Virtuālais privātais tīkls (angļu: Virtual private network jeb VPN) teorētiski paredzēts privātuma sargāšanai tīmeklī, Šo tīklu bieži izmanto attāli darbinieki vai arī kompānijas ar attālinātiem birojiem, lai tie varētu dalīties ar privātajiem datiem un tīkla resursiem. Tomēr virtuālu privāto tīklu visbiežāk izmanto, lai tīmeklī apietu dažādus lietotāja atrašanās vietas (reģionālos) ierobežojumus, kas neļauj piekļūt citai valstij paredzētam saturam. Virtuālais privātais tīkls ir izveidojams ar trešo pušu lietotnēm, tomēr tas nav pārlieku ērti.

Opera tīmekļa pārlūka jaunākajā izstrādātājiem paredzētajā versijā ir iekļauts virtuālais privātais tīkls ar 256-bitu šifrēšanu. Opera tīmekļa pārlūks šobrīd piedāvā izmēģināt trīs virtuālās “atrašanās vietas” – Kanādu, ASV un Vāciju, turklāt vismaz pagaidām virtuālais privātais tīkls ir pieejams bez maksas.

Opera nav minējusi, kad virtuālais privātais tīkls nonāks pārlūka gala versijā. Visticamāk, nāksies uzgaidīt vairākus mēnešus, bet nepacietīgie var doties uzstādīt Opera  izstrādātājiem paredzēto versiju galddatoros jau tagad. Viedierīču Opera pārlūka lietotnēs iebūvēts virtuālais privātais tīkls nav pieejams.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aplis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Aplis
Guest
Aplis

Nu nezinu vai šis ko mainīs.
Pēc 12 versijas Opera vairs diezko nepatīk, apgraizīts tas pārlūks …