No 1. novembra Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atceļ visas robežas sarunām EEZ (Eiropas Ekonomikas zonas) valstīs. Tagad LMT klienti par fiksētu mēneša maksu un bez papildu maksas par vienību neierobežoti varēs zvanīt un sūtīt īsziņas visās EEZ valstīs, kā arī veikt starptautiskās sarunas uz jebkuru EEZ valsti. Līdz ar to LMT klientiem atceļ viesabonēšanu EEZ, un Latvijas sarunu brīvība tagad pieejama visā Eiropā.

Sarunas un īsziņas neierobežotā apjomā visā Eiropā par fiksētu maksu tikai 12,90 eiro mēnesī no 1. novembra ir pieejamas ar paplašināto tarifu plānu Brīvība.

“Latvija ar katru gadu ciešāk iekļaujas Eiropas vienotajā telpā politiski, ekonomiski un sociāli. Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk ceļo uz Eiropu tūrisma, biznesa vai studiju nolūkos. Ikvienam no mums kāds draugs, radinieks vai sadarbības partneris dzīvo, mācās vai strādā kādā no dalībvalstīm. Latvijas uzņēmēji veido kontaktus ar Eiropas uzņēmumiem, un Eiropa ir mūsu nozīmīgākais ārējās tirdzniecības partneris. Tagad LMT atceļ pēdējos ierobežojumus komunikācijai Eiropā. Tas palīdzēs stiprināt gan biznesa sadarbību un Latvijas eksportspēju, gan – ģimenes saites ar radiniekiem, kuri strādā vai mācās Eiropā,” uzsver Juris Binde, LMT prezidents.

LMT jau tagad iet vairākus soļus pa priekšu Eiropai. Pirmkārt, Eiropas Savienības Viesabonēšanas regula tikai nākamā gada vasarā paredz viesabonēšanu bez papildu maksas mobilo sakaru lietotājiem, atrodoties kādā citā Eiropas valstī. Otrkārt, LMT jau tagad atceļ arī maksu par starptautiskajām sarunām no Latvijas uz visiem EEZ valstu mobilajiem vai fiksētajiem tīkliem (izņemot paaugstinātas maksas pakalpojumus). Turklāt Regula attiecas tikai uz iespējām konkrētajā EEZ valstī, kurā klients aizceļojis. Savukārt LMT atceļ šos ierobežojumus un piedāvā iespēju brīvi sazināties jebkurā EEZ valstī ar jebkuru EEZ valsti.

“Šādi Latvija jau atkal apliecina, ka ir labākā vieta pasaulē, kur būt mobilo sakaru klientam. Ne velti tieši mūsu valsts iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem mobilo sakaru lietotājiem ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Brīva saziņa Eiropā ļaus plašāk apzināties, ka Latvijas robežas ir visa Eiropa,” turpina Juris Binde.

LMT gatavo jaunu, inovatīvu piedāvājumu arī datu pārraidei EEZ valstīs, ko plāno ieviest tuvākajā laikā.

* EEZ valstis: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
59 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

Tūlīt atnāks heiteri…

Mārcis Buhholcs

Tad sanāk, ka Brīvība 9.95 vietā maksās 12.90 un būs pa visu Eiropu, neatkarīgi no tā, vajag to man vai nē? Jo skatos LMT lapā – visi iepriekšējie Brīvības tarifi pazuduši.

Kristaps Skutelis

Labs jautājums. Parasti jau esošie klienti turpina maksāt veco cenu, bet operators par visām varītēm cenšas nopārdot savu jauno un būtiski uzlaboto pakalpojumu :) Šo es noskaidrošu, jo pašam aktuāli.

Dairis Jankovskis

kaut kādu laiku “vecais tarifu” noteikti būs pieejams, kamēr nebūs akūta vajadzība pēc jaunā. Vienīgi uz vecā pamata, nebūs EU brīvības.

Jāniss

jau noskaidrots :( saka ka nav variantu būs jāmaksā 12.90 :(
Man sieva tikko pārgāja no bite uz lmt = laba cena, daudz mb… teica ka minimums 2 gadus nemainīs neko – mums galvenais bija cena… tagad operators apgalvo ka neko nevar darīt un ka ir tikai viens tarifu plāns brīvībai un tas maksā tos 12.90… nāksies mums pāriet pie bites atpakaļ, kaut arī tur kur dzīvojam zona normāla tikai lmt… :/ MURGS tas lmt

Mārcis Buhholcs

Kristap man patreiz manslmt rāda tā – man ir Brīvība 9.95 un ir pieejama tā Brīvība Eiropā pa 12.90. Bet ja pēc mēneša būs tikai 1 variants – 12.90, tad tā ir cenu celšana. Būs jāpadomā par operatora maiņu. Es nebraukāju pa ES tik daudz, lai man ikdienā vajadzētu šādu tarifu. Tas nav loģiski. Varēja jau atstāt vienu “domestic” tarifu arī. Tie mini un savējie neder nekam, es nevaru garantēt ka visi, kam zvanu ir LMT klienti.

Kristaps Skutelis

Tā izskatās. Jāmeklē rokā līgums un jāpalasa. Man kaut kā likās, ka operators uz savu galvu nedrīkst paaugstināt pakalpojuma cenu un tam būtu klienti visādos veidos jāpārvelk uz jauno (dārgāko) tarifu.

Aleksejs Mjaliks

Var paaugstināt, par to savlaicīgi brīdinot. “Savlaicīgi” ir atrunāts līgumā. Ja nepiekrīti, tad drīkst bez sankcijām lauzt līgumu.

KasparsB

apollo manīju komentāru leta`i, kur LMT teikuši, ka tie, kuri izmantos paliks vecais, kas paši pieteiksies jaunajam lietos jauno. Automātiski nepārslēgs un dārgāks nepaliks.

Kristaps Skutelis

Tas būtu loģiski, bet pats LMT savos izteikumos ir tik nekonkrēts, ka es uz to nepaļautos. Bet nu redzēsim, es pats īsti neplānoju mainīties uz dārgāku tarifu tikai tāpēc, ka tas ir jauns.

Kristaps Skutelis

Mja, saņēmu šādu e-pastu. Tad tomēr LMT bez klientu piekrišanas paaugstina pakalpojuma cenas. comment image

Mārtiņš

Kā tas ir bez piekrišanas? Mēnesi iepriekš taču paziņo par pakalpojuma izmaiņām – ja neveic nekādas izmaiņas no savas puses, tad piekrīti.

Kristaps Skutelis

Būtu normāli, ja tiktu piedāvāta iespēja palikt pie esošā tarifa. Tādas iespējas nav.

Remarx

Pats galvenais cik ir tie kas tusējas pa ārzemēm? Cik zinu daudziem pensionāriem ir kolosālas galvas sāpes kas lietoja Brīvību, jo tagad nāksies vai maksāt lielāku maksu vai pāriet uz citu plānu vai pat manīt operatoru. Tele2 bija paredzēta iespēja lauzt līgumu ja esi nemierā ar šo, bet te brutālā veidā tiek piedāvāts viena iespēja ņem vai neņem. Bija man doma iet pie šiem, bet pēc šitāda fušiera man pat draudot ar Haubici nekad nepiespiedīs iet. Palieku kur esmu Tele2 vai radiosakari.

Krotow

Kaut kā tā. Lai gan ja to savilks kopā ar sakarīgu ciparu datu savienojumam ārpus LV, man nav iebildumu.

Kaspars

““Šādi Latvija jau atkal apliecina, ka ir labākā vieta pasaulē, kur būt mobilo sakaru klientam. Ne velti tieši mūsu valsts iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem mobilo sakaru lietotājiem ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Brīva saziņa Eiropā ļaus plašāk apzināties, ka Latvijas robežas ir visa Eiropa,” turpina Juris Binde.”

Šis gan tā mazliet iedomīgi, varētu padomāt, ka citur šādu piedāvājumu nav…

Lapsinieks

da labi… tas bija vairāk ironiski par tele2 un bites loveriem, kam esot super duper salīdzinot ar nīsto valsts naudas izkāsēju un lojālo klientu čakarētāju – LMT.
Protams, ka nav ne pirmais, ne labākais, bet kopumā skatoies gan cenas gan kvalitāti Eiropā – mums viss ir +/- ļoti labi.

Kaspars

No offence, bet šo Tu sauc par labu cenas&kvalitātes attiecību? http://www.lmt.lv/lv/briviba-eu-vip

Par 60 naudām iedod 100MB interneta dienā…

Lapsinieks

tiešām neizskatās…

LOOK

Noskaidroju pie LMT ka jāmaksā būs 12.90 par Brīvību. No 1 nov. varēs pieslēgt ar īsziņas palīdzību tie kuri vēlas. No 1 dec. VISI automātiski tiks pārslēgti uz jauno tarifu.

Teksts

01.11 visus apziņo un no 01.12 visus pārslēdz uz jauno Brīvību. Tie kas nekur nebrauc un ārzemēm nezvana, dusmosies un varbūt meklēs ko citu.

LOOK

Ar laiku maksa konkurences rezultātā varētu nokrist atpakaļ uz tiem pašiem 9,95

Grix

Kāpēc viss šis te aizsākās? Tāpēc, ka god. Kariņa k-gs Briselē sāka īstenot viesabonēšanas atcelšanas revolūciju un nevērtēja to, vai Itālijā abonēšana maksā 50 EUR/mēn. vai Latvijā nieka 9.99 EUR/mēn. Pakalpojums visiem jāsniedz pēc likuma jāsniedz vienāds. Latvijas operatori tagad ir spiesti meklēt elegantus risinājumus, kā šai mūsu pašu pārstāvja idejai pielāgoties. Nebūtu Kariņa iniciatīvas, viss būtu pa vecam (vismaz priekš LV klientiem).

Kristaps Skutelis

Jā, viss būtu pa vecam. Turpinātu mājas tīklā maksāt smieklīgi maz (kas traucētu operatoriem attīstīties un piedāvāt jaunus pakalpojumus), bet ārzemēs viesabonēšanā atstātu milzu naudas summas. Tāda viensētnieku domāšana.

Henrijs Briedis

Rakstu ari no savas puses Kristap, LMT ir liels cukcepures jo sazinoties ar LMT konsultantiem ja ta var teikt,es uzzinaju ka ar 1 decembri eksistes tikai Briviba pa 12,90 un vinus neintrrese ka Tu uz arzemem vispar nezvani.Vardu sakot esosiem tarifplaniem pieaugs maksas un vai tu izvelesies jaunos vai vari tities prom jo viniem pastaves plani tikai sazinai eurozona bet pa Latviju nebus neka!!!!

Henrijs Briedis

Ja ja sis i proeksrocibas tikai tiem kuri celo un ka ari i kam zvanit uz arzemem,bet ja cilveks nekur necelo u n nevienam nezvana uz arzemem tad tadiem tas i tikai liekas izmaksas un nevaru saprast kadel man jamaksa par to ko es nelietoju!!!

Kristaps Skutelis

Skuju, tagad tarifu cenas tikai pieaugs.

Aleksejs Mjaliks

Viss, konkurence ir beigusies jau labu laiku atpakaļ. Tagad operatori kā nu kurš cenšas tos tarifus celt.

Mārcis Buhholcs

Sanāk kā ar OCTA “uz visu Eiropu”, tie, kuri regulāri braukā – priecājas, tie, kuri nebrauc regulāri – pukojas un meklē lētākus piedāvājumus. Analoģiski būs ar LMT. Ja neatstās lētāku Brīvību tikai Latvijai, ne viens vien mainīs operatoru. Nu nav īsti prātīgi maksāt vairāk par to, ko regulāri neizmanto. Protams, ja tā nauda neuztrauc, tā var darīt, bet nu vienalga. Es personīgi šādu tarifu sev pieslēgtu, uz to laiku kamēr esmu ārzemēs. Tiem, kuri regulāri braukā, protams, šādi tarifi ir izdevīgi, šaubu nav. Tāpat kā tas Tele2 tarifs visai Baltijai. Viens paziņa, kurš visu laiku mētājas pa visām 3 Baltijas… Read more »

Krotow

Apmēram tā. Sanāk laiku pa laikam viena gada laikā izskriet ārpus LV, tā ka kopumā ērti, jo nav jādomā, ka vajadzēs uz 2 nedēļām mainīt tarifu.

Kaspars Vjaksa

teikšu gan atklāti ko domāju – 5 gadus atpakaļ šis būtu bijis ļoti aktuāli, tagad man liekas, ka drīzāk labāk datus būtu iedevuši. Sazvanīties un sms tagad paliek arvien nesvarīgāk.

Lapsinieks

nu nez… ārzemēs kā reiz sameklēt wifi nav problēmu – ja vien neesi adikts un tev to nevajag staigājot vai braucot ar mašīnu…

Kaspars Vjaksa

nu diezgan daudz nākas pa darba darīšanām braukāt, arī privāti ceļot – nav jau nemaz tā wifi piekļuve tik spīdoša. it īpaši vecajā Eiropā – wifi lēns, vispār nestrādā vai jāmaksā par piekļuvi. Ar nepacietību gaidu nākamo vasaru, kad pazudīs roaming maksas EU robežās.

Kaspars

Jap, mana pieredez ir tieši tāda pati- vecajā Eiropā ar WiFi ir problēmas, un ne mazākās.

davfreim

Jup, pat tur kur ir WiFi, parasti tas ir tizls, nereti jāpilda kaut kāda reģistrācijas forma un tad tāpat tas bezmaksas wifi citur ir tikai 15 min, citur 2h. Viesnīcās arī pat maksas wifi dažreiz ir limitēts un lēns, Austrijā kalnos 2GB limits bija uz 1 nedēļu :D

Lapsinieks

nu tas laikam atkarīgs no vietām… normālās viesnīcās un kafejnīcās/restorānos ir baigi ok. jā, maķī un hosteļos laikam nav ok, bet es tādām vietām eju ar lielu līkumu.

GGrs

nu jau gan iršana no tevis. Latvijā esam izlutināti ar labu, ātru un parasti bezmaksas wifi, arī “normālajās” viesnīcās maksas wifi var būt vienkārši briesmīgs. Diezgan esmu komandējumos šogad izbraukājies gan pa A, gan R eiropu un tas wifi vairāk nav nekā ir. Visvairāk tracina, ka bezmaksas punktos jāpilda kaut kādas aptaujas un reklāmas jāskatās. tāpēc, kad braucu uz ārzemēm, vienmēr ņemu kādu datu paku, lai varu būt sasniedzams un mierīgi strādāt, neuztraucoties par wifi pieejamību. Pilnīgi piekrītu, ka zvani un sms nav vairs aktuāli, lmt mani var piesaistīt tikai ar sakarīgiem datu tarifiem ārzemēs!

Lapsinieks

tā nav iršana, tā ir atšķirīga pieredze. bet ja jūs visi sakāt ka ir ūdīgi, tad gan jau ka ir… man nav trāpījies… es apmetos vai nu dzīvokļos caur airbnb vai foršās viesnīcās, ja ir mega piedāvājumi. neapmeklēju meinstrīma vietas, jo sanāk jau ja meinstrīms, tad arī bars ar wifi sēdētājiem… mana personīgā pieredze un arī vajadzība pēc interneta drusku atšķiras. laikam.

Kristaps Skutelis

Mhm, Lapsinieks laiž greizi. WiFi nav risinājums un ērtāk, ka datu savienojums vienmēr pie rokas. Pamēģinās un pats sapratīs.

Lapsinieks

da labi… es arī LV varu nedēļu bez interneta iztikt. neesmu sasniedzi vēl tādu atkarības līmeni. Un ja ļoti vajag, man ir kabatas wifi rūteris – ja brauc uz kādu valsti, nopērk tur priekšapmaksas gigabaitus un vālē nejēgā. Pēdējā braucienā gan, godīgi sakot, no čumedāna tā arī tas netika izvikts…

Kristaps Skutelis

Es, savukārt, varētu (mēģināt) nedēļu nodzīvot mežā. Bet vai to ir jādara? Nedomāju vis.

Lapsinieks

vot par Tevi un mežu es bik piešaubos :D

Skābene

Cik esmu novērojis, tad Sheraton un Mariot viesnīcās internets ir par maksu!Tikai zelta klientiem bezmaksas internetu mēdz pasniegt kā kaut ko īpašu, kamēr Latvijā bezmaksas nets ir pašsaprotama lieta!
Un ātrums vecajā eiropā ir kājminams!

Kaspars

Skatoties kādā valstī.. Cik no savas pieredzes gan Vācijā, gan tāpat Francijā un Spānijā, nav ar tiem WiFi tik rožaini, ir krustu šķērsu Eiropa ar auto izbraukāta un daudz kur pat McDonaldos nav bezmaksas WiFi. Un tāpat daudz kur tas WiFi ir nožēlojami lēns, tik lēns, ka reāli mobilais internets ir daudz veiklāks, tā kā, nevar nepiekrist, ka šis ir tāds 5 gadus atpakaļ ieviešams pasākums nevis šodien.

Uldis M.

nu nezinu gan… man kaut kā ar kafeinīcas un viesnīcas piedāvāto wi-fi īsti nepietiek… man ārzemēs vajag mobilitāti – tieši pārvietojoties ar auto, vai kājām – ir būtiski kartes, navigācija, informācija, un kaut vai tā pati saziņa…

Lapsinieks

nu lāb… navigācija tak oflainā pieejama… bet ok, laikam vajadzības dažādas

Uldis M.

Jā, bet ja ir izvēle lietot offline navigāciju ar ne tām svaigākajām kartēm, vai online navigāciju ar svaigu informāciju, kur ar interneta starpniecību vari arī uzmeklēt objekta informāciju – kaut vai darba laikus un atsauksmes… es izvēlētos otro…

Lapsinieks

man te tāds stulbs salīdzinājums, bet zinu vienu puisi, kas pat lampiņu nomainīt skatās jūtūbē “how to”. kaut kāda atkarība. Ir vēl piemēri – ārzemēs ar karti rokā nevar izpīpēt uz kuru pusi jāiet… kur dienvisi, kur ziemeļi. Oftopiks, protams… katram savas vajadzības

x

telefonos nav kompasa?

Lapsinieks

nezinu… ir? es parasti skatos uz kuru pusi gājputni laiž…

Kristaps Skutelis

Toties tu tagad varēsi bez papildus maksas uzzvanīt uz mājām, lai tur kāds cilvēks pienāk pie datora un ar pirkstu Google Maps velkot izskaidro kā tev nokļūt vajadzīgajā galamērķī :D

as

labs!!!:DDD

Skābene

Man jau liekas, ka Latvijā Wifi nav problēma, bet Vācijā, kur visiem Wifi jābūt ar paroli gan ir sūrāk!

oldschool zerolemon fan

12.90eur principā ir OK cena par šādu pakalpojumu, bet nu visiem to nafig nevajag. Mani personīgi sarunas neinteresē vispār kā suga (pietiek ar 40min mēnesī mierīgi). Man vajag datus (izmantošanai Latvijā), mēnesī vismaz 4GB :)

Attiecīgi izmantoju LMT karti + nedēļa internetam, vidēji tas izmaksā ~6.66eur mēnesī.

Analogu priekšapmaksas tarifu nevienam citam .LV operatoam nav.

Banana

Man jau “patīk” ka nedz bite nedz lmt, pasaka ka lidz 2018 gadam OBLIGATI ir jaatcel viesabonēšanas maksa visiem operatoriem EEZ!
Tā ir eiropas noteikta regula, nevis skaista pašiniciatīva!!!!

Bet pie mums, ka jau pie mums… Ka tik runajot caur puķēm piesaistīt vairāk klientus tādējādi saņemt pec iespejas lielaku peļņu!

Bils

Mūsu kantorim tikko iedeva spec. cenu 11.70eur, nu neteiktu ka baigā atlaide, bet tomēr…
Un sola rīt izskatīt jautājumu par papildus i-neta trafiku.

Kaspars Bebris

LOL.. tā nav spec. cena, tā ir vk cena BEZ PVN biznesa klientiem :D Biznesā daudz kur pieņemts cenas norādīt bez PVN.

Janis

Sazinājos ar LMT, jo arī saņēmu vēstuli par cenām. Piedāvājumi nekādi – maksāsi vairāk un viss. :(
Man tās sarunas uz ārzemēm nekad nav nācies izmantot (arī nenāksies) un vispār runāju maz, ap 2h mēnesī. Rezultātā jāmaksā par gaisu būs 3 eiro dārgāk. Vienīgais, kas notur, ir patiesi neierobežotais internets telefonā.. Bet nu jā, 20 eiro mēnesī bija ok. Tagad jau 23 eiro mēnesī – jāsāk painteresēties, ko citi piedāvā. :(

pirx73

Interesanti, cik daudzi LMT klienti zvanīja un draudēja mainīt operatoru?
Šo vērtēju kā ļoti neapdomīgu pārdevēju/mārketinga gājienu. Nevar visus piespiest maksāt vairāk par pakalpojumu, kuru regulāri neizmanto. Viesabonēšanas atcelšana nenozīmē, ka nevar pastāvēt lokālie tarifi. LMT vispār ir dīvains – tikai galējības, pilnīgi viss vai “mini” tarifs, kurā ir pats minimums, pa vidu – nekā.