web analytics

Apple atklāj kāpēc iMessage tomēr vēl nepienākas Android lietotājiem

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...Īsi pirms šonedēļ notiekošās Apple WWDC 2016 izstrādātāju konferences izskanēja baumas, ka pasākumā Apple varētu paziņot, ka saziņas rīks iMessage turpmāk būs pieejams arī uz Android ierīcēm līdzīgi kā tas ir noticis ar Apple Music.

Tomēr pasākuma gaitā mēs šīm baumām tā arī nesagaidījām apstiprinājumu un pamatīgi uzfrišinātais iMessage joprojām būs pieejams tikai Apple ierīču lietotājiem. Industrijā labi zināmais Apple žurnālists Volts Mosbergs (Walt Mossberg) konferences gaitā ir aprunājies ar Apple vadību un noskaidrojis iemeslus, kuru dēļ iMessage nav nonācis Android platformā.

Apple uzskata, ka viņu 1 miljarda aktīvo ierīču skaits ir pietiekami liels, lai varētu iegūt nepieciešamos datus mākslīgā intelekta sistēmu apmācībai, ko uzņēmums šobrīd aktīvi izstrādā. Otrkārt, Apple vēlas, lai viņu pārākais tiešsaziņas rīks joprojām ir ekskluzīvs un tādējādi motivētu cilvēkus izvēlēties tieši Apple produktus.

Nedēļas sākumā Apple iepazīstināja ar iMessage jaunumiem un īsumā – šis saziņas rīks kļūs krāšņāks un interesantām iespējām bagātāks. Tagad saziņu varēs papildināt dažādas noderīgas funkcijas un formatējuma (vai pat izskaistinājuma) iespējas.

25 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
25 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
čats

Labas ziņas Viber un Whatsapp. Tā kā Iphone lietotājiem ir jāsazinās ar visiem, arī tiem, kas lieto Android trubas, tad priekšroka tiks dota universālām saziņas aplikācijām! Tā kā Apple šauj sev kājā!

davfreim

Nu nezinu gan, es rakstu visiem no iMsg, tiem kam androids aizet parasts SMS, tā kā bildes sūtu reti, tad pilnīgi vienalga un SMS tāpat ir par velti :)

Whatsapp kaut kur dzīvo telefonā un tur ik pa brīdim kaut kādi grupas čati ņemās, citādi privātā saziņa gandrīz tikai caur iMsg/SMS.

Viss atkarīgs no tā kādus telefonus lieto draugi/ģimene, ja lielai daļai iFoni tad iMsg ir labākā izvēle.

123

Lai arī pašam un apkārt ir sifoni, iMessage vispār nelietoju. Tikai whatsapp, fb messenger. Kurš vispār lieto sms/ iMessage 21.gs?!? Ā, davfreim :D

Rūdolfs Rancāns

SMS izmantoju, ja ir kaut kas svarīgs un steidzams, bet nav iespējas zvanīt. Whatsapp mēdz kavēties, FB mesendžeri ne visi izmanto.. nu iMessage izmantoju ļoti reti un no mac, jo iOS devaisa man nav.

davfreim

Nu iMsg ir tāda priekšrocība, ka ja nav iDevaiss saņēmējam, tad nosūta parastu SMS, tieši tāpēc izmantoju šo, jo ir paziņu lokā cilvēki, kas mēdz izslēgt telefonā internetu…

kreatins

WhatsApp tas ir redzams, ja adresāts uz savu telefonu nav saņēmis ziņu (neviens vai viens ķeksītis pie ziņas), tad arī var aizsūtīt sms vai labāk-piezvanīt, ja jau svarīga ziņa.

Ir iPhone vai nav, WhatsApp izmantoju krietni biežāk, kaut vai tādēļ, ka tiešām universāls. iOS 10 būs kaudze jaunu funkciju iMessage, taču reāli nevajadzīgas. Man patīk gaumīgs un vienkāršs čata aplikācijas interfeiss. Nav nepieciešami visādi bērnišķīgi, milzīgi un .gif formāta stickers un emoji.

bombelats

Atkal šie vispārinājumi – neviens, nekad, visi utt. Šī jau nav pirmā diskusija, kur šis saziņas jautājums tiek cilāts. Un nav viennozīmīgas atbildes par labu SMS vai pārējiem saziņas servisiem. Es, piemēram, reti izmantoju šos servisus, pamatā tikai SMS. Un līdz šim neesmu dzirdējis nevienu reālu argumentu, lai man būtu jāaizmirst SMS un jāpāriet uz WA vai tml.

Kristaps Skutelis

Es arī domāju, ka no ziņu sūtītāja perspektīvas raugoties ērtāk ir izmantot universālu čata rīkus, tomēr praksē tu diez vai spēsi sarunāt vai piespiest visus savus kontaktus izmantot kādu vienu konkrētu tev ērtāku rīku. Tāpēc telefonā tomēr būs vismaz sauja čata rīku un tāpat jau ar laiku zināsi, ka vienu var aizsniegt ar Facebook Messenger, citu ar Whatsapp, bet vēl kāds vispār uzrunājams tikai ar SMS.

bombelats

Tieši ts, bet papildinot, teikšu, ka ar SMS aizsniegsi visud.

PurvaVelns

es gan neticu tam miljardam aktīvo ierīču :D tas ir 1/7 pasaules iedzīvotāju – ieskaitot āfriku, sirmgalvjus, bērnus, cietumniekus un trakonama iemītniekus :D
būtu drīzāk uzrakstījis par citiem jaunumiem – pirms laika pīlēns solīja, ka jaunajā iOS būs kas revolucionārs un nebijis. No relīzes sapratu, ka jaunais revolucionārais būs vidžeti :D

Raivis Rasnačs

Dažreiz ar to revolucionāro tiek smagi pārspīlēts. Arī 3D Touch bija domāts baigi wow, bet īstenībā jēga maza.

Rubenis

Jēga maza, jo 3D touch tikai daļēji labo to iPhone trūkumu, ka ir tikai viena poga. Daudziem telefoniem force touch nevajag, jo ir divas vai visbiežāk trīs pogas papildus darbībām.

Kristaps Skutelis

Par kādām pogām tu runā?

bombelats

Starp rindām Tavā textā jūtams tā kā rasisms vai minoritāšu nīšana, nezinu kā īsti definēt, kad piemini 1/7 iedzīvotāju. ? Bet no Tava saraksta viennozīmīgi strīpotu bērnus un cietumniekus.

skapis

Ja Apple vietā būtu Microsoft, Kursors rakstītu, kādi nelieši, elles izdzimteņi, jo izmanto personu datus, īsziņu saturu, lai veidotu mākslīgo intelektu. ?

Kristaps Skutelis

Visi izmanto.

Skype

Agrāk mēs gandrīz visi lietojām Skype, bet kurš tagad viņu lieto!?

digitalk

visi man apkārtējie, bet uz kompja, protams, ne telefona.

Kristaps Skutelis

Lietojam darbā, jo tā vēsturiski iegājies. Plus, liela nozīme, ka Skype ir de facto standarts konferences zvaniem.

Kristaps Skutelis

Tas ir Apple viedoklis nevis mūsu interpretācija. Mēs vienkārši ziņojam.

Samdungs

Un baigi vajag man to iMasāžu!? :) Nebūtu šitais raksts, pat nenojaustu, ka āboliem ir kaut kāds savs īpašais saziņas rīks ko man dikti vajadzētu iekārot! Patiesībā Iphonistu ietekmē esmu kļuvis par Whatsapp lietotāju un pametis novārtā Viber. Godīgi sakot, kopš Whatsapp piedāvā zvana iespējas un ir masās populārākais saziņas rīks, tad atkrīt vajadzība pēc Viber vai kaut kāda tur I Message.
Appeltofti var iebāzt savu ekskluzīvo saziņas rīku tur kur saule nekad neiespīd! :)

Kaspars

Raksts bija interesants, bet šis vārdiņš “pārākais” iemeta darvas karoti. Man pie rokas nav fanboy terminu skaidrojošā vārdnīca un līdz ar to šo terminu neizpratu… iespējams, man lēni pielec…

Kristaps Skutelis

Atkārtošos – tie ir avota (Apple pārstāvja) vārdi nevis Kursora redakcijas izdomājums. Cik man zināms, starp mums (Kursora redakcijā) par iMessage neviens nav TIK labās domās :)

Dainis

Ar iMessage tracina, kad otrā galā diskusijas laikā cilvēkam pazūd/izslēdzas nets, tad iMessage ar normālu aizturi pārgremo to ziņu par SMS. Šī iemesļa dēļ vispār neizmantoju iMessage.

what ever

[Otrkārt, Apple vēlas, lai viņu pārākais tiešsaziņas rīks… ]

Nopietni? Pārākais? Šādi teksti neko labu, par kursors žurnālistikas līmeni neliecina.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: