaps Skutelis

Kas ir “SSD tvīki”?

x

pārsvarā vecākiem OSiem, kas nejēdz ka ir iebāzts SSD, samazina rakstīšanu skaitu (meh), atslēdz reorganizēšanu, izlīdzina partīciju (tas gan vairs tik xp), eneiblo trimu. Jauniem OSiem un jauniem SSD, vairums lietu darbojas pareizi. Principā tā ir krāna vicināšana un tradīcijas tradīciju pēc.

Lapsinieks

linku eksports… par pierakstīšanos brauzerī ir dzirdēts?
vairums softa – chrome, thunderbird, zipi, nortoni uc perversijas ir ar vienu klikšķi instalējams no ninite.com

pēdējais pēc “ā, nu vēl” ož pēc pirātiskās produkcijas. Jo legāli tev adobē ir konts, kas nopirkto visu smugi ieinstalē.

x

kāds brīvdienās neuztver ironiju par megasoftiem ko labdarīgie instalētāji liek virsū, vajag vai nevajag.
kaut gan ar ssd arī lielie softi instalēsies ātri, un ja tos nekad neizmanto, tad saprotams arī, ka neko nevajag konfigurēt/papildināt.

mēs te par laika patēriņu vairāk, morālā puse tā kā būtu sakošļāta.

digitalk

> Ja OS un dzelzis ir viena vecuma […] tad kāpēc lai trijās stundās nepārinstalētu OS

portatīvais ar ražotāja komplektētu w7hp. pēc pāris-trīs stundu OS un draiveru instalācijas ir jāizdara kas? jāsaliek apdeiti. konkrētais lūznis čekoja w7 apdeitus vairāk par diennakti, tad uzlikt, rečekot, uzlikt, rečekot, atkārtot tā reizes 10.
pēc 3 dienām kompis bija gatavs.

x

lūk, w7 apdeiti.
tie tiešām ilgi čekojas. un 8.1 arī nav ļoti ātrs.
manuprāt, xp laikos apdeitus tomēr ātrāk nočekoja.

tas kā skatās – pēc instalācijas un draiveriem var lietot, atstājot apdeitus fonā un pabrīdinot cilvēku, ka būs pāris restarti. Jēga to darīt pie sevis? apdeiti taču neprasa lietotāja iejaukšanos.

digitalk

es par to ņemu naudu, kāds atstāt. tas stils lai paliek studentiem un kaktu kantoriem. nemaz nerunājot, ka kāds uzreiz, bez apdeitu salikšanas, var izdomāt iesēsties ar pliku pakaļu internetā un sveiks, spam/ddos bot!

x

da labi, nav jau xp pre-sp3

pašam gan reiz sendienās gadījās, aizmirsu izraut vadu un pēc instalācijas restarta kompis līdz galam nemaz neiebūtojās ))
pēc sp3 ja apzināti nelien gaģušņikos, vēl pagūtu arī apdeitus uzlikt

x

>veca datora izmatošana

izmatot, t.i. skubināt po-matushke?

Usinss

Nu es nezinu nezinu. Šiem britu pētnieku darbiem nekad līdzi nedod saiti uz publikaciju utt… Bet nu, cilvēks var arī 1 mēnesi vecam datoram sadaīt tādas muļķības, ka tas sāk pamatīgi iebremzēt. Man ir 6 gadus vecs dators. Pirku par pieklājīgu naudu tajos laikos… ap 450-500 Ls . Ieguldīju pirms 2 gadiem SSD un viss. nekas neķeras utt. Vajag mācēt izmantot tehniku un prātīgi investēt tajā.

x

Pētījums ir par tumsoņām, kas i angliski ne pārāk saprot, i piekrīt visam, ko tiem piedāvā. Atsūta viņiem linku _cool_video_ un viņi spiež, hi-hi-ha-ha un pie viena uzinstalē pārlūka toolbāru kas tika piedāvāts lai redzētu video, bet pēc nedēļas – foršo desktopa tēmu ar pludmali un palmām un pusgada laikā kompis ir netīrāks par maza bērna pamperu, kas ar kliedzienu pamodina māmiņu.

Normunds Gulbis

piekrītu. ja ar 10 windows pat orginālos drive nevajag bāst iegšā datora

Valters

Tagad atliek uztaisīt pētījumu, cik daudz laika, datu tiek pazaudēts dēļ winblows nerimdināmo vēlmi restartēties…
Linuxam un MacOS, cik saprotu, šādu problēmu nav.

x

pēc maniem novērojumiem, windows prasa restartēties dēļ saviem vai cieši integrētu softu apdreitiem. linux apdeiti visādi mēdz būt, arī ar restartu. ja biji domājis 1996. g. kad iznāca Win95 – piekrītu, tur windows restartējās kad gribēja un tas ilga pāris gadus, kamēr noslīpēja. Bet tagad, kad cilvēki praktiski nelieto no vislētākajām komponentēm saskrūvētos vietējos kompjus, kuriem bija problēmas ar draiveriem, man ir iespaids ka windows ir lietojama os, bez pēkšņiem restartiem on bsod….kā vienmēr, daudz kas atkarīgs no konfigurācijas, dēļa, extenšen kartēm, to draiveriem un izmantotajām aplikācijām utt.

Vārdā Nenosauktais

Bakstoties ap aizvēsturisku datoru, nositu veselu nedēļu.Vajadzīgo nepanācu, toties bija interesanti, pamācoši.Nopirkt jaunu datoru jau nav liela māksla, vajag tikai naudu. Gudrāks tādēļ nekļūsi ne par kripatiņu :D

Krotow

Daudz kas atkarīgs no aizvēstures senuma un sākotnējās konfigurācijas. Pēc 2005. gada ražotie datori, kuriem var ielikt 4 GB RAM un SSD, pavisam labi kust uz priekšu arī tagad. Pašlaik galvenā problēma ir gandrīz pilnīga optimizācijas ignorēšana, piegāžot programmas ar nevajadzīgiem mēsliem un bildītēm, kas nevajadzīgi aizņem desmitiem vai par simtiem megabaitu.

Kristaps Lācis

Atgādināšu, ka mikros*ds tiek vainots pie jaunu datoru pārdošanas samazinājuma, jo 8.1+ darbojas raitāk kā sivēns, līdz ar to šāds “pētījums” nav nekāds pārsteigums. Līdzīgi bija pagājšgad, kad tika “izpētīts”, ka windblows ir drošākā OS. Oudear.. Ir ļaudis, kas šito uztver nopietni.

janka508

Klaja propoganda, lai cilvēki pirktu jaunus datorus.
Pēdējos gados datoru ātrdarbība īpaši nav gājusi uz priekšu, kopš Intel i5,i7 pirmās sērijas parādījās.
Veicot testus ar 2paaudzes i5 vs 6 paaudzes i5, pieaugums ap 10%, nekas īpašs.
iebaksti 4-5 gadus vecā kompī SSD disku, atbrīvojies no visādiem liekiem sūdiem stārtapā un viss ok.
p.s.
Pats mājās lietoju 2011gadā pirktu stacionāro kompi ar sandybridge i5 proci, pirms 2 gadiem ieliku SSD, šogad nomainīju videokarti. Nokalpos vēl 5 gadus.

Uldis M.

Tieši tā!
Bet bieži esmu novērojis ka jūzeris parastais, nezinot par šīm lietām un iespējām, maina laptopus reizi 2 – 3 gados, jo vecais 2012.gada laptops ar i3 ir palicis jau pārāk lēns. Un jaunais atkal tiek nopirkts ar lēno HDD, jo specifikācijā 1000GB izskatās daudz krutāk kā blakus nīkulim 128GB…
kamēr viss kas tam būtu vajadzīgs ielikt normālu SSD disku, uzlikt tīru Windowsu (bez ražotāja liekprogrammatūras) un tas “vecais” 201*.gada dators darbotos lieliski vēl gadus 5…