Tirgus izpētes uzņēmums Gartner ziņo, ka Apple iPhone atkal nedaudz zaudējis pārdošanas apjomus pēdējā ceturkšņa laikā. Pasaulē viedtālruņu pārdošanas apjomi kāpuši par 4.3%, kamēr Apple piedzīvojis 7.6% pārdošanas apjomu kritumu. Protams, viedtālruņu operētājsistēmu tirgus līderi ir iOS un Android, šie dati nav mainījušies un diez vai mainīsies.

Visi attīstīto valstu tirgi piedzīvojuši lēnākus viedtālruņu pārdošanas apjomus, kamēr jaunattīstības tirgi vidēji auguši par 9.9%.

2015. gada otrajā ceturksnī Apple viedtālruņu tirgus daļa bija 14.6%, bet šogad – tikai 12.9%. Samsung no 21.8% pakāpies līdz 22.3%. Samsung arī paziņojis, ka pēdējie trīs mēneši bijuši negaidīti labi, pārspējot iepriekšējo gadu statistiku. Apple pārdošana apjomi Ķīnā un Āzijā kopumā esot nogāzušies par 26%, ja salīdzina ar pagājušā gada šo pašu periodu. Austrumeiropā un Āfrikas ziemeļu daļā iPhone pārdošanas apjomi ir dubultojušies. Jau iepriekš bija zināms, ka OPPO uzrādīs milzīgu kāpumu. Gartner statistika norāda, ka OPPO ieņem 5.4% no pasaules tirgus, kas ir vairāk nekā divkāršs kāpums pret pagājušā gada 2.4%.

Gartner ziņo, ka iPhone un Android cīņa sāk līdzināties Mac vs PC cīņai pirms vairākiem gadiem, kad Android/PC ieņem gandrīz 90% no tirgus, kamēr Apple produkcija ienes ražotājam 90% no kopējiem ienākumiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andish Gonzalez

Izlasot virsrakstu nodomāju, ka runa būs par reklāmām.
Es vēl labi atceros Apple reklāmas, kur divi aktieri atveidoja Mac un Win. :) Bija orģināli un smieklīgi.

digitalk

AMD ziedu laika izrāvienā vs Intel

https://youtu.be/dPi7oaalDcA

None

Kaut kāds murgains pēdējais teikums. Kas ar to bija domāts?

Kristaps Pūtelis

Domāts tas, ka Android lieto vairāk cilvēku, taču ar savām ierīcēm daudz labāk pelna Apple ;)

x

Āfrikas ziemeļu daļā iPhone pārdošanas apjomi ir dubultojušies – nuja, nevar doties uz Eiropu bez aifona. Nesapratīs!