Tirgus izpētes uzņēmums SimilarWeb ziņo, ka sociālie tīmekļi vairs nespēj piesaistīt esošos klientus, nemaz nerunājot par jebkādu izaugsmi. Cilvēki arvien mazāk laiku pavada veroties citu uzražotajās bildēs, video un saturā, kaut arī viedtālruņu ekrānos cilvēki blenž arvien ilgāk.

Milzīgs zaudētājs ir Twitter, kas nekādi nespēj noturēt lietotāju interesi, turklāt cilvēku ieinteresētība ir turpinājusi samazināties arī 2016. gadā. Twitter Francijā ir zaudējis 34% no apmeklētāju laika – no 19.8 minūtēm līdz 13.12 minūtēm dienā. Interese par Facebook arī nedaudz kritusies, tomēr šis soctīmeklis spējis augt Spānijā.

Snapchat izmantošana pirms gada ASV bija vidēji 23 minūtes dienā, kamēr šobrīd tā nogāzusies līdz 18 minūtēm. Snapchat ir piedzīvojis pamatīgu kritumu arī visos citos tirgos. Iespējams, ka sociālo tīmekļu popularitātes kritumā var vainot vēlmi ar reklāmām gūt milzīgus ienākumus. Twitter, Instagram un Facebook arvien agresīvāk uzspiež dažādas reklāmas.

Tiesa, pētījuma dati tika vākti par sociālo tīmekļu izmantošanu viedierīču lietotnēs. Netika ņemts vērā apmeklējums no tīmekļa pārlūkiem, kas varētu diezgan būtiski atraut Facebook lietotājus no viedierīcēm, kamēr Snapchat nav nekāda attaisnojuma, jo šo servisu var lietot tikai ar lietotnes palīdzību.screen-shot-2016-06-08-at-13-31-59

similarwebsnapchat770x800

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
neJANIS

Būtu interesanti paskatīties šādu statistiku pēdējo gadu griezumā mūsu pašu Draugiem. Ilgi turējās, bet tomēr pēdējo 2 gadu laikā tomēr ir cietis sakāvi pret Facebook, lai gan veco cilvēko vidū joprojām ir populārs. Twitter noriets arī ir saprotams, kādreiz likās interesanti, bet vienkārši vairs neredzu jēgu ikdienā izmantot n-tos sociālos tīklus, kur informācija tāpat dublējas. Pamatā ir Facebook, kas tiek lietots ikdienā, pārējos ieeju reizi nedēļā garlaicības mākts.

Krotow

Būtu dīvaini, ja notiktu savādāk. Cik var blenzt viens uz otru. Un kāda jēga tērēt laiku vienlaicīgi vairākos soctīklos, ja visa nepieciešamā un interesējošā publika ir atrodama vienā. Arī tiešsaistes sazināšanās iespējas šodien ir daudz lielākas, kā bija Draugu izveidošanas laikā. Piekrītu, ka tur šobrīd vairāk ir palikusi tieši vecā gvarde, kuri tur atradās kopš radīšanas pirmajiem gadiem, kuri Draugus izmanto kā telefongrāmatu ilgāk neredzētu draugu un paziņu atrašanai un tie, kuriem nevajag, taču slinkums izrakstīties. No jauna klāt nākošie uzreiz iet uz Facebook, kur atrodami arī ārpus Latvijas dzīvojošie. Kas vēl vairāk aktuāli ir lietotājiem kam bizness ir arī… Read more »

PurvaVelns

draugiem.lv ir DEAD.https://www.youtube.com/watch?v=Po9Z5yr9aU4

par “viena” soctīkla koncepciju nepiekrītu, vismaz feisbuka gadījumā. Es sekoju dažādiem cilvēkiem, kuru viedoklis man dažkārt interesē: Liepnieks, cehs, texti (tas tā – ieskatam; kā es viņiem varu sekot feisbukā? man kas, Liepnieks jāuzaicina draudzēties??? Paši cilvēki killo soctīklus, sadraugo sev tūkstošiem cilvēku un tad brīnās, ka negribas iet to nebeidzamo taimlainu skatīties. Paņem par provi mūsu pašu Kristapu (visu cieņu utt) feisbukā 1500 draugi? Nopietni? Visus pazīst un skatās ko viņi saka, ko pārpostē, kādās loterijās piedalās? vai iet un katru kontu menedžē – ko rādīt utt?

KKTK

Man drīzāk otrādi. Tas laikam atkarīgs no taviem draugiem. Ja twitterī ik pa laikam kāds ieknābj ko interesantu, tad fēcebukā gan maļ portālu linkus un apnikušus selfijus. Tas drīzāk noder ātrai saziņai, ja nav adresāta telefona nr.

^767

Man tā sāk likties, ka tā lēnām soc.tīklu ēra iet uz beigām. Diez kas nāks vietā?

PurvaVelns

brendu (un soc tīkli arī ir sava veida brends) vietā nāk trendi. Tur nevajag piesaisti kādam noteiktam brendam.

Midix

Kas ir Snapchat? :D Es tiešām neesmu paspējis pamēģināt.

Es gan priekšroku dodu draugiem.lv nevis Facebook viena iemesla dēļ – mani soctīkos vairāk interesē nevis tas lērums foto, video un ziņu, bet gan iespēja sarunāties tematiskās diskusiju grupās. Protams, ir arī atsevišķas interneta vietnes ar forumiem, tomēr ērtāk ir sarunāties vienotā vidē un zem viena lietotāja profila. Diskusiju grupās esmu iepazinies ar cilvēkiem, ar kuriem, dzīvojot savā lauku ciematā, nekad fiziski nesatiktos, un ir bijis daudz interesantu viedokļu un pieredzes apmaiņas, dažādu filmu un grāmatu apspriešana, tehnisku problēmu risināšana utml.

PurvaVelns

feisbukā jau tieši tādas pašas grupas. pa tēmām, interesēm.

Midix

Draugiem tās grupas kaut kā sākotnēji šķita saturīgākas. Vai arī vienkārši pieraduma spēks :)

Jānis A

Vienīgais iemesls kāpēc es pametu “draugus” ir – statistika.
Es nezinu vai viņi ir tagad nākuši pie prāta un izņēmuši to ārā, bet 4 gadus atpakaļ tā vēl bija.
Pārējais draugiem bija tīri lietojams.

Midix

Es statistiku lielākoties vienkārši ignorēju :D Mana profila vai galeriju apmeklētāju kopējam skaitam reizēm uzmetu aci, bet mani neinteresē konkrēti, kurš un kad ko manā profilā skatījās.

Kaspars

Lai gan draugus (tos, kas .lv) šobrīd esmu atstājis novārtā, es tomēr uzksatu, ka portāls kā tāds ir labāks, pārskatāmāks, patīkamāks. Ieejot draugos Tu redzi savu draugu jaunās galerijas, dienasgrāmatas un profila bildes, bet ieejot facebook Tu redzi sienu, vienu lielu, maģisku sienu. Jā, tur ir visāda inormācija, gan par bildēm, gan posti, gan visādi statusi, gan arī tas, kas Taviem draugiem patīk. Ja mēs neieejam facebook vairākas dienas, tad stabili, ka kaut ko neatgriezeniski palaižam garām. Arī, ja apmeklējam portālu regulāri, tad facebook šķiro, ko mēs redzēsim, ko ne. Ja Tu “laiko” sava drauga postus, tad Tu turpini redzēt… Read more »

Vilnis Salenieks

personīgi FB saskarne salīdzinot ar dr liekas nepārskatāma un izmētāta un ņemot vērā, ka aš tās pašas personas atrodas abās vietas, izvēlos dr :)