Baltic International Bank ir kļuvusi par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja patronu attīstībai līdz 2018. gadam, un pirmais šīs sadarbības ietvaros realizētais projekts ir jaunās mobilās aplikācijas izstrāde.

Mobilo aplikāciju, kuru Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) un Baltic International Bank izstrādājuši sadarbībā ar “CUBE Mobile” var lejupielādēt vietnēs “GooglePlay” un “AppStore” latviešu, krievu un angļu valodā bez maksas, un tā kalpos kā interaktīvs gids ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūras izzināšanā.

Reklāma

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: “Moderns un pieejams mākslas muzejs ir katras valsts lepnums. 21. gadsimtā tikpat būtiska ir arī mūsdienīga un interaktīva mobilā aplikācija, kas muzeja apmeklējuma laikā ļauj saņemt papildu informāciju un iespaidus. Baltic International Bank ir gandarīta uzsākt sadarbību ar LNMM, nodrošinot tieši mobilās aplikācijas izveidi, un lepojamies, ka mums kopā ir izdevies radīt vienu no mūsdienīgākajām mākslas muzeju mobilajām aplikācijām visā Eiropā!”

Mobilās aplikācijas lietotāja uzmanība tiks pievērsta detaļām, kuras caur dažādām aktivitātēm un izziņas līmeņiem iesaista aizraujošā stāstā. Tajā būs četri muzeja galvenās ēkas apskates maršruti, kas ir papildināti ar audio ierakstiem un interaktīviem spēles elementiem, – “Iepazīsti muzeja ēku”, “Meistardarbu izlase”, “Pastāvīgā ekspozīcija” un Miervalža Poļa personālizstāde “Ilūzija kā īstenība”. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, vairāku mākslas darbu kompozīcijas un detaļas lietotāji varēs atklāt paši interaktīvā veidā. Aplikācijas dizains ir veidots viegli un patīkami lietojams.

LNMM-1 LNMM-2 LNMM-3

Muzeja mobilo aplikāciju komentē “CUBE Mobile” vadītājs Mārtiņš Dambis: “Manuprāt, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskās ēkas jaunatklāšana ir ne tikai Latvijas, bet arī starptautiska mēroga nozīmes notikums – mums ir vēl viena pērle, ar ko lepoties. Muzejs ir kļuvis daudz pieejamāks sabiedrībai, un to apciemot ir bauda. Šo sajūtu vēlējāmies iemiesot arī aplikācijā – mūsu ideja bija radīt elegantu un ērtu gidu, kas droši konkurē ar jebkuru no pasaules ievērojamāko mākslas muzeju aplikācijām. Saturiski īpašu uzmanību pievērsām ne tikai interesantiem faktiem, bet arī apmeklētāju izklaidējošajai šķautnei, lai meistardarbi kļūtu personīgāki un saprotamāki jebkuram skatītājam. Mans favorīts ir paplašinātās realitātes risinājums, kas ļauj apbrīnot vēsturiskos sienu gleznojumus, kas pavisam nejauši tika atklāti restaurācijas gaitā.”

Sadaļā “Iepazīsti muzeja ēku” apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja ceļot laikā un telpā. Tā iedvesmo vairāk uzzināt par ēkas vēsturi, kā arī ar paplašinātās realitātes palīdzību izpētīt arhitektoniskas detaļas, kuras nāca gaismā tikai rekonstrukcijas procesā. Maršruts tapis ar mērķi muzeja esošajiem un potenciālajiem apmeklētājiem radīt pārdomas, vēlmi analizēt un iesaistīties.

Tiem, kas vēlas gūt dziļākas zināšanas aplūkojot muzeja jauno pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts”, tika izstrādāti divi maršruti – īsā tūre “Meistardarbu izlase” un garā tūre “Pastāvīgā ekspozīcija”. Abi maršruti kopā ietver vairāk nekā 30 muzeja pastāvīgās ekspozīcijas darbu aprakstus, kurus var noklausīties arī audioversijā. Atsevišķi glezniecības piemēri tiek izskaidroti ar interaktīva risinājuma starpniecību – mobilā ierīce atpazīst tos vidē, savukārt detaļas veido informatīvi bagātīgus stāstus par mākslas darbu tuvplānā, veicinot skatītāju prieku un sapratni par mākslu.

Ceturtais maršruts tapis kā piedāvājuma mainīgā daļa, jo veltīts projektiem Lielajā izstāžu zālē. Pirmā izstāde ar tās kuratores ieteikumiem ekspozīcijas apskatei ir izcilā Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķa Miervalža Poļa personālizstāde “Ilūzija kā īstenība”.

Mobilās aplikācijas saturu papildina praktiska informācija, kas noderēs, plānojot laiku, ko pavadīt muzejā.

Arī tie mākslas cienītāji, kuru rīcībā nav mobilās ierīces aplikācijas lietošanai, varēs izmēģināt mūsdienu tehnoloģiju iespējas, izīrējot resursu uz vietas. Mobilās ierīces apmeklētāju izmantošanai muzeja apskates laikā nodrošina “LG Electronics Latvia”.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments