Kārtējo reizi uzmanības centrā nonācis fitnesa aproču ražotājs Fitbit, nespējot piedāvāt pietiekami precīzu sirdsdarbības mērierīču darbību. Kalifornijas Valsts politehniskās universitātes pētījumā atklāts, ka labākajā gadījumā Fitbit fitnesa aproces būtu dēvējamas par bezjēdzīgām. Sliktākajā – par kaitīgām. Pētījuma laikā pierādīts, ka fitnesa aproces uzrāda sirdsdarbību ar 20 sitienu sekundē nobīdi.

Fitbit izmantotā PurePulse Tracker pulsa mērīšanas tehnoloģija brīžiem uzrādot bīstami neprecīzus sirds sitienu skaita lasījumus. Tas var sabojāt veselību un kļūt bīstami dzīvībai. Fitbit Surge nobīde esot “tikai” par 15 līdz 25 sitieniem minūtē, kas arī ir milzīga neprecizitāte. Jau iepriekš bija zināms, ka Charge HR pulsa mērīšanas nobīde esot vēl lielāka.

Fitbit pārstāvji ir uzreiz snieguši atbildi, ka pētījums bijis pasūtīts, lai no fitnesa aproču ražotāja tiesas ceļā iegūtu naudu. Pētījumā neesot norādīti vairāki būtiski punkti par izmantot pētījumu metodi. Turklāt Fitbit neražo zinātniskas vai klīniskos pētījumos izmantojamas ierīces. Fitbit uzsver, ka citi neatkarīgi pētījumi parādījuši lielisku PurePulse Tracker pulsa mērīšanas tehnoloģijas darbību.

Fitbit jau vairākus gadus ir uzskatāms par valkājamo sporta ierīču tirgus līderi, bet tiek ziņots, ka Xiaomi ar agresīvo cenu politiku drīzumā varētu aizsteigties garām Fitbit pārdošanas apjomiem. 2015. gadā Fitbit spēja pārdot 21 miljonu valkājamo sporta aproču, kas ir gandrīz divkāršs (precizitātei 93.2%) kāpums pret 2014. gadu.

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
userezisxlPurvaVelnsKKTK Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

slimnīcās sirdklauves mēra ar holtera monitoru, kura sensorus pielīmē ar plāksteri pie krūtīm. Laikam jau viņi nav muļķi. A muļķīši tikmēr pērk neprecīzus un pat potenciāli bīstamus gadžetus :D Naudiņa tik ripo onkuļiem kabatās.

KKTK
Guest
KKTK

Kā tu gadžetu nosauci par bīstamu, ja viņš rāda lielāku pulsu, kā reāli ir?

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

a ja tev pazemināts, bet rāda, ka normāls?

KKTK
Guest
KKTK

Nejauc “doktor” asins spiedienu ar pulsu :)

PurvaVelns
Guest
PurvaVelns

b***, a raksts ta par sirdsdarbību… un pulss ir kas? kaut kāds orgāns, kas pie plaukstas pulsē??? doktor…

ezisxl
Guest
ezisxl

ja kāds vēl uztaisītu review par šiem verķiem – kas tagad aktuāli, kādas fīčas, kuri labāki.. etc :D

user
Guest
user