Šī gada sākumā Ķīnas investori piedāvājuši norvēģu uzņēmumam Opera Software izpirkt uzņēmuma daļas par 1.2 miljardiem dolāru, tomēr darījums nenotika. Šobrīd tiek ziņots, ka noslēgts darījums, kura summa ir divas reizes mazāka – 600 miljoni dolāru. Darījuma rezultātā norvēģu Opera Software nāksies meklēt citu uzņēmuma nosaukumu un to apstiprināt tuvāko 18 mēnešu laikā.

Opera Software ir pazīstamā tīmekļa pārlīka Opera radītājs. Izskanējuši vairāki apstiprinājumi, ka Opera Software tik tiešām nonāks Ķīnas investoru pārziņā. Opera ir uzskatāmi par mobilo ierīču interneta pieejas pionieriem, turklāt Opera Mini tīmekļa pārlūks bija pirmais, kas izmantoja datu kompresēšanu, lai ietaupītu pārraidīto datu apjomu. Opera Mini Java bāzētais tīmekļa pārlūks kalpoja visiem Symbian telefonu īpašniekiem.

Tiek uzskatīts, ka Opera pārlūki tiek izmantoti aptuveni 2% no visām tīmeklim pieslēgtajām ierīcēm. Opera Mini vienmēr piedāvāja datu apjoma samazināšanu tīmekļa pārlūkošanai, un Opera Max rūpējās par viedierīču lietotņu radītās datuplūsmas apjomu samazināšanu. 2015. gadā Opera iepazīstināja ar vairāku skaņas un video straumēšanas saturu “saspiešanas” iespējām. Pandora saturu bija iespējams straumēt ar uz pusi samazinātu datu patēriņu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments