Web Analytics
More
  Reklāma

  Rīgā pirmo reizi notiks starptautiska konference par bezmaksas mājaslapu izveides platformu WordPress

  Jaunākie raksti

  Šī gada 1. un 2. oktobrī LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks pirmā WordCamp Riga konference, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par WordPress – brīvi pieejamo mājaslapu un blogu veidošanas rīku, uz kura bāzes darbojas aptuveni 75 miljoni interneta lapu.

  WordCamp Riga konference, pārņemot citu WordCamp konferenču piemēru, ir iedalīta divās sesijās. Vienā sesijā uzņēmējiem, blogu uzturētājiem, mārketinga un citu jomu entuziastiem būs iespēja uzzināt, kā ar mājaslapu palīdzību veicināt savu profesionālo darbību, kā arī apzināt klientu piesaistes un satura veidošanas spējas. Savukārt otrā sesija ir veltīta jautājumiem, kas palīdzēs programmētajiem, mājaslapu dizaineriem un citiem IT speciālistiem iepazīties ar mājaslapu tehniskajiem risinājumiem, kā arī WordPress platformas jaunākajām iespējām.

  Reklāma

  Viens no daudziem runātājiem būs WordsPress lietotāju pasaulē pazīstamais latvietis – Raitis Sevelis. Viņš ir viens no populārā WordPress spraudņa jeb rīka izstrādātājiem. Šis rīks ir iekarojis daudzu WordPress lietotāju simpātijas un pat retais latvietis zina, ka tas tapis tepat. Savā runā konferencē Raitis pievērsīs uzmanību tēmai, ko pārzina vislabāk – kā var nopelnīt ar šādu rīku izstrādāšanu. Tā kā ikvienam planētas iedzīvotājam WordPress platformu ir iespēja izmantot bez maksas, lielākoties neviens neiebilst veltīt nedaudz sava laika šīs platformas attīstīšanai. Tieši tam ir paredzēta otrā konferences diena. Raivis Dejus, viens no pazīstamākajiem WordPress entuziastiem Latvijā un arī veiksmīga mājas lapu veidošanas biznesa īpašnieks, visus aicinās otrajā konferences dienā piedalīties kopīgā sistēmas tulkošanas sesijā. Jā, WordPress platforma ir pieejama latviešu valodā, taču tulkojums ir nepilnīgs. Tāpēc, neatkarīgi no iemaņu līmeņa vai iepriekšējās pieredzes ar šo platformu, ikviens ir aicināts pielikt roku kvalitatīvam WordPress tulkojumam uz latviešu valodu.

  Starp runātājiem būs gan Tords Hedengrens ar tēmu “Publicēt ar WordPress palīdzību: no pagātnes nākotnē”, gan Kirils Solovjovs par drošības audita procesu, gan arī Džonatans Hovards ar tēmu “Kā tikt vaļā no rakstīšanas bloka un kreativitātes barjerām” un daudzi citi runātāji. Visu programmu var apskatīties šeit – https://2016.riga.wordcamp.org/speakers/

  WordCamp Rīgā, tāpat kā citās pilsētās daudzviet pasaulē, organizē WordPress lietotāju kopiena kopā ar citiem brīvprātīgi iesaistītiem interesentiem. Pirmā WordCamp konference notika 2006. gadā. Tagad aiz muguras ir jau 620 konferences 67 dažādās pilsētās. Beidzot šim skaitlim piepulcējas arī Rīga. “Šī ir unikāla iespēja Latvijas iedzīvotājiem apmeklēt pasākumu, kurā biznesa attīstības tēma vijas kopā ar tehnoloģiskiem risinājumiem,” saka konferences organizatore Kristiāna Štāla. “Tā kā šis ir kopienas pasākums, runātāju vidū būs mūsu pašu vietējie mājas lapu izstrādātāji un uzņēmēji, taču, protams, neiztikt arī bez ārzemju ekspertiem. Daudziem cilvēkiem šķiet, ka veidot mājaslapas ir dārgi un bez specifiskām zināšanām – neiespējami. Šajā konferencē centīsimies pierādīt pretējo.”

  WordPress ir ne tikai mājaslapu izstrādātāju iecienīts rīks, bet arī viena no populārākajām satura administrācijas platformām, kas ļauj viegli veidot mājaslapu saturu cilvēkiem, kam nav nekādu zināšanu par programmēšanu. Populārākie mājaslapu veidi, kuri darbojas pateicoties WordPress platformai, ir uzņēmumu mājaslapas, blogi, informatīvās mājaslapas, izvietojot tikai tekstu, interneta veikali un forumi, tādā veidā palielinot interneta lietotāju iespējas elektroniskajā vidē.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  27.09.2016 16:12

  > Raivis Dejus, viens no pazīstamākajiem WordPress entuziastiem Latvijā un
  arī veiksmīga mājas lapu veidošanas biznesa īpašnieks, visus aicinās
  otrajā konferences dienā piedalīties kopīgā sistēmas tulkošanas sesijā.

  aļo, garaž. sistēmas tulkošanai nevarēja savā WP uzcirst lapu, kur tauta kolektīvi pastrādātu? vienas dienas sesija ir stulbums, tā neko normāli neiztulkos.

  03.10.2016 08:41
  Reply to  digitalk

  Šeit ir forums, kurā visi cītīgi diskutē par WordPress tulkošanu: https://groups.google.com/forum/?hl=lv#!forum/wordpress-latviesu-valoda

  digitalk
  27.09.2016 16:21

  btw, te ir kādi WP spečuki? vajag konsultāciju. drinks vai pusdienas no manis.

  GGWP
  29.09.2016 15:38

  Jau gadiem nespēj iztulkot… optimisti.

  Reklāma