Ķīnas Didi Chuxing, kas ir Uber un Lyft taksometru pakalpojumu tiešs konkurents, ir iegādājies Uber Ķīnas divīziju par 35 miljardiem dolāru. Pagaidām Didi un Uber Ķīnā saglabās abus zīmolus, bet īpašnieks būs viens. Didi apvienos uzņēmumu vadību un tehnoloģijas, lai samazinātu izmaksas.

Uber un Didi ir Ķīnā investējuši vairākus miljardus dolāru, bet pagaidām neviens no uzņēmumiem nav sācis pietiekami pelnīt, lai investīcijas pārskatāmā nākotnē atmaksātos. Uber un Didi kopējā vērtība Ķīnā būs ap 35 miljardiem dolāru.

Didi apgalvo, ka uzņēmums ir piesaistījis 15 miljonus taksometru šoferus visā Ķīnā, tie apkalpojot 300 miljonus braucienu mēnesī visā Ķīnas teritorijā. Baumas norāda, ka Uber Ķīnā pēdējā gada laikā investējis vismaz miljardu dolāru, ko analītiķi uzskatītu par vējā izmestu naudu. Tiek pieļauts, ka līdzīgas summas Uber Ķīnā zaudēja arī iepriekšējos gados.

Šobrīd zināms, ka pirkuma rezultātā Didi izveidotājs Cheng Wei iegūs vietu Uber valdē, kamēr Uber vadītājs Travis Kalanick strādās arī Didi Chuxing valdē.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Igors Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Igors
Viesis
Igors

Raksts nepareizi iztulkots. Uber netika iegādats par 35 milj. Tā ir jauna biznesa vērtība, kurā Uber būs ap 6%