web analytics

Zviedrija glābs dabu, atvieglos nodokļu slogu remontdarbiem

Jaunākie raksti

Microsoft Surface Pro 7 planšetdatora apskats (video)

Tālajā 2011. gadā man bija ekskluzīva iespēja būt ASV un dzīvajā pieredzēt Windows 8 publiskās beta versijas izziņošanu. Šī...

ASUS RT-AX68U ir pirmais Wi-Fi 6 maršrutētājs ar Instant Guard

ASUS RT-AX68U ir pirmais mājas lietotājiem paredzētais bezvadu maršrutētājs ar Wi-Fi 6 un jauno Instant Guard drošības risinājumu. ASUS...

Kāds vīrietis Kalifornijā apsūdzēts pēc tam, kad viņa drons ietriecas policijas helikopterā

Visai nelāga drona pilotēšana izvērsusies kādam vīrietim Kalifornijā. Viņš pērnā gada septembrī palaida savu bezpilota lidaparātu, lai redzētu nozieguma...

“WhatsApp” nolemj uz laiku atlikt jaunās privātuma politikas ieviešanu

Pēc "WhatsApp" nesenā paziņojuma, ka drīzumā lietotājiem vai nu būs jāpiekrīt savu datu nodošanai "Facebook", vai arī par šo...

Razer piedāvā savu sejas aizsargmaskas konceptu ar RGB apgaismojumu

Koronavīrusa pandēmijas sākumā uzņēmums Razer aktīvi reaģēja uz situāciju un pielāgoja savu rūpnīcu, lai ražotu vienreizlietojamās medicīnas aizsargmaskas, un...Zviedrija grasās atvieglot jebkāda veida remontdarbu izmaksas, samazinot pievienotās vērtības nodokli mantu, apģērbu un ierīču labošanas pakalpojumiem. Daudzviet pasaulē izveidojusies situācija, kad ir daudz vienkāršāk, ātrāk un bieži pat lētāk nopirkt jaunu ierīci, nevis mēģināt to salabot.

Jebkāda veida zaļās domāšanas pamatā ir saražotā maksimāli ilga izmantošana, tādējādi taupot ne tikai uz izmaksu rēķina, bet arī neizsmeļot dabas resursus. Tāpat Zviedrijā tiks atvieglota nolietoto ierīču nodošana. Nodokļa likme par velosipēdu, apģērbu, apavu un citiem remonta darbiem tiks samazināta no 25% līdz 12%.

Iedzīvotāji varēs pēcāk atgūt pusi no samaksātā par ledusskapju un veļasmašīnu remonta darbiem, neskaitot detaļu izmaksas. Aprēķini liecina, ka nodokļu ieņēmumos tiks zaudēti 54 miljoni dolāru, bet tas ir neskaitot nepārdotās jaunās ierīces. Vienlaikus tiks ieviesta nodeva par jaunu iekārtu, datoru un viedierīču tirdzniecību, kas varētu ienest ap 233 miljoniem dolāru gadā.

Dažādiem ražotājiem ir dažāda nostāja viedierīču nomaiņai un pārstrādei. Apple vismaz apgalvo, ka iPhone izjauc speciāls robots Liam, pēcāk detaļas tiek izmantotas atkal vai pilnībā pārstrādātas. Samsung vienmēr iet ātrāko ceļu, viedtālruņi netiek laboti, tos vienkārši nomaina, kad kaut kas ir saplīsis.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars

Zviedrija ir valsts, kur joprojām ir kronas, pie mums ir eiro
Kāpēc izmaksas ir dolāros norādītas??
Kāpēc, lai mani interesētu USD???

x

Varbūt tāpēc, lai šo rakstu izlasot Austrālijā vai Labās Cerības ragā, lasītājam nevajadzētu meklēt kronas kursu un rēķināt, bet usdos katrs jau galvā var piemest, tas ir daudz vai maz.

Nedomāju, ka šis ir tas gadījums, kad acs piramīdas virsotnē ir piemiegusi zviedru laikraksta redaktoram vai kursoriešiem.

Kaspars

Jā, kursora mērķa auditorija pavisam noteikti ir Austrālieši un dolāra kurss jau gadiem nav mainījies pret euro (lasi: cilvēks, kuram nav saistības ar finansēm vai ārzemju internetveikaliem nezin kursu!)

digitalk

pag, tu gribēji krievu rubļos skaitīt vai mongoļu tugrikos?

btw, zini kāpēc rubli sauc par rubli? :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: