Šī gada 5. un 6. novembrī, atvērtajā darbnīcā MAKE RĪGA notiks otrās “Urķēšanas” (jeb hakeru) sacensības. Pasākuma mērķis ir sniegt dalībniekiem iespēju pārbaudīt savas zināšanas, apgūt jaunas prasmes un iepazīties ar domubiedriem.

Pasākuma dalībniekiem būs dota iespēja sacensties dažādos atjautību izaicinošos uzdevumos, kurus būs sagatavojuši organizatori. Dažādas puzles, Atslēgas atmūķēšana, ātrrakstīšana uz klaviatūras, programmatūras vājo punktu atrašana vai mikročipu satura atklāšana un vēl daudz citu uzdevumu- kas pa spēkam būs atrodams ikvienam. Veiksmīga uzdevuma atrisināšana tiks atalgota ar punktiem, pēc to daudzuma tiks noteikti uzvarētāji.

Dalība sacensībās ir bez maksas, balvu fonds vairāk kā 500 EUR vērtībā no Ubiquiti Labs, Kaspersky Lab, Fintronics, Dangerousprototypes, Dimple Inc. un Cert.lv.

Ierašanās abās dienās no 12:00, sacensības norise 5. novembrī 13:37 – 21:00, 6. novembrī no 12:00 līdz 18:00.

Iepriekšējā urķu olimpiādē dalību ņēma 14 dalībnieki, bet par uzvarētāju kļuva drošības speciālists Kirils Solovjovs.

“Urķu Olimpiādi” organizē entuziasti no pirmās atvērtā tipa darbnīcas Rīgā – “MAKE RĪGA”, kas atrodas Elektronikas un datorzinātņu institūta telpās. Tā darbojas pēc “hackerspace” principiem – dalībnieku organizēta iestāde, kurā biedriem ir dota iespēja izmantot instrumentus, kopīgi strādāt pie projektiem un apmainīties ar zināšanām.

olimpiade2016_poster

Ir ko teikt?