Reklāma

Scania rada pasaulē pirmo pulksteni no smagajām automašīnām

Jaunākie raksti

Mini Cooper SE ALL4 Countryman – elektrifikācijas izgāšanās?

Mini Countryman ir britu mēģinājums trāpīt krosoveru segmentā, bet mēģinot arī nepazaudēt pašu brenda šarmu. Šeit gan man ir...

TikTok ļaus jauniešiem veidot CV video formā

Lietotne TikTok testē jaunu funkcionalitāti, kas ļautu ar īso video palīdzību pieteikties darbā, lai nebūtu jāveido tikai izklaidējoša satura...

Volkswagen autonomie taksometri gaidāmi jau 2025. gadā

Volkswagen paziņojis par plāniem jau 2025. gadā piedāvāt ID.Buzz mikroautobusus aprīkot ar SAE Level 4 pašbraukšanas iespējām, lai tie...

MSI MPG Z590 Gaming Carbon WiFi sistēmplates apskats

MSI izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Atsaucoties uz kaitējumu videi, “Tesla” automašīnu apmaksai vairs nepieņems “Bitcoin”

Lai arī sākotnēji šķita, ka "Tesla" ar Īlonu Masku priekšgalā pauž nepārprotamu atbalstu kriptovalūtām, īpaši "Dogecoin" un "Bitcoin", izskatās,...

Scania ir pieņēmusi jaunu izaicinājumu – sacensības ar laiku. Izaicinājumā 14 smagājām automašīnām bija burtiski jāķer katra sekunde. Pamestā lidlaukā nekurienes vidū Scania radīja pasaulē lielāko pulksteni, kas sastāv no smagajām automašīnām – pulksteni, kas tikšķ 24 stundas no vietas.

Strādājot kravas pārvadājumu biznesā, būšana īstajā vietā un īstajā laikā nozimē visu. Tāpēc Scania tās jaunās paaudzes smagās automašīnas nolēma notestēt, liekot uz sacīkšu ceļa vienu pret vienu ar pašu grūtāko pretinieku – laiku. Pats uzstādīšanas process, aizņēma 14 smagās automašīnas, 90 autovadītājus un 70 000 kvadrātmetru pamesta lidlauka. Gigantiskais pulkstenis sāks tikšķēt 20. septembra plkst. 20:00 pēc Latvijas laika un tiks translēts tiešraidē.

“Smagās automašīnas ir ne tikai lielas, spēcīgas konstrukcijas, bet arī sīki un smalki izplānoti un noslīpēti instrumenti – tieši tāpat kā pulksteņi. Katru automašīnu vajadzēja specifiski pielāgot tās atrašanās vietai pulkstenī, un bija nepieciešama smalka datu analīze reālajā laikā un savienojamība ar servisa centru, lai šī misija būtu iespējama,” skaidro Stafans Arvas (Staffan Arvas), Scania mārketinga un komunikācijas vadītājs.

Katrai no iesaistītajām automašīnām bija sava veida izaicinājums atkarībā no tā, kurā no pulksteņa rādītājiem tā bija. Sekunžu rādītāju kolonai vajadzēja braukt pa perfektu riņķi katras sešdesmit sekundes 24 stundu garumā. Sekunžu rādītāja kolonas iekšējai automašīnai vajadzēja noturēt vienmērīgu ātrumu 13 km/st., savukārt ārējai automašīnai – 54 km/st. Automašīnām, kuras veidoja stundu un minūšu rādītājus vajadzēja sinhroni laiku pa laikam braukt un apstāties.

Lai spētu noturēt vienmērīgu ātrumu un degvielas patēriņu, katru no 14 smagajām automašīnām vajadzēja tehniski pielāgot atbilstoši tās atrašanās vietai pulkstenī. Scania flotes vadītāji no kontroles torņa vēroja visu iesaistīto mašīnu darbību, lai izvairītos no neparedzētām pauzēm un lieka nolietojuma.

Vadītāji spēlēja nozīmīgu lomu misijas izpildē. Elins Engstroms, Scania automašīnas vadītājs, kurš brauca sekunžu rādītāja kolonā, izceļ: “Kravas automašīnu biznesā patiesi svarīga ir precizitāte un punktualitāte. Pulksteņa izaicinājums bija augstākais pārbaudījums, iekļaujoties vienotā sistēmā ar vienmērīgu ātrumu pa noteiktu trajektoriju 24 stundas no vietas. Visiem vadītājiem vajadzēja darboties sinhroni, lai nodrošinātu šīs misijas izpildi un izveidotu pasaulē lielāko smago automašīnu pulksteni.”

Pulksteņa darbība tika filmēt, izmantojot piecu dažādu veidu kameras, kas ļauj skatītājiem pulksteņa mājaslapā pārslēgties starp dažādiem skatiem. Tāpat mājaslapas apmeklētāji var ieskatīties projekta aizkulisēs un uzzināt sīkāk gan par pulksteni, gan Scania jaunās paaudzes automašīnām.

Pulksteņa izaicinājums tika pieņemts, lai pierādītu, ka, neskatoties ne uz ko – vai tiek vilkta graudu, degvielas vai koku krava vai veidots 70 000 kvadrātmetru liels pulkstenis – Scania spēj piedāvāt labāko risinājumu vissvarīgākajam biznesam – Jūsu.

the-scania-clock-at-daytime

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
as

Tāpēc tie auto tik dārgi, ka spēlē šitik dārgas rotaļas:)

Kristaps Skutelis

Auto ir dārgi, jo tās ir specifiskas ierīces ar kuru palīdzību biznesi var nopelnīt.

deni2s

Kārtējais mārketinga BS.

Kristaps Skutelis

Jā, es Tev pilnībā piekrītu, ļoti interesanta mārketinga kampaņa :)

deni2s

Vismaz sev neko interesantu tur neatradu. Dara kaut kādas muļķības un to pasniedz tā, it kā lidošana uz Mēnesi salīdzinot ar šo ir nieks. Šī noteikti nav tā ziņa, kuru es sagaidu redzēt kursora auto sadaļā.

Kristaps Skutelis

Man gan šī aktivitāte šķita interesanta un tā ir saprotama arī tiem, kas ir ārpus transporta biznesa jomas. Tāpēc arī publicēju Kursorā. Kādu saturu sagaidi pie mums?

deni2s

Interesantus un subjektīvus auto apskatus, varbūt kādu jaunu tehnoloģiju apskatus (tur lukturi, bremzes – tādā stilā), kurš ražotājs ar kuru apvienojies, auto modeļu jaunumi (jauni modeļi/pārtraukta ražošana), kaut kādu vietējo auto pasākumu (klubu) apraksti un ziņas par tiem arī būtu interesanti – tagad jums nekā tāda nav, bet tie pasākumi notiek sezonā katru vīkendu.

Kristaps Skutelis

Izklausās prātīgi un interesanti. Lūkosim darboties tā, lai šāds saturs atrastu vietu arī Kursorā. Paldies par viedokli!

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: