Kompaktā un viegli izmantojamā USB Type-C datu un uzlādes pieslēgvieta ir atnākusi uz palikšanu. USB Type-C jau ir vienīgā Apple MacBook pieslēgvieta, un tendence izvietot USB Type-C viedierīcēs turpināsies, jo klēpjdatori un viedtālruņi kļūst tikai plānāki.

Jau iepriekš rakstījām, ka USB Type-C pieslēgvieta nonākusi vairākos Android viedtālruņos, kur tā pilda arī austiņu pieslēgvietas funkcijas. Pat Intel ir ķēries pie darba, lai USB Type-C padarītu par skaņas pārraides standartu viedierīču austiņām.

Šobrīd izmantotā 3.5 mm standarta austiņu pieslēgvietu sāka izmantot sešdesmitajos gados, tomēr jau pieslēgvietas nosaukums norāda, ka austiņu spraudnis aizņem 3.5 mm, te netiek skaitīta vēl papildus vieta, kas nepieciešama pieslēgvietas izvietošanai viedtālrunī. Turklāt austiņu “štekeris” ir arī garš, aizņemto vietu viedierīces iekšpusē. USB Type-C vienlaikus spētu nodrošināt arī mūzikas aizsardzību pret kopēšanu, jo digitāla izeja nodrošina augstvērtīgāku skaņas pārraidi.

Divtūkstošo gadu sākumā daži ražotāji centās ieviest USB skaļruņus, tomēr USB izmantošana skaļruņiem bija retums. Piemēram, Motorola izmantoja USB pieslēgvietu austiņu pievienošanai savos telefonos, vienlaikus ar USB pieslēgvietu tika nodrošināta uzlāde un datu pārraide.

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Andzej MicKrotowPurvaVelnsKristaps LācisUldis M. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

jā… bija tādas motorollas. turklāt štekeris bijā sānā. atceros, ka veltīju šamajiem bieži īpaši siltus vārdus.

x
Viesis
x

samsungiem arī kautkāds proprietārs plakanais štekeris, nu i vbaņu tādus priekus.

Andzej Mic
Viesis
Andzej Mic

Un ja tas notiks masveidā, kāds labi nopelnīs uz pārejām Type-C – 3,5mm, jo tomēr nav dzirdēts, ka austiņu ražotāji plānotu atmest 3,5mm. Tādas ausis, protams, ražos, ja būs pēc kā tāda pieprasījums, taču šaubos, ka audio jomā standarta spraudņi varētu pazust pavisam.

x
Viesis
x

>USB Type-C vienlaikus spētu nodrošināt arī mūzikas aizsardzību pret
kopēšanu, jo digitāla izeja nodrošina augstvērtīgāku skaņas pārraidi.

tas viss beigsies ar sludinājumiem “pārdodu saudzīgi lietotas ausis ar 3.5mm štoku. Dārgi.” un darbs krakotājiem, pāreju ražotājiem un tmldz. Atgādināt, kā beidzās sony centieni aizsargāt CD pret kopēšanu? Ja es nolieku $10 par ierakstu bez iespējas to nobakupot, tad tas beidzas loģiskā veidā. OK, tagad lielākā daļa klausās strīmus, kur cits biznesa modelis.

Oskars
Viesis
Oskars

Izklausās pēc totālā debīlisma. Ne jau telefonu plānumā ir problēma. Baterijas darbības laikā. + 3.5mm ir daudz priekšrocību. Tas ir robusts un var kalpot par drošības siksniņu, ja ir ausis bet telefons krīt. Kā arī tāds sīkums, ka var klausīties mūziku vienlaicīgi lādējot telefonu.

Kristaps Lācis
Viesis
Kristaps Lācis

“USB Type-C vienlaikus spētu nodrošināt arī mūzikas aizsardzību pret
kopēšanu, jo digitāla izeja nodrošina augstvērtīgāku skaņas pārraidi.”

Par šīto derētu sīkāk.. kāds sakars skaņas kvalitātei austiņās ar kopēšanu?

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Noteikti domāts variants kad uz telefona atskaņoto mūziku caur austiņu štekeri ielaid kādai ierakstīšanas ierīcei vai datoram inputā un ieraksti visu kas skan bez jebkādiem ierobežojumiem. Redz, digitālais signāls ir vēl kārdinošāks uz kopēšanu – tāpēc HDMI standarts izmanto HDCP aizsardzību, u.t.t.
bet austiņu gadījumā, protams, lieki runāt par kopēšanu…

Kristaps Lācis
Viesis
Kristaps Lācis

Austiņas ar HDCP.. :D :D kill me please…

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

un galu galā – nekādi 3,5 mm nav nokilojuši resnos štekerus – kā ražoja tā turpina ražot melomāniem ausis ar resnajiem štekeriem (tagad nepateikšu milimetrus…)

Andzej Mic
Viesis
Andzej Mic

Ja nemaldos, tad resnais bija 6,35mm

Krotow
Viesis
Krotow

Nav jau brīnums, Uz plates uzlodējamā USB-C ligzda telefonā aizņem vairāk kā 3x mazāk vietas kā kombinētā austiņu+mikrofona ligzda. Visticamāk, ka vietas ekonomijai nogriezīs arī atsevišķo austiņu ligzdu un vienlaicīgai telefona lādēšanai un austiņu lietošanai būs jālieto hubs. Labums vien tur, ka pasīvais USB-C hubs var būt ļoti maziņš un “Y sadalītāja” variantā nebūs daudz lielāks par skaļuma regulēšanas “zīli” šībrīža telefona austiņām. Par HDCP (ne)esamību vai atslēdzamību gan jau tos pašus telefonus ražojošie ķīniešu draugi parūpēsies.