Reklāma

Failiem.lv ietvaros atvērti failu tirdzniecības veikali, projektā līdz šim investējot 100 000 eiro

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Attīstot uzņēmuma darbību, kas jau izveidojis lielāko datu apmaiņas platformu Latvijā, Failiem.lv paplašinājis savu produktu portfeli, radot jaunu pakalpojumu – fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tagad darbu autoriem iespējams veidot savus elektroniskos katalogus jeb e-veikalus failu tirdzniecībai, pašiem nosakot sava darba pārdošanas cenu un darba izmantošanas nosacījumus.

Jānis Viklis, Failiem.lv veidotājs un vadītājs: “Izpētot darbu autoru vajadzības un izmantoto praksi digitālo failu tirdzniecībai, kā arī  attīstot Failiem.lv darbību Latvijā un ārzemēs, esam radījuši jaunu iespēju – autoriem izveidot savu fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tā ir platforma drošai un patstāvīgai savu failu veikalu izmitināšanai, to darbības nodrošināšanai un pārvaldībai. Mūsu jaunais produkts radīts kā alternatīva darbu autoriem masu failu pirkšanas risinājumiem jeb stock vietnēm. Tagad autori paši ir noteicēji par saviem darbiem – nosakot gan darba pārdošanas cenu, gan darba tālākās izmantošanas licences nosacījumus. Tādējādi esam radījuši iespēju fotogrāfiem, mūziķiem un citiem autoriem veidot elektroniskos katalogus ar saviem darbiem un, izmantojot platformu Failiem.lv, pilnībā pārvaldīt savu veikalu. Drīzumā, tiks ieviesta iespēja integrēt failu veikalus savās majāslapās. Autori var glabāt un pārdot failus neierobežotā apjomā un formātos digitāli, konkrētus tirdzniecības nosacījumus var iepazīt šeit failiem.lv/sell-files.”

Failu_Veikali

Fotogrāfs Imants Urtāns, pirmais izveidojis failu tirdzniecības katalogu Failiem.lv platformā: “Lieliska iniciatīva Latvijas fotogrāfiem un citiem māksliniekiem. Failu veikals var kļūt par labu palīgu fotogrāfiem attēlu realizēšanai, jo tam ir ērta lietošana un viegla pārvaldība.”

Atzīmējamas risinājuma iespējas: savā failu veikalā var pārdot gan foto, video, audio, dokumentus vai cita veida failus. Faila cenu nosaka pats failu īpašnieks – minimālā cena ir 1 eiro, maksimālā nav ierobežota. Failus var pārdot, gan publicējot savā failu katalogā, gan arī privāti aizsūtot saiti uz failu galeriju – līdzīgi, kā to var darīt ikdienā Failiem.lv pakalpojumā, pārsūtot vienkārši failus. Lietotāja saskarne un galeriju apskate ir draudzīga mobilajām iekārtām un meklētājservisiem. Failu veikalu katalogu saskarne ir pieejama angļu, krievu, vācu, somu un latviešu valodā.

Kopējās investīcijas failu veikalu projektā līdz šim bijušas 100 000 eiro apmērā un ļāvušas ieviest failu tirdzniecības platformu Failiem.lv / Files.fm un veikt arī citus būtiskus uzlabojumus ērtākai lietošanai un ātrākai darbībai – jaunu dizainu, funkcionāli uzlabotu failu galerijas skatu un attēlu priekšskatījuma iespējas. Tagad Failiem.lv iespējams iegādāties apdrukātus produktus ar sviem vai failu veikalos pirktiem attēliem. Jaunā Failiem.lv versija nu ir ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
aa

100 000 tūkstoši tas principā ir 100 000 000 vai ne? :)

qwe

Cenas bildēm tādas itkā autori būtu viņas zīmējuši. 30€ par 1100×733 px bildi, nopietni?

Artanis

Jā, cenas izskatās kosmosā uzpūstas – par tādu (un zemāku cenu) es pērku Hi-res bildes shutterstockā un gettyimages.

aste

Mani reāli interesē – priekš kam vispār kādam vajag kaut kādas bildes pirkt? Ko ar tām var darīt? Pilns nets tak ar viskauko.

digitalk

ir tāda lieta, kā autortiesības. vari kopēt visu ko, bet ar autoru padalīties neaizmirsti, ja izmanto darbu komerciāliem mērķiem.
arī publiski izliktas bildes nenozīmē, ka drīksti nenorādīt autoru vai izmantot savā reklāmā. tāpēc zolīdām kompānijām ir vieglāk samaksāt, nekā sašmucēties ar sasēņotu bildi netā.

aste

Ne par to bija jautājums; drīzāk nevaru saprast, kas ir tie komerciālie mērķi? Kādam skujam vispār vajag kaut kādas tādas amatieru (vai pat ne amatieru) bildes, kas nav taisītas speciāli dotajam darbam? Reklāmistiem? Nu, par tiem man dziļi nospļauties. Ilustrēt kādu teksta materiālu? Nuja, ir pieņemts tekstus un prezentācijas pieštaukāt ar visādām netēmas bildītēm lasītāju/skatītāju izklaidēšanai, bet vai tam ir vērts tērēt naudu? Savukārt, nopietnam materiālam tādas bildes būs pietiekami specifiskas, lai kaut kādos foto saitos tādas atrast vis nevarētu. Pats esmu sazinājies ar kādu zolīdu kantori par viņu bilžu izmantošanu grāmatas ilustrācijās.

digitalk

> kas ir tie komerciālie mērķi? ar kuriem tu pelni piķi. reklāmisti, uz kuriem tev nospļauties :) ziņu portāli, kuriem vajag tēmai atbilstošas bildes. takš netaisīsi fotosesiju, lai nobildētu bumbieri ar tajā iespraustu dakšiņu, lai ilustrētu divminūšu vērtības rakstu par veselīgu dzīvesveidu. vieglāk parakstīties uz pāris fotobankām, un neviens nepiekasās. > Pats esmu sazinājies ar kādu zolīdu kantori par viņu bilžu izmantošanu grāmatas ilustrācijās. tā jau ir tā normālā attieksme pret autoru. arhitektūras žurnāls bija uzlicis uz vāka bildi no Barselonas, kas bija pieejama fotoblodziņā par brīvu. ne tikai norādīja autoru, bet arī atsūtīja viņam autoreksemplāru no viena kontinenta uz… Read more »

aste

Tāda pieklājība ir dabiska un patīkama, taču norāde uz autoru vai avotu – nespēju iedomāties, kā var ienākt prātā doma to neievietot. Katrā ziņā, paldies par komentāru – par portāliem tiešām neiedomājos, lai gan tās ilustrācijas bieži ir tukšas un bezjēdzīgas. Par ko maksāt ziņu aģentūrām, tas gan ir saprotams dabiski. Bet tā “piķa pelnīšana” bieži ir visai nosacīta. Man piemēram, liekas ne visai taisnīgi, ja par it kā brīvpieejas materiālu jāmaksā arī tad, ja izmanto to nekomerciālā, nepelnošā projektā. Konkrētā grāmata noteikti netiks pārdota ar peļņu, bet izdošanu finansēšu es pats. Manā gadījumā tas, par laimi, nebija; kantoris bagāts… Read more »

digitalk

mūzikas un video kopirastu lobijs ir vēl brīnišķīgāks, sākot ar procenta iešņaukšanas nāsīs par katru pārdoto cd/dvd matricu, rakstīkli, hdd, flešku utt., jo tu taču vari tur iekopēt kopīraitotu materiālu.
kad entuziastu grupiņa sagribēja uztaisīt bezmaksas interneta radio, kurā pārraidīt pašu sacerētu mūziku, viņiem pieprasīja samaksāt par savas mūzikas atskaņošanu. tā arī projekts tika nokancelēts, jo maksāt no savas kabatas par paša radīto?

Opis

Malači. Esmu pret blobalizāciju! :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: