Web Analytics
More
  Reklāma

  Zviedrija glābs dabu, atvieglos nodokļu slogu remontdarbiem

  Jaunākie raksti

  Zviedrija grasās atvieglot jebkāda veida remontdarbu izmaksas, samazinot pievienotās vērtības nodokli mantu, apģērbu un ierīču labošanas pakalpojumiem. Daudzviet pasaulē izveidojusies situācija, kad ir daudz vienkāršāk, ātrāk un bieži pat lētāk nopirkt jaunu ierīci, nevis mēģināt to salabot.

  Jebkāda veida zaļās domāšanas pamatā ir saražotā maksimāli ilga izmantošana, tādējādi taupot ne tikai uz izmaksu rēķina, bet arī neizsmeļot dabas resursus. Tāpat Zviedrijā tiks atvieglota nolietoto ierīču nodošana. Nodokļa likme par velosipēdu, apģērbu, apavu un citiem remonta darbiem tiks samazināta no 25% līdz 12%.

  Reklāma

  Iedzīvotāji varēs pēcāk atgūt pusi no samaksātā par ledusskapju un veļasmašīnu remonta darbiem, neskaitot detaļu izmaksas. Aprēķini liecina, ka nodokļu ieņēmumos tiks zaudēti 54 miljoni dolāru, bet tas ir neskaitot nepārdotās jaunās ierīces. Vienlaikus tiks ieviesta nodeva par jaunu iekārtu, datoru un viedierīču tirdzniecību, kas varētu ienest ap 233 miljoniem dolāru gadā.

  Dažādiem ražotājiem ir dažāda nostāja viedierīču nomaiņai un pārstrādei. Apple vismaz apgalvo, ka iPhone izjauc speciāls robots Liam, pēcāk detaļas tiek izmantotas atkal vai pilnībā pārstrādātas. Samsung vienmēr iet ātrāko ceļu, viedtālruņi netiek laboti, tos vienkārši nomaina, kad kaut kas ir saplīsis.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kaspars
  27.09.2016 10:28

  Zviedrija ir valsts, kur joprojām ir kronas, pie mums ir eiro
  Kāpēc izmaksas ir dolāros norādītas??
  Kāpēc, lai mani interesētu USD???

  x
  27.09.2016 12:38
  Reply to  Kaspars

  Varbūt tāpēc, lai šo rakstu izlasot Austrālijā vai Labās Cerības ragā, lasītājam nevajadzētu meklēt kronas kursu un rēķināt, bet usdos katrs jau galvā var piemest, tas ir daudz vai maz.

  Nedomāju, ka šis ir tas gadījums, kad acs piramīdas virsotnē ir piemiegusi zviedru laikraksta redaktoram vai kursoriešiem.

  Kaspars
  27.09.2016 14:53
  Reply to  x

  Jā, kursora mērķa auditorija pavisam noteikti ir Austrālieši un dolāra kurss jau gadiem nav mainījies pret euro (lasi: cilvēks, kuram nav saistības ar finansēm vai ārzemju internetveikaliem nezin kursu!)

  digitalk
  27.09.2016 15:12
  Reply to  Kaspars

  pag, tu gribēji krievu rubļos skaitīt vai mongoļu tugrikos?

  btw, zini kāpēc rubli sauc par rubli? :)

  Reklāma